foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jorunn Johansen

Czas milczenia

 

 

W 1838 roku w Kongsvinger pewna młoda kobieta zostaje skazana na karę śmierci, ponieważ niesłusznie oskarżono ją o zabójstwo swojego dziecka. 17 lat później spotykamy Andrine Tronvik - młodą dziewczynę, która wiedzie życie w bardzo skromnych warunkach. Pewnego dnia Andrine dostaje pracę jako służąca w domu bogatej wdowy. Od tej chwili jej życie diametralnie się zmienia, a dziewczyna odkrywa, że przeszłość kryje wiele tajemnic.

 

Seria ukazała się w 2017 roku.

Tytuł oryginału: Soloppgang

 

 

1. Zjawa z przeszłości

 

Siedemnastoletnia Andrine Tronvik mieszka w skromnym wiejskim gospodarstwie wraz z rodzicami i starszym bratem. Pewnego dnia w jej życiu zachodzi wielka zmiana: Andrine dostaje posadę służącej w domu pewnej bogatej wdowy. Zupełnie nieoczekiwanie dziewczyna dowiaduje się, że jej matka pochodzi z majętnego rodu, choć od lat wraz z mężem żyje w bardzo skromnych warunkach. Jednak kobieta milczy na temat swojej przeszłości.

 

Czy młodziutka Andrine dowie się, kim właściwie jest? Czy będzie miała szansę poznać dziadków? I dlaczego mama przestrzegała córkę, by nie szukała rodziny?

 

1

 

2. Niegodziwa propozycja

 

Na mieszkańców Kongsvinger pada strach po tym, jak w rzece Glommie ktoś odnajduje dwa ciała. Wszystko wskazuje na to, że ofiary nie utopiły się, lecz zostały zamordowane. Czy w mieście grasuje seryjny zabójca?

 

Życie jednak toczy się swoim torem. W domu Hanny Johansen atmosfera robi się coraz trudniejsza do zniesienia. Pewnego dnia Andrine, wobec niegodziwości bratanka wdowy, postanawia udać się do Lierviken, do swojej babki, by prosić ją o pomoc. Czy starsza pani zatrzaśnie jej drzwi przed nosem, tak jak przewidywała mama dziewczyny?

 

2

 

3. Drżenie serca

 

Isak nadal nie odzyskuje przytomności, co sprawia, że Andrine odchodzi od zmysłów. Gdy jednak jej babcia zaczyna podejrzewać, że to nie Isak, lecz jej wnuczka miała być celem ataku, Andrine nie może w to uwierzyć.

 

Stina przeżywa nową miłość, a uczucie, i to odwzajemnione, wybucha w niej z niespotykaną siłą. Jednak szczęście dziewczyny nie potrwa długo, bo ojciec już szykuje „niespodziankę” – postanowił bez zwłoki wydać córkę za bogatego, lecz nieciekawego i niespotykanie szpetnego mężczyznę.

 

3

 

4. Inna kobieta

 

Chociaż Stina jest teraz żoną Jensa, to jednak nie potrafi żyć bez ukochanego Mathiasa. Niestety, ich romans przyniesie fatalne skutki. Trwają poszukiwania ojca Andrine, ale lensman jak dotąd nie natrafił na żaden ślad.

 

Andrine bardzo tęskni za Isakiem, który jednak ciągle jest w rozjazdach. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jej ukochany przebywa w domu młodej, bogatej kobiety, Gjertrud i jak się wkrótce okaże – byłej narzeczonej Isaka…

 

4

 

5. Dziewczyna z Fińskiego Lasu

 

Andrine nie może zrozumieć, dlaczego Isak tak rzadko do niej przyjeżdża. Zazdrość wprost szarpie jej serce, wie bowiem, iż narzeczony często przebywa w towarzystwie Gjertrud, która także współpracuje z Albertem Johansenem.

 

Tymczasem Stina po wielkiej kłótni opuszcza dom ojca i udaje się do Fińskiego Lasu, by rozmówić się z Mathiasem. Niestety, on jest tak rozczarowany, że nie chce jej znać. Nieoczekiwanie na pomoc Stinie przychodzi piękna czarnowłosa panna…

 

5

 

6. Więzy miłości

 

Stina nadal spotyka się z Mathiasem. Pewnego dnia, będąc u niego w domu, spostrzega nieznajomego mężczyznę. Jest zdumiona, bo człowiek ten dziwnie jej się przygląda. Kim jest i czemu się tak uporczywie wpatruje?

 

Tymczasem Gjertrud znowu odwiedza Andrine i oświadcza jej, że ona i Isak podczas pobytu w Christianii wzięli ślub. Na dowód tego pokazuje dziewczynie pierścionek na swoim palcu, twierdząc, iż to prezent od Isaka. Andrine nie chce w to uwierzyć. Prosi babkę, by ta pozwoliła jej wyjechać do stolicy i odszukać ukochanego.

 

6.

 

~ 60 tomów, w Norwegii dotychczas 54 ~

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czat

Brak wiadomości na czacie

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

003553
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
95
389
2362
73
3553
0
3553

15-05-21 10:56


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.