foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Saga o Kiarze – nowa mini seria Margit Sandemo

 

 

Jest to wspaniała trzytomowa rodzinna kronika z XVII wiecznej Irlandii. Bohaterką serii jest siedemnastoletnia Kiara, która zostaje oskarżona o czary z powodu zdolności uzdrawiania.

 

Saga o Kiarze zawiera wszystkie składniki, które zaliczają ją do klasycznej opowieści Sandemo: nawiedzony zamek, tajne bractwo, starożytny skarb, tajemniczą duchową istotę, barwnie oddane postaci.

 

Margit Sandemo (ur. 1924) uznawana jest za „matkę” opowieści. Saga o Ludziach Lodu jest legendarna i pozostanie serią wszechczasów. Teraz 89 letnia Margit Sandemo jest gotowa do rozpoczęcia trylogii Saga o Kiarze. Trzecia i ostatnia książka serii będzie jej 180 napisaną powieścią.

 

 

Dlaczego zdecydowałaś się umieścić akcję w Irlandii?

 

- Przez wieki Irlandia wycierpiała wiele bólu i walczyła zarówno z głodem, ubóstwem i Anglią ponad siły. Ale Irlandczycy nigdy nie dali się złamać mimo trudnego losu - są silnym narodem. To mi się podoba!

 

Czy masz jakieś osobiste doświadczenia z Irlandii?

 

- O tak. W czasie wakacyjnej podróży, mieszkaliśmy w starym zamku. Jest to jeden z najgorszych hoteli, w jakich byłam, całe miejsce zostało naznaczone przez zło. Czułem wyraźną obecność kogoś z innego czasu, i to nie był przyjemny znajomy. Huff – w nocy miałam koszmary!

 

Powróćmy do trylogii: Jak powstawała Kiara?

 

- Zaczęło się po prostu od nazwy. Kiara. Kocham ten dźwięk i zdecydowałam, że napiszę tylko o kobiecie noszącej takie imię. Ale kiedy zaczęłam pisać, odnosiłam wrażenie, że Kiara żyje własnym życiem i to ona decyduje, co się wydarzy. Zawsze się tak dzieje, gdy piszę.

 

Co robisz, kiedy nie piszesz?

 

- Oglądam telewizję. Kocham angielskie powieści detektywistyczne i jestem wielką fanką serii Gra o Tron i Gwiezdne Wrota: Atlantyda. Kocham bajki!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czat

Brak wiadomości na czacie

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

003648
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
190
389
2457
73
3648
0
3648

15-05-21 11:59


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.