foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Serie niewydane w Polsce

 

 

Poniżej znajduje się lista autorów, których serie nie zostały wydane w naszym kraju. Będzie ona uzupełniana o istotne informacje, w miarę możliwości. Opisy staram się tłumaczyć najlepiej jak się da, ale czasem brzmią one tak dziwnie, że nie umiem ich sklecić w zrozumiale zdanie..., więc gdzieniegdzie może jakiegoś brakować;) Aby przeczytać o serii wystarczy kliknąć okładkę.
Na dzień dzisiejszy w Norwegii zostały wydane 123 kompletne serie, a 33 są wydawane obecnie. W Polsce doczekaliśmy się 34 serii, w tym 8 niepełnych i 2 wydawanych obecnie (jak dobrze policzyłam;))
 
 

Anne Aukland (pseud.)

 

Urodziła się w 1979 roku w Oslo. Obecnie mieszka w Buskerud z rodziną. Dorastała w otoczeniu książek i myślała o zostaniu pisarką już w młodym wieku. Po studiach magisterskich w języku angielskim i wielu próbach rozwijania się w odpowiedniej pracy, wróciła w końcu do pierwotnej ambicji. W ten sposób powstał Påfulghuset.

 

1

 

Anne Sofie Rønning

 

Urodziła się w 1944 roku, pochodzi z Oslo i pracuje jako tłumaczka. Wcześniej była zarówno dziennikarką, jak i pisarką kabaretową. Napisała angielską pracę na temat J.R.R. Tolkiena.

 

1 1 

 

Arne Flatin

 

Urodzony w 1947 roku, pochodzi z  Seljord.

 

1

 

Aud Midtsund

 

Urodziła się w 1944 roku. Wychowywała się w Kirkenes w czasie jego odbudowy po wojnie, ale całe swoje dorosłe życie mieszkała w Oslo. Kształciła się w dziedzinie homeopatii i refleksologii i przez lata była kierownikiem Instytutu Helhetsterapi. Zamiast iść na emeryturę rozpoczęła nową karierę i w 2010 roku zadebiutowała serią Karoline.

 

1 1

 

Bente Sandberg

 

Urodziła się w 1957 roku i pochodzi z Honningsvåg. Jest mężatką, ma czworo dzieci i pięcioro wnucząt. Z zawodu jest wykwalifikowaną pielęgniarką.

 

1

 

Berit Bertling Cappelen

 

Urodziła się w 1966 roku. Mieszka w Oslo i ma dwoje dzieci. Dorastała i studiowała w Trondheim – na kierunku prawa, psychologii, języka angielskiego i literatury. Veronica Wang i Vera Larsen to jej pseudonimy.

 

1 1

 

 Camilla Hjertø

 

Urodziła się w 1976 roku. Pochodzi ze Storås w południowym Treøndelag, ale teraz mieszka w Haugesund. Mieszkała i studiowała w Trondheim, Bergen i Goteborgu, ale wiele akcji z nattØyne rozgrywa się tylko w Bergen…
Camilla zaczęła pisać nattØyne już w 2000 roku, ale  dopiero w 2003, po naciskach przyjaciół, wysłała scenariusz do wydawcy.
 
 
1
 

Camilla Julie Skattvik

 

Urodziła się w 1961 roku w Jessheim, ale obecnie mieszka w Kautokeino. Ukończyła turystykę i antropologię. Interesuje się podróżami, literaturą i innymi kulturami.

 

1

 

Catharina Ingelman-Sundberg 

Dag Ove Johansen

 

Dorthe Erichsen

 

Urodzona w 1961 roku. Jest pisarką i tłumaczką. Mieszka w Drammen, ale wiele czasu spędziła w domku rodzinnym w Hallingdal, dlatego zdecydowała się umieścić akcję Seterliv w tym pięknym górzystym regionie.

 

1.

 

Elin Haugli

Elisabeht Hammer

 

Urodziła się w 1970 roku. 

 

1

 

Elisabeth Havnsund

 

Urodzona w 1960 roku w Tromsø. W 2007 roku wygrała konkurs Schibsted Forlags i otrzymała propozycję napisania serii powieści. Mieszkała w kilku miejscach w kraju, ale obecnie ma dom w Sjøholt w Sunnmøre. Jest zamężna, ma czworo dzieci. Z zawodu jest przedszkolnym nauczycielem i pracuje w szkołach podstawowych od ponad 20 lat.

 

1

 

 Else Berit Kristiansen

Eva Giklinkg

Frøydis Arnesen

Gustav M. Galåsen

Hege Løvstad Toverud

Hilde Hansen

Ida S. Skjelbakken

Jan H. Jensen

Jeanette Semb

 

Jenny Micko

 

Jest szwedką, ale ostatnie 15 lat mieszkała w Bergen. Jest zawodową dziennikarką i pracuje jako wolny strzelec.

 

1 

 

John Gammelsæter

 

Kaja Nylund

 

Urodzona w 1982 roku. Dorastała w Ørsnes, małej wiosce na Lofotach. Dziś mieszka z mężem w Paryżu.

 

1.

 

 Kamilla Mathisen/Gro Gravem

Karin Risvoll

 

Kate Helen Simonsen

 

Urodzona w 1969 roku. Pochodzi z Haugesund, ale obecnie mieszka w Sveio z mężem i czwórką dzieci.

