foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Merete Lien

Dzieci Sztormu

 

 

Akcja serii rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX wieku na norweskiej wyspie Jomfruland. Życie mieszkańców wyspy od wieków nierozerwalnie związane jest z morzem.

 

W Polsce saga ukazała się w maju 2012 roku.

Tytuł oryginału: Barn av stormen.

Okładki i tekst dzięki Vedze.

 

 

dzieci-sztormu

 

 

1. Czas dzikich róż

 

Siedemnastoletnia Agnete, córka ratownika morskiego, wbrew woli rodziców związuje się z Johannesem - pięknym i tajemniczym myśliwym. Jednak w nawiedzających ją wizjach dziewczyna dostrzega, że to nie Johannes jest jej przeznaczony. Obrazy, które widzi, ukazują niezwykle gwałtowny sztorm i ciemnowłosego mężczyznę, leżącego bez życia na brzegu morza. Agnete, choć bardzo tego nie chce, wie, że jej los w jakiś sposób połączy się z losem nieznajomego...

 

1

 

2. Mężczyzna z morza

 

Obrazy z wizji Agnete stały się rzeczywistością. Mężczyzna, którego widywała i który budził jej lęk, znalazł się na wyspie. Został wyrzucony na ląd po katastrofie statku. Isak zabrał go do swojego domu, gdzie rozbitek zaczął dochodzić do siebie. Agnete była pełna niedobrych przeczuć. Czego od niej chce ten obcy, którego widziała oczami wyobraźni?


Twarz była biała, biała jak pościel. Włosy gęste i czarne niczym smoła, takie jak widywała w obrazach. Teraz musiała spojrzeć mu w oczy. A te były nieskończenie mroczne. Szukały jej, patrzyły na nią uporczywie. Czas się zatrzymał i ta jedna chwila wryła się w jej pamięć.

 

2

 

3. Niebezpieczna przyjaźń

 

Agnete ma wizję: ubrana w suknię ślubną brnie w głębokim śniegu, gdy jednak spogląda na pana młodego, widzi jedynie postać pozbawioną twarzy. Czy to ostrzeżenie o śmierci, czy też przestroga, że to jeszcze nie ten jedyny? Szarpią nią wątpliwości, bo mimo że kocha Johannesa, czuje jednocześnie dziwny pociąg do czarującego Francuza Marcela.

 

„Trzymaj się z dala od Francuza”, ostrzegał ją Johannes. Przecież łączy nas tylko przyjaźń, usprawiedliwiała się w duchu Agnete. Kiedy jednak stała obok Marcela i czuła bijące od niego ciepło, wewnętrzny głos podpowiadał jej, że to naprawdę niebezpieczna przyjaźń…

 

3

 

4. Podejrzenia

 

Agnete znowu  przeprowadza się do babci, bo tu czuje się swobodniejsza i może wymykać się do Johannesa. Ukochany coraz bardziej wiąże ją ze sobą, słowami i uczynkami, ona jednak za nic nie chce zrezygnować ze swojej wolności. Jest zła i zrozpaczona, bo w Johannesie  narasta zazdrość o Marcela. Edvard Falchenberg twierdzi, że Francuz nie jest tym, za kogo się podaje i postanawia znaleźć świadka, który go zdemaskuje.

 

To była niezwykła chwila. Stać tak między Johannesem  i Edvardem, mając obu tuż przy sobie, gdy Edvard rozpina zameczek kolii i zakłada jej klejnot na szyję. Czuła jego ciepły oddech na skórze, widziała zimne, mieniące się oczy. Kiedy zaczął mówić, pojawił się słaby zapach alkoholu. – No tak, Agnete – rzekł zadowolony. – Teraz masz już dwa nasze rodzinne klejnoty.

 

4

 

5. Noc Świętojańska

 

Agnete coraz bardziej martwi się o Sophie, która nie widzi świata poza Nathanaelem. Tymczasem jego serce bije dla Rybaczki Maren. Tellef myśli poważnie o małżeństwie. Agnete ma mu wkrótce dać odpowiedź, ale ona nie spieszy się do zamążpójścia. Poza tym dla niej liczy się tylko Johannes. Jak co roku zakwita dzika róża…

 

Agnete i Johannes zaczęli tańczyć i stali się jednością. Świat wokół nich przestał istnieć, ludzie zniknęli. Odchyliła głowę i uśmiechnęła się do niego. Nie mogła oderwać wzroku od jego oczu , które zdradzały, jak bardzo jej pragnie. Agnete zdawała sobie sprawę, że każdy, kto w tej chwili spojrzałby na nich nieco uważniej, domyśliłby się, co ich łączy. I był ktoś, kto cały czas wodził za nimi wzrokiem. Marcel! Wyglądał, jakby dostał w twarz. Agnete zrozumiała, że on wie. Wie, że oddała się Johannesowi, że jest jego.

 

5

 

6. Srebrny nóż

 

Najmłodszy syn Synnevy, Niels, powrócił na Jomfruland. Agnete nigdy nie miała okazji go poznać. Siedemnaście lat wcześniej musiał bowiem uciekać z wyspy oskarżony o morderstwo. To Edvard Falchenberg skłonił go do powrotu do domu. Agnete obawia się, iż ci dwaj mężczyźni mają złe zamiary w stosunku do Marcela.

 

- A ty nie cieszysz się z nowych krewnych? – zapytał Nathanael.

- Nie podoba mi się, że to Edvard Falchenberg ich tu sprowadził. Obawiam się, że ma w tym jakiś cel – odparła Agnete. – Jeśli ojciec dowie się o mnie i Johannesie, jak myślisz, jak to przyjmie? Czy się ode mnie odwróci?

- Albo to, albo zamknie cię w domu do końca życia.

 

6

 

7. Czarne ptaki

 

Agnete ma wrażenie, że oplata ją niewidzialna sieć. Wie już, do czego zdolny jest Edvard Falchenberg i obawia się jego kolejnego kroku. Pozostaje tylko jedno rozwiązanie: by ratować Marcela Agnete musi wyjść za Johannesa i przeprowadzić się do posiadłości Falchenbergów, domu znienawidzonego Edvarda.

 

Wielkie, czarne ptaki spadły z nieba tak nagle, jakby chciały rozdziobać konia i jeźdźca. Agnete gwałtownie ściągnęła wodze. To wyłącznie jej wina. Nie stałoby się nic złego, gdyby trzymała się z dala od Marcela. Któż by go wtedy znienawidził na tyle, by życzyć mu śmierci?

 

7

 

8. Więźniowie przeszłości

 

Edvard Falchenberg dopiął swego, udało mu się zemścić. Isak nie potrafi wybaczyć Agnete romansu z Johannesem. Chce ją odesłać na ląd. Edvardowi to jednak nie wystarcza, chce zadać Isakowi jeszcze jeden, ostateczny i druzgocący cios. Nie cofnie się przed tym, choćby miał za to zapłacić jego własny syn.

 

Tellef pobladł.
– Nigdy jej nie dostaniesz Johannesie. Kochałem ją kiedyś, ale wolę widzieć ją martwą niż uwięzioną w twoich szponach!
Agnete zadrżała. To koniec. Nie miała wątpliwości, że Tellef opowie o wszystkim ojcu. Leżała w objęciach Johannesa już po raz ostatni. Johannes wyprostował się i spojrzał Tellefowi w oczy.
- Jeśli pójdziesz do Isaka, będziesz tego żałował do końca życia – zagroził. – Zapłacisz za to!

 

8

 

9. Złoty pierścionek

 

Johannes opuścił Jomfruland, ale przed wyjazdem przesłał Agnete wypchanego słowika. Agnete ciężko się rozchorowała, rodzice obawiają się o jej życie. Wszyscy czekają na kolejny krok Marcela. Nie wiadomo, czy Francuz będzie potrafił żyć z przeszłością Agnete. Nathanael poślubia Susannę, lecz elegancką panienkę z miasta czeka samotna noc poślubna…

 

Uzdrowiciel sięgnął po wypchanego słowika:
- Nie możesz dłużej mieć u siebie tego ptaka, Agnete – oświadczył zdecydowanie. – Martwy ptak… Płynie z niego zła energia. Nie można trzymać martwych ptaków w domu. To przeciwieństwo życia i ciepła. Martwe ptaki są dla ludzi niczym posłańcy śmierci.

 

9

 

10. Zimowa narzeczona

 

 

Agnete bierze ślub pewnego śnieżnego, zimowego dnia. W jej życiu zaczyna się nowy rozdział. Niedługo potem dostaje list od kuzyna Ericha, który uciekł z wyspy po napaści na Marcela. Erich żąda, by się z nim spotkała bez świadków. Agnete ogarnia niezrozumiały lęk. Któregoś dnia spotyka również kapitana, mężczyznę, który przez wiele lat dochowywał wierności pamięci Bolette…

 

Wiatr próbował szarpać jej długim, ciężkim welonem. Śnieg wbijał się w białe koronki, tworzył na nich nowe wzory. Jakaś mewa krzyknęła nad nimi, a szum morza był niczym muzyka organów. Choć na dworze panował mróz, to do nich nic nie docierało. Ciepło płonące między młodymi okazało się silniejsze.

 

10

 

 

11. Bezbronna

 

Marcel wyjeżdża. Agnete zostaje sama w domu nad morzem. Na wyspę powraca Johannes  z żoną i synkiem. Odwiedza Agnete, a ona toczy ze sobą prawdziwą walkę, by stawić opór dawnym uczuciom. Pragnie, by potwierdziło się, iż nosi pod sercem dziecko Marcela, bo tylko wtedy zdoła obronić się przed Johannesem i utrzyma więź z nieobecnym mężem. Nawet jesienne sztormy sprzysięgają się, by zniszczyć wszystko, co zbudowała wspólnie z Marcelem. Potężna wichura szaleje nad wyspą i uderza w ściany domu…

 

Spacerowała często szeroką plażą w stronę Skadden, nigdy na północ, gdzie mieściła się posiadłość Falchenbergów. Spoglądała ku morzu, wdychała zapach słonej wody i wodorostów, nasłuchiwała krzyku mew i czekała. Czekała na Marcela i na ten dzień, gdy dziecko ułoży się pod jej sercem, na czas, gdy poczuje jego ruchy.

 

11

 

12. Ta druga

 

Agnete rodzi bliźniaki. Poród jest przedwczesny, Synneva musi więc wykorzystać swą wiedzę, by ratować maluchy. Zima jest sroga, dlatego dzieci zostają ochrzczone w domu. Wiosną na Jomfruland przybywa obca kobieta. Jest niespotykanie piękna, ale Agnete ma przeczucie, iż jest w niej coś złego. Nim minie rok, nieznajoma przyczyni się do śmierci człowieka i sprawi, że wyspa przestanie być bezpiecznym miejscem. Agnete zostaje wciągnięta w pułapkę, która może zniszczyć całe jej życie.

 

Czy w to właśnie wierzą ludzie na Jomfruland, że Agnete urodziła nieślubne dzieci Johannesa Falchenberga? Przez chwilę Agnete żałowała, że nie zabiła Edvarda w dniu, w którym trzymała w dłoni srebrny nóż. Bo to on rozsiewał te plotki. Ale sama też była winna.

 

12

 

13. Rozrachunek

 

Marcel musi podjąć ostateczny rozrachunek z członkami rodu Falchenbergów, lecz Agnete obawia się, że nie docenia on swoich wrogów. Wuj Niels wciąż pije i nieustannie widzi ducha swojej zmarłej żony, Agnete zaś usiłuje jakoś mu pomóc. Tymczasem do Synnevy docierają wieści, jakoby Erich został zabity w Anglii. Te wiadomości są brzemienne w skutkach.

 

Synneva krzyknęła i osunęła się na ziemię. Blada jak ściana, z trudem łapała oddech. Edvard zauważył, co się stało i podbiegł ku nim.

- Uciszcie się do diabła! – wrzasnął  z rozpaczą w oczach. – Synneva zachorowała!

Muzyka ucichła, wokół zapadła cisza.

 

13

 

14. Obcy

 

Agnete widzi obcego mężczyznę wychodzącego na ląd i już wie, że przybył tu, żeby zostać – tak długo, jak długo Jomfruland będzie miała coś do zaoferowania. Przybysz roztacza wokół niepokój, rozbudza marzenia i wybiera właśnie tę kobietę, od której powinien się trzymać jak najdalej.

 

Agnete nie mogła umknąć przed wzrokiem obcego. Wpatrywał się w nią bezwiednie, jak gdyby usiłował wyryć w pamięci każdy jej szczegół, a jednocześnie chciał odgadnąć jej myśli. Głęboko zaczerpnęła powietrza i mocniej przygarnęła dzieci. Wiedziała już, kim on jest. Wiedziała, że zjawi się któregoś dnia. I obawiała się tego.

 

14

 

15. Pieśń morza

 

Agnete chce, by Felipe opuścił Jomfruland, ale równocześnie pragnie, by został. Tymczasem romanse teścia z kobietami z wyspy wpędzają całą rodzinę w coraz większe tarapaty. Mały Christophe bardzo mocno związał się z dziadkiem. Być może zbyt mocno. Nastają nowe czasy. Agnete i Nathanael zaczynają rozumieć, że muszą nauczyć się żyć bez poczucia bezpieczeństwa, które dawał im dom rodzinny w Saltstein. Agnete niepokoi się także o Caroline. Pewnego dnia kobieta staje pod jej drzwiami z zawiniątkiem w rękach i pyta o Marcela…

 

Agnete biegła dalej, czuła, jak jej buty zapadają się w drobnym, białym piasku. Widziała ją teraz. Była ubrana na biało, chyba w koszulę nocną. Ręce miała uniesione nad głową i szła przed siebie. Woda sięgała jej do pasa. Nie rozglądała się, milczała. Z podniesionymi rękoma szła coraz dalej w morze…

 

15

 

16. Powrót na Wyspę Elfów

 

Agnete jest świadkiem magicznego rytuału, w którym Ingela próbuje przyzywać ukochanego mężczyznę, by do niej wrócił. I chyba staje się zadość jej woli. Tego roku na Jomfruland wraca trzech mężczyzn. Jednym z nich jest syn Nielsa, Erich, przekupiony, by pogrążyć w procesie Edvarda Falchenberga. Ale Erich jest nieobliczalny. Agnete czuje się zmuszona działać za plecami Marcela, by pomóc swojej przyjaciółce, Sophie. Nathanael, lekceważąc protesty matki, ofiarowuje Maren dom, co znowu prowokuje ludzkie gadanie.

 

Agnete przeszedł dreszcz, przestała oddychać. To ten nóż, który kiedyś wbito Marcelowi w pierś. Ten, którego Erich kazał jej szukać na cmentarzu zadżumionych, a którego ona sama użyła do obrony przed Edvardem, kiedy chciał ją zgwałcić! Teraz widziała smoki i róże na rękojeści, bez wątpienia to ten sam nóż…

 

16..

 

17. Cena zemsty

 

Agnete i Niels wyruszają w niebezpieczną, morską podróż, by wziąć udział w pogrzebie Anny Elisabeth Falchenberg. Tragiczna  śmierć matki powoduje, że Johannes zrywa z ojcem i ma coś ważnego do powiedzenia swojej dawnej miłości. W Hasselgården odbywa się wesele, na którym Agnete poznaje muzykanta Marcusa Ryttera. Ów twierdzi, że nie może opuścić Jomfruland, ponieważ pobiera nauki od wodnika Nøkkena z leśnego jeziorka. Marcel i Agnete poddają się dziwnemu nastrojowi letniej nocy i muzyki skrzypiec.

 

Niels miał ponure spojrzenie, ale było w nim jednocześnie coś triumfującego, jakby czuł, że właśnie udało mu się uciec od swoich demonów. Dopłynęli już do kawałka otwartego morza miedzy Baerøen a miastem. Wiatr wściekle zaatakował łódź z nową siłą. Nagle nabrali wody i Agnete zaczęła się rozglądać za jakimś czerpakiem.

 

17

 

18. Czarowna muzyka

 

Choroba Susanny postępuje. Kobieta zastanawia się, co się stanie po jej śmierci. Wymusza na Maren pewną obietnicę. Przyjaźń między Agnete a Marcusem Rytterem trwa nadal, co źle wpływa na jej relacje z Marcelem.

Mnożą się nieporozumienia, a sytuacja komplikuje się dodatkowo, kiedy dwie Francuzki, uratowane z tonącego statku, postanawiają zamieszkać w okolicy. Ich kontakty z Marcelem stają się coraz częstsze, Agnete zaczyna dręczyć zazdrość.

 

Usłyszała dźwięk skrzypiec. Muzyka niosła ją, sprawiała, że czuła się szczęśliwa. Podeszła do okna, zapukała ostrożnie w szybę, cofnęła się. W oknie ukazała się twarz Marcusa.

- Agnete! – zawołał zdziwiony, ale i uradowany. – Wejdź proszę! Zaraz otworzę drzwi kuchenne.

Agnete pokręciła głową.

- Nie mogę wejść – rzekła.

 

18

 

19. Białe róże

 

Agnete i Marcel muszą podjąć decyzję, czy chcą ratować swoją miłość. Pytanie tylko, czy Markus zechce im pomóc, czy postanowi wykorzystać sytuację? Sutanna umiera w ramionach Maren. Ostatnią rzeczą, o jakiej mówi, jest jej ogród różany. Teraz Maren musi zastąpić matką dzieciom Sutanny. To za wiele dla doktora Vogta. Żąda, by Nathanael odesłał ,,nierządnicę” z wyspy. Maren musi teraz podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu.

 

Na ten widok Agnete otworzyła usta: dwa bujne krzewy uginające się pod ciężarem białych róż. To niemożliwe! Przecież to jest jeszcze za wcześnie, wiosna nie była w tym roku taka ciepła! Agnete poczuła na policzkach słone łzy i zobaczyła, że twarz Sutanny promienieje, jakby w jej duszy żarzył się ogień.

- Wiedziałam! Zanieś mnie bliżej, Nathanael. Chcę poczuć ich zapach i dotknąć płatków.

 

19.

 

20. Wesele w Saltsein

 

Nathanael prosi Maren o rękę, ale ona boi się przeprowadzić do domu w Saltstein i zamieszkać razem z jego matką. Karen wprawia wszystkich w zdumienie, wiążąc się z mężczyzną o złej reputacji. Marcus Rytter chce wynająć dom Maren i na stałe osiedlić się na Jomfruland. Agnete przyjmuje tę nowinę z mieszanymi uczuciami. Pewnego dnia zostaje wezwana do kobiet zmagającej się z gorączką połogową. Poznaje córkę chorej, ośmioletnią Sarę. Postanawia zaopiekować się dziewczynką. Nie przypuszcza nawet, jakie to będzie mieć następstwa.

 

Jechali przez leszczynowe zagajniki, przez dębowy las, po zapomnianych ścieżkach. Przytuleni do siebie. Zewsząd pachniało świeżą zieleniną, nagrzaną w słońc trawą i liśćmi. Od czasu do czasu pojawiła się smuga słodkawej woni kwiatów, a ptaki śpiewały o zaczynającym się lecie, o pełnych słońca dniach i gorących nocach.

 

20

 

21. Jesienny księżyc

 

Obcy statek przywozi dwoje gości. Ich obecność odmienia życie wielu mieszkańców Jomfruland. Ingela przysięga Felipe zemstę. Kochanek musi zapłacić za to, że zdradził ją i inne kobiety, którymi tylko się bawił. Zaprasza go więc na specjalną kolację. Synne działa w tajemnicy i naraża się na niebezpieczeństwo. Agnete czyni sobie wyrzuty, że nie sprawdziła, czym zajmuje się córka i jej nowa przyjaciółka. Ci, którzy  ostrzegali Agnete przed przyjęciem Sary pod swój dach, mieli rację. Dziewczynka jest nieobliczalna, a jej ojciec również stanowi zagrożenie.

 

Ingela udała, że przestraszyła się płomienia, machnęła ręką i przewróciła karafkę. Czerwone wino, niczym krew, rozlało się na białym, adamaszkowym obrusie…

 

21

 

22. Uprowadzona

 

Agnete zostaje wbrew swojej woli zatrzymana na pokładzie statku, który właśnie wypłynął w morze i kieruje się w stronę Risør. Ma pomóc chorej kobiecie, do której wolałaby się jednak nie zbliżać. Odkrywa, że w tym wypadku w grę wchodzi coś znacznie gorszego niż choroba. Nathanael i Marcus podejrzewając, że nie pojechała tam dobrowolnie, chcą za wszelką cenę ją odnaleźć,  zanim Marcel zacznie coś podejrzewać.

 

Wyspa zmniejszała się w jej oczach, wkrótce stała się zaledwie szarym paskiem. Mewy skrzeczały w górze, lecąc za statkiem. Powiedział, że płyną do Risør. Trzeba stamtąd posłać wiadomość do domu. Znaleźć kogoś, komu można zaufać. Marcel musi się dowiedzieć, gdzie ona jest…

 

22.

 

23. Cena bezpieczeństwa

 

Tellef budzi się i wzywa do siebie Agnete by wyznać jej, kto stoi za przestępstwem, którego stał się ofiarą. To ona, zdaniem Tellefa, powinna dopilnować, by winny został osądzony i skazany. Obietnica złożona choremu ściąga niebezpieczeństwo na Agnete i jej bliskich. Tellef czuje się coraz gorzej, tymczasem Sophie już zaczyna robić plany na przyszłość.

 

Sophie mocno uścisnęła jej dłoń.

- Wiem. Tylko to trzyma mnie przy życiu. To oraz dzieci. Widziałaś Havora? Jest taki podobny do swojego ojca. Dzisiaj zachowywał się jak mały mężczyzna.

- Tak, to prawda.

- Agnete! – zawołała nagle Sophie – jest coś, o czym muszę z tobą porozmawiać. Pamiętaj. Pod koniec stypy. Nie możesz wrócić do domu, dopóki nie zamienimy kilku słów w cztery oczy. Obiecujesz?

 

23.

 

24. Spadek

 

Dramatyczne poszukiwania Christoph’a i Sary mają swój finał na statku Madsa Danielsena. Ku zaskoczeniu Agnete Sara nie waha się narazić własnego życia, by pomóc swojemu ojcu. Sophie decyduje się poślubić Ericha, mimo że Abraham i Havor usiłują ją od tego odwieść. Sophie jednak skrywa przed swym przyszłym mężem pewną tajemnicę… Żona Johannesa powraca Jomfruland. W rozmowie z Agnete stara się ją przekonać, by spojrzała inaczej na służącą z Risør. Tymczasem Ingela i Felipe zaskakują wszystkich…

 

Przytłaczająca cisza wypełniła niewielki salonik pod pokładem. Na ławce siedział Mads i trzymał przed sobą Sarę. Jedną ręką chwycił ją za włosy, a w drugiej, tuż przy szyi dziewczynki, trzymał nóż.

- Zabiję ją – oświadczył spokojnie, uchwyciwszy wzrok Agnete. – Tak czy inaczej zabiorę ją ze sobą.

 

 

24

 

25. Pilot ze Stråholmen

 

Testament Jacoba martwi Agnete zarówno dlatego, że Edvard o nim wie, jak i ze względu na postawiony w nim warunek. Tymczasem na strychu zostaje odnaleziony skrzętnie skrywany pamiętnik Bolette. Agnete poznaje nową wersję starej historii, która ukształtowała jej życie, a teraz zaczyna kształtować życie Synne. Sophie rodzi dziedzica Øitangen, równocześnie jednak dokonuje wyboru, który będzie mieć dramatyczne konsekwencje również dla Agnete. Umiera synowa Falchenbergów. Pogrzeb odbywa się pospiesznie i jest utrzymywany w tajemnicy, co natychmiast daje pożywkę plotkom.

 

- Ja nie wierzę w tego rodzaju znaki! – krzyknęła mu do ucha Agnete. – Co jakiś ptak miałby mieć wspólnego z porodem Sophie? Uspokój się Erich, żebyś czasem nie zabił nas obojga.

Ale on nie słuchał napomnień i jak szalony dalej gnał w stronę Øitangen.

 

25

 

26. Niebezpieczna podróż

 

Agnete zrobiła wiele, by pomóc Sophie i Abrahamowi, ale przyjdzie jej słono zapłacić za swą bezmyślność. Erich nie cofnie się przed niczym – teraz już wie, jak zniszczyć życie Agnete. Marcel, nie zważając na ostrzeżenia, zabiera żonę i dzieci do Kopenhagi. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

 

Ostrzegawcze słowa Nathanaela nadal dźwięczały jej w głowie. Jak mógł coś takiego powiedzieć i nie powstrzymać ich przed podróżą? Dlaczego Marcel nie rozkazał, by zawrócili w stronę lądu? Agnete była otumaniona. Cała ta sytuacja wydawała się nierzeczywista. Chciała krzyczeć, prosić Nathanaela, by wrócił, by zabrał ich ze statku, ale z jej ust nie wydobył się żaden dźwięk.

 

26

 

27. Cień wojny

 

Agnete i Marcel z dziećmi przeżywają w Kopenhadze atak  wojsk angielskich. Dom, w którym mieszkają, leży w narażonej na niebezpieczeństwo okolicy, muszą więc czym prędzej uciekać z miasta. Erich dowiaduje się o romansie Sophie i Abrahama. Postanawia zniszczyć i żonę i Agnete. Królestwo duńsko-norweskie zostaje tymczasem wciągnięte w wojny napoleońskie. Nathanael i Johannes postanawiają razem zająć się niebezpiecznym kaperstwem, by jak najwięcej zarobić. Wojna zmienia życie na Jomfruland. A piwnica domu Agnete i Marcela służy za kryjówkę…

 

Zadrżała i przyspieszyła, brnąc w piasku najszybciej, jak mogła. Czuła się tak, jakby przedzierała się przez głęboki śnieg, którego wierzchnia, zlodowaciała warstwa pękała pod jej stopami. Za plecami słyszała głosy, ostre, rozkazujące, i głośny nieprzyjemny śmiech.

 

27

 

28. Mroźna zima

 

Agnete leży nieprzytomna. Jest kolejną ofiarą tyfusu, który szaleje na wyspie. Ingela pielęgnuje ją i innych chorych. Jednocześnie próbuje walczyć z beztroskimi decyzjami Johannesa, który postanowił zatrzymać angielskiego żołnierza u siebie w domu, jako guwernera synów. Mężczyzna nie widzi, że naraża wszystkich na wielkie ryzyko. Nathaniel również musi zapłacić za swoją brawurę. Maren dostaje bardzo smutną wiadomość. Synne dorasta, przeżywa pierwszą miłość i łamie zakaz rodziców…

 

Erich trzymał w ręku naczynie z gorzałką, jego spojrzenie było mroczne. Nie potrafiła określić, czy jest pijany i jak bardzo. Na podłodze zauważyła jakiś kształt. Mój Boże, to Agnete! Leżała twarzą w dół, jej ciemne włosy spływały na brudną podłogę…

 

28

 

29. Ukochana córka

 

Agnete martwi się o Synne, która uczęszcza do szkoły w Christianii i po raz pierwszy musi sobie radzić sama. Zostaje wciągnięta w życie towarzyskie, chodzi na bale razem z Johannesem i jego synami. James McGregor również jedzie w ślad za nimi do stolicy, gdzie Synne ma okazję poznać jego drugie oblicze. Okazuje się, że ma on pewne plany, a dziewczyna musi dokonać trudnego wyboru. Nathanael siedzi w angielskim więzieniu. Pewna tajemnicza kobieta, o której mówi się, że jest wdową, potrzebuje ludzi do pracy we dworze i zaczyna interesować się norweskim kapitanem piratów.

 

James dał znak, by Synne usiadła w jednej z tylnych ław, on zaś wolno podszedł do ołtarza i uklęknął. Długo trwał pogrążony w modlitwie, a ona czekała. Dokuczały jej wyrzuty sumienia. Siedzi tu, w domu Bożym, a przecież okłamała matkę. Bez pozwolenia wyszła z domu z Jamesem.

 

29

 

30. Wybór Nathanaela

 

Agnete przypuszcza, że Synne jest w niebezpieczeństwie, w pośpiechu wyrusza więc do Christianii. Jej przeeczucia okazują się uzasadnione – James McGregor planuje bowiem ucieczkę z jej córką do Szwecji. Christophe tymczasem romansuje z wieloma dziewczętami na Jomfruland. Czyżby aż tak przypominał swego wuja, brata Agnete? Sytuacja Nathanaela przebywającego w niewoli u Anglików nagle się poprawia. Wdowa, Anna Arwright, zakochuje się w nim i pomaga mu odzyskać wolność. Nathanaelowi przyjdzie jednak dokonać arcytrudnego wyboru: Anna czy Maren...

 

Jak miałby ją odtrącić? To byłby grzech również wobec Maren. Wdowa mogła dać mu wolność. I jeśli już przestanie być pilnie strzeżonym więźniem, będzie mógł uciec, wrócić do Maren!

 

30

 

31. Dwaj bracia

 

Agnete dogląda chorej matki, a Synne tymczasem pozwala się uwodzić młodemu Gabrielowi Falchenbergowi. Ci, którzy coś o tym wiedzą, milczą. Chłopak łączy Synne ze sobą więzami, które wydają się nie do rozerwania, a jednocześnie dalej podrywa służące. Jego starszy brat, Edvard, widzi to i cierpi, bo sam od dawna kocha się w córce Agnete. Nie ma jednak odwagi nic zrobić. Gabriel grozi, iż raczej zabije pannę de Barras, niż wypuści ją z rąk. Christophe wierzy, że jego związek z Christence jest tajemnicą, ale ona zachowuje listy, które do niej pisywał. Pewnego dnia przed drzwiami Agnete pojawia się lesman…

 

Gabriel klęczał nad nim z nożem w dłoni. Powoli opuścił ramię i rozgarnął czubkiem noża poły jego koszuli.

- Ja potrafię zabijać – wycedził cicho. – Wiesz o tym. Mogę zabić nożem lub trucizną, której używamy do preparowania ptaków.

 

31

 

 

32. Obrączki w studni

 

Johannes i Agnete próbują ustalić, jak doszło do śmierci Christence, ale Agnete obawia się, że nikt nie uwierzy w nowe okoliczności. Karen umiera nieświadoma tej tragedii. Jej ostatnią wolę niełatwo będzie wypełnić. Gabriel popełnia niewybaczalny błąd, ale zręcznie zrzuca winę na brata. Kiedy Synne w końcu poznaje prawdę o mężczyźnie z którym się związała, okaże się, że nie uwolni się od niego, póki obrączki leżeć będą na dnie studni.

 

Krwistoczerwone kamienie lśniły niczym ogień. Chciała zamknąć wieczko, jakby w odruchu obrony… Odwróciła się posłusznie i uniosła nieco włosy, by mógł zapiąć naszyjnik. Rubiny dziwnie jej ciążyły…

 

32

 

33. Dawne obietnice

 

Synne udaje się jakoś wyplątać z sieci Gabriela. Dalsze życie wydaje jej się jednak trudne. Boi się, że już nigdy nikogo nie pokocha. Tymczasem, na przyjęciu zaręczynowym Christophe’a dzieje się coś nieoczekiwanego. Agnete rozpoznaje kogoś, kogo nie spodziewała się już zobaczyć.

 

Agnete wpatrywała się w Cygankę, która przez przypadek odsłoniła włosy. Jeden z jej wielkich pierścieni zaplątał się w jedwabne frędzle szala, zsuwając go nieco z głowy tancerki. Jasne włosy, w których odbiły się słoneczne promienie, zalśniły przez chwilę jak złoto. Ale kobieta natychmiast je zasłoniła i znów przypominała inne Cyganki. Agnete poczuła narastający niepokój.

 

33.

 

34. Upojne noce

 

Synne i Edvard spotykają się potajemnie, a ich przyjaźń powoli przeradza się w silniejsze uczucie. Jest jednak ktoś, kto bacznie ich obserwuje i szykuje zemstę. Tymczasem w Kragero Sara czeka na Christophe’a. Ten jednak coraz częściej odwiedza Cathrine, której stan stale się pogarsza. Na Jomfruland przybywa ze stolicy kuzynka Cathrine – Adeline. To ona dowiaduje się prawdy o Christophe’ie i Sarze.

 

Christophe z niepokojem spoglądał na Adeline, najwyraźniej zdumiony jej surowymi słowami. Przecież nie przywykł do krytyki; kobiety w jego otoczeniu zawsze go podziwiały: matka, siostra oraz kobiety, które traciły dla niego serca.

- Nie potrafię zranić Cathrine, ale też nie mogę odesłać Sary – wyznał otwarcie. – Jesteś pewnie zaskoczona?

 

34

 

35. Letnia panna młoda

 

Agnete nie potrafi odmówić prośbie Anny. Umożliwia Nathanaelowi potajemną wizytę na pokładzie angielskiego statku, choć nie jest pewna, do czego to doprowadzi. Edvard Falchenberg dostaje list od swojego ojca. Musi teraz zdecydować, czy chce walczyć o Synne – wbrew woli jej rodziców i wbrew własnemu bratu.

 

Agnete wpatrywała się w parę przed ołtarzem.

- Spójrz na naszą letnią pannę młodą – szepnął Marcel i pocałował ją. – Jest prawie tak piękna jak jej matka, kiedy do ślubu szła zimą. Uczyniłaś mnie szczęśliwym człowiekiem, Agnete. Dałaś mi swoją miłość i dwoje dzieci, wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłem.

 

35

 

36. Tajemnica srebrnej szkatułki

 

Zemsta zapisana w przepowiedni, dopełniła się niezależnie od woli Agnete. A nowe życie? Komu przyniesie ono radość i nadzieję?

 

Odnalazła klucz i usiłowała włożyć go do zamka. Nie trafiła. Spróbowała raz jeszcze i tym razem się udało. Zameczek wydał niechętne skrzypnięcie i wieczko szkatułki podniosło się. Zobaczyła złożony arkusz papieru, na wierzchu było coś napisane. „Dla mojej ukochanej Agnete. Fale zabiorą człowieka z morza raz jeszcze. Ogień oczyszcza. To, co stare płonie, zaczyna się nowe życie. Dopełnia się zemsta.”

 

36

 

~Koniec~

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

# Raksha 2012-05-28 18:04
kupiłam i biorę się za czytanko :roll:
Odpowiedz
# kizia 2012-05-30 17:50
no ja też ciekawe czy dalej będzie wciągająca bo mi się narazie zaczyna podobać
Odpowiedz
# skun 2012-05-31 16:04
Kupiłem wczoraj pierwszy tom za symboliczną złotówkę. Książka jest wspaniała!

Ale kolejne tomy są za 9,99 zł :sad:
Odpowiedz
# Zakleta003 2012-06-01 11:18
Saga zaczyna się interesująco i już nie mogę doczekać się następnych tomów.
Odpowiedz
# kizia 2012-06-01 17:40
Cytuję skun:
Kupiłem wczoraj pierwszy tom za symboliczną złotówkę. Książka jest wspaniała!

Ale kolejne tomy są za 9,99 zł :sad:

no to racja że są po 9,99 a nie troche taniej :sad:
Odpowiedz
# Vega 2012-06-02 15:04
Przeczytałam tom 1. Saga zapowiada się interesująco. Czy ktoś już zainwestował w tom nr. 2? Warto czytać dalej?
Odpowiedz
# ania 2012-06-07 22:04
Przeczytałam już tom 3,polecam bardzo "wciąga"czyta się jednym tchem.Polecam :roll:
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-09 17:18
Saga fajna, ja już przeczytałam 2 tomy i zaczynam 3. Ale i tak w porównaniu z Sagą o Ludziach Lodu wypada dość słabo.
Odpowiedz
# Vega 2012-06-10 10:09
Saga o Ludziach Lodu to chyba najlepsza ze skandynawskich sag. Nie spotkałam dotąd równie dobrej serii. Chyba że kolejne części trylogii - SoCz, SoKŚ. czy Tajemnica Czarnych Rycerzy. W ogóle Sandemo jest genialna. :)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-10 15:51
Warto, warto. Sandemo wymiata, ale ta saga też jest fajna.
Odpowiedz
# Agata 2012-06-10 18:13
Żałuję, że nie przeczytałam jeszcze żadnej sagi Sandemo, mam nadzieję,że może je kiedyś wydadzą. Co do Dzieci Sztormu, to jest fajna saga, ciekawi mnie czy Agnete będzie z Marcelem, bo Johannesa nie lubię :-)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-11 03:05
Przecież wydawali kilka razy :).
Odpowiedz
# Vega 2012-06-11 05:31
Ja też nie lubię Johannesa. I nie podoba mi się że dotąd nie wydali Sagi o Królestwie Światła Margit Sandemo.
Odpowiedz
# Agata 2012-06-11 15:35
Gdy wydawali sagi Sandemo byłam zbyt młoda i nie czytałam wtedy sag. Zaczęłam dopiero od Akuszerki, Dzieci Sztormu to moja druga saga nie licząc 1 tomu Raiji :-) A tak w ogóle to myślę, że rodzice Johannesa, zwłaszcza Edward coś knują przeciwko Agnete, za bardzo popierają związek młodych :-)
Odpowiedz
# Vega 2012-06-11 16:58
Cytuję Agata:
Gdy wydawali sagi Sandemo byłam zbyt młoda i nie czytałam wtedy sag. Zaczęłam dopiero od Akuszerki, Dzieci Sztormu to moja druga saga nie licząc 1 tomu Raiji :-) A tak w ogóle to myślę, że rodzice Johannesa, zwłaszcza Edward coś knują przeciwko Agnete, za bardzo popierają związek młodych :-)


No właśnie.Coś tu jest nie tak. Zresztą, sugerując się wizjami - Agnete powinna być z Marcelem. A niechby i została żoną Johannesa - będzie mieć wtedy milutkiego teścia...

Gdy wydano Sagę o Królestwie Światła byłam... nieświadoma jej literackiej wartości. Fakt wydał już dwie Sagi Sandemo. Mam nadzieję, że dożyję i tych czasów, kiedy w kioskach pojawią się "Wielkie Wrota"
PS: Czy Raija ze Śnieżnej Krainy jest interesująca?
Odpowiedz
# Agata 2012-06-11 17:48
Czytałam tylko pierwszy tom, ale bardzo mi się podobał,Raija kochała Mikkala, ale musiała wyjść za mąż za kogoś innego, a przepowiednia o jej losach była ciekawa. Co do Dzieci Sztormu, wydaje mi się,że Agnete zaczyna coś czuć do Marcela, ale nie chce się do tego przyznać, tylko uczepiła się Johannesa, który jej nie szanuje. Fajnie było jak Agnete i Marcel patrzyli na siebie przy oknie, wolę to niż schadzki z Johannesem
Odpowiedz
# Reina 2012-06-12 14:33
Przeczytałam tylko 1 tom i jak na
razie mi się podoba.
Cytuję Vega:

PS: Czy Raija ze Śnieżnej Krainy jest interesująca?


Jest jest. Tylko sama Raija jest męcząca. Są tam o wiele fajniejsze postacie.
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-13 14:33
Widzę, że panuje co do jednego zgodność, żadna z nas nie lubi Johannesa. To zwykły drań, co myśli, że każda dziewczyna będzie pod jego rozkazami, a co do tego Marcela....jak zwykle Johannes musiał go przedstawić w dziwnym świetle, myślę, że Sunniva coś ukrywa. Fajnie, zaczyna sie coś dziać, czeka do piatku na kolejny tom.A Sandemo naprawdę polecam.
Odpowiedz
# Paula 2012-06-18 19:04
Właśnie skończyłam czytać 4 tom i już nie mogę doczekać się piątku by zacząć czytać piąty i dowiedzieć się co powie świadek Edvarda i Johannesa na temat Marcela. Kto przeczytał już czwarty tom?

Co do Sandemo to przeczytałam