foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Margit Sandemo po przyjęciu w Zamku

7 październik 2014

 

medal 1

Margit Sandemo podczas powitania z królem Haraldem i królową Sonją w Zamku Królewskim.

 

 

Margit Sandemo została doceniona przez króla Haralda i odznaczona Królewskim Medalem Zasłużonych.
 
- To było świetne! To było ogromne! Mamy takiego wspaniałego króla w Norwegii – powiedziała Margit Sandemo dla VG.
Razem z trzydziestoma innymi odbiorcami Królewskiego Medalu Zasłużonych i ich osobami towarzyszącymi, Margit Sandemo zwiedziła zamek, otrzymała gratulacje i została zaproszona przez króla Haralda. Na rozdanie przyprowadziła swego najstarszego syna.
 
- On był zafascynowany, lecz nie tak, jak ja! Król Harald i ja żartowaliśmy o głupotach i rozmowa poszła bardzo dobrze. Król jest naprawdę królem ludzi – woła Margit kilka godzin po uroczystej ceremonii.
 
Sandemo udało się również powitać księżniczkę Märthę Louise podczas kolacji.
 
- Przywitałam się z królową Sonją i pochwaliłam ją za odwagę. Ona jest taką twardą dziewczyną. Teraz wiem, że jestem Norweżką sercem i duszą, chociaż długo żyłam w Szwecji – powiedziała 90-latka dla VG.
 
Nadworny asystent Svein Gj. Gjeruldsen, wyjaśnia, że co roku na zamku odbywa się od 6 do 8 takich przyjęć.
 
- To przyjęcia dla tych, którzy otrzymują Królewski Medal Zasłużonych i Jego Wysokość zawsze jest podczas nich obecny – powiedział dla VG.
 
Margit Sandemo specjalnie przyjechała do Oslo ze Skillinge w południowej Szwecji, gdzie mieszka od kliku lat, aby wziąć udział w przyjęciu na Zamku Królewskim. Towarzyszył jej syn, Henrik (69 lat).
 
- On niedawno przeszedł na emeryturę. Że też mam syna, który jest na emeryturze – powiedziała ożywiona pisarka, która sama skończyła 90 lat.
 
O tym, że została odznaczona Królewskim Medalem Zasłużonych, dowiedziała się w kwietniu, w czasie obchodów 90 urodzin. Jest on przyznawany jako nagroda za wysiłki poszczególnych społeczeństw, takich jak naturalne obszary sztuki, kultury, nauki, biznesu i pracy humanitarnej.
 
- Byłam tak szczęśliwa, że się rozpłakałam. To był szok, bo przecież ja nie zrobiłam niczego, żeby z góry to zakładać – powiedziała.
 
Odniesienie stwierdza, między innymi:
 
„Dzięki bujnej wyobraźni, autorka Margit Sandemo stworzyła wielkie lektury pośród norweskiej ludności. Jest wielu, którzy mówią, że to Saga o Ludziach Lodu tak naprawdę otworzyła drzwi do świata literatury w latach osiemdziesiątych. Od tego czasu pojawiło się kilka serii powieściowych i pojedynczych książek. Margit Sandemo ma rzesze fanów – jest ona tak samo popularna w Szwecji i na Islandii, jak w Norwegii.”
 
- To było bardzo dobre, aby otrzymać Królewski Medal Zasłużonych i mam go. To prawdziwie pocieszny medal – powiedziała Margit w wywiadzie dla VG w poniedziałek.
 
Wskazała na długotrwały i energochłonny konflikt, jaki toczyła z norweskim adwokatem, który pozwał ją na prawie 600 tysięcy koron.
 
- Ale na szczęście to już należy do przeszłości - podkreśla Margit.
 
 
medal 2
 
 
 
Tłumaczenie ze strony: http://www.vg.no/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czat

Mike Livingston - 16/10/2021 - 10:31

Hi there Do you want a quick boost in ranks and sales for your saginorweskie.pl website? Having a high DA score, always helps Get your saginorweskie.pl to have a DA between 50 to 60 points in Moz with us today and reap the benefits of such a great feat. See our offers here: https://www.monkeydigital.co/product/moz-da50-seo-plan/ NEW: https://www.monkeydigital.co/product/ahrefs-dr60/ thank you Mike Livingston Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Georgerig - 16/10/2021 - 02:45

Our systems are verified, authenticated and encrypted by the most advanced digital security certification authority -Thawte. Dubai Visa I love this store !!! Once I have discovered it for myself, I no longer waste time on shopping malls. There is no such assortment anywhere else! Moreover, it is being updated at a breakneck speed. http://offeramazon.ru/p65u

Petervtz - 15/10/2021 - 15:18

Delete,please! .

СloudeJam - 15/10/2021 - 09:42

Накажите конкурентов которые мешают развивать Ваш Веб-проект! Что умеют наши программы?! Выбить сайт конкурента из поисковых систем, либо понизить его рейтинги. Скликивание рекламы у сайта конкурента, после чего рекламные партнерки наложат санкции на такой сайт! И многое другое. Подробнее на нашем сайте: https://freetopfast.com

СloudeJam - 14/10/2021 - 17:49

Здравствуйте, ознакомьтесь пожалуйста, у нас для Вас два предложения, которых нет на рынке. «UltimateSpiderBot» а так-же «EliteDynamicProxyGeneration» 1.) UltimateSpiderBot - Программа для быстрого вывода Веб-сайтов в ТОП, с мощнейшей Антидетект системой. Все действия программы неотличимы от человеческих! - Ваш сайт в ТОП. - Счетчик посещений растет на глазах. - Система Антидетект. - Антиконкурент. - И многое другое. 2.) EliteDynamicProxyGeneration - Многопоточный Генератор Элитных Динамических Socks-5 Прокси-серверов. - Динамические прокси, обновляются автоматически каждые 10 минут. - Неограниченное количество прокси. - Настройка занимает 10 секунд. У нас НЕТ Абонплаты, нет привязки к компьютеру! Подробнее: https://freetopfast.com

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

057150
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
290
219
1313
53586
4257
8585
57150

16-10-21 16:14


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.