 

1

  

Katrine Wessel-Aas

 

Katrine urodziła się w 1970 roku i dorastała w Trondheim. Pracowała jako dziennikarz i redaktor. Obecnie mieszka w Bærum z mężem, dwiema córkami i psami Vilmą i Sophie.

 

1

 

Kjellaug Steinslett †

 

Kristin S. Ålovsrud

 

Kristin Skulstad Ålovsrud urodziła się w 1980 roku i mieszka wraz z mężem i dziećmi w Oslo.

 

1

 

 Kristin Skulstad

Kristine Storli Henningsen

Laila Ulvseth

Leif Frantzen

Lena M. Bakke

 

Liv Almendingen

 

Liv Karin Kirkebøen Almendingen urodziła się w 1960 roku i dorastała w Romerike. To miłość do Sørkedalen i Nordmarka dała jej inspirację do napisania serii Sagaen om Sunniva.

 

1

 

Liv Margareth Alver

Mai Lis Ruus

Maria Grane

 

Marianne MacDonald

 

Urodziła się w Oslo w 1974 roku i całe życie mieszkała w mieście. Jest w połowie Irlandką, ma męża i pracuje jako tłumaczka i dziennikarka. W 2011 roku wygrała konkurs Schibsted Forlags, pokonując ponad 100 konkurentów. Teraz debiutuje serią o córkach lekarza.

 

1

 

Meriette Soll Skridshol

Monika Nordland Yndestad

 

Natalie Normann (Hanna Sandvik)

 

Urodziła się w 1962 roku. Jest jednocześnie pisarką i tłumaczką. Wraz z Anan Singh wydała kryminały i książki dla dzieci. Pod pseudonimem Hanna Sandvik jest autorem wielu opowiadań i serii dla czasopism Ildfuglen.

 

1

 

Olav Ottersen † (Ellinor Frantzen)

 

Øystein Antonsen

 

Urodził się w 1974 roku i mieszka w domu rodzinnym w Flosta. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Już od dzieciństwa uwielbiał pisać historie. Oprócz pisania, ma pracę w sektorze usług opiekuńczych.

 

1

 

Renate Josefsen

 

Rune Angell-Jacobsen

 

Urodził się w 1947 roku we Florø, ale obecnie mieszka w Bjugn w południowym Trøndelag. Jest byłym podpułkownikiem lotnictwa, gdzie pracował przez kilka lat w wywiadzie. Był także ekspertem od broni i materiałów wybuchowych oraz prowadził szkolenia w walce wojskowej. Rune jest żonaty, ma dzieci i wnuki.

 

1

 

Saga Borg

Salmund Kyvik

Stein Aage Hubred

 

Stine Langtangen

 

Urodziła się w 1977 roku. Dorastała w pobliżu Kongsberg, ale teraz mieszka na obrzeżach Oslo z mężem i dwójką dzieci.

 

1

 

Tor Torkildsen †

Torill Karina Børnes

 

Urodziła się w 1967 roku. Pochodzi z wyspy Sotra i mieszka w Ytrebygda z mężem i dziećmi.

 

1

 

Veronica Varhovd

Willy Ustad

Yvonne Andersen (Fjeld) 

Tłumaczenia ze strony minbokverden.net

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czat

Mike Livingston - 16/10/2021 - 10:31

Hi there Do you want a quick boost in ranks and sales for your saginorweskie.pl website? Having a high DA score, always helps Get your saginorweskie.pl to have a DA between 50 to 60 points in Moz with us today and reap the benefits of such a great feat. See our offers here: https://www.monkeydigital.co/product/moz-da50-seo-plan/ NEW: https://www.monkeydigital.co/product/ahrefs-dr60/ thank you Mike Livingston Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Georgerig - 16/10/2021 - 02:45

Our systems are verified, authenticated and encrypted by the most advanced digital security certification authority -Thawte. Dubai Visa I love this store !!! Once I have discovered it for myself, I no longer waste time on shopping malls. There is no such assortment anywhere else! Moreover, it is being updated at a breakneck speed. http://offeramazon.ru/p65u

Petervtz - 15/10/2021 - 15:18

Delete,please! .

СloudeJam - 15/10/2021 - 09:42

Накажите конкурентов которые мешают развивать Ваш Веб-проект! Что умеют наши программы?! Выбить сайт конкурента из поисковых систем, либо понизить его рейтинги. Скликивание рекламы у сайта конкурента, после чего рекламные партнерки наложат санкции на такой сайт! И многое другое. Подробнее на нашем сайте: https://freetopfast.com

СloudeJam - 14/10/2021 - 17:49

Здравствуйте, ознакомьтесь пожалуйста, у нас для Вас два предложения, которых нет на рынке. «UltimateSpiderBot» а так-же «EliteDynamicProxyGeneration» 1.) UltimateSpiderBot - Программа для быстрого вывода Веб-сайтов в ТОП, с мощнейшей Антидетект системой. Все действия программы неотличимы от человеческих! - Ваш сайт в ТОП. - Счетчик посещений растет на глазах. - Система Антидетект. - Антиконкурент. - И многое другое. 2.) EliteDynamicProxyGeneration - Многопоточный Генератор Элитных Динамических Socks-5 Прокси-серверов. - Динамические прокси, обновляются автоматически каждые 10 минут. - Неограниченное количество прокси. - Настройка занимает 10 секунд. У нас НЕТ Абонплаты, нет привязки к компьютеру! Подробнее: https://freetopfast.com

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

056956
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
96
219
1119
53586
4063
8585
56956

16-10-21 13:58


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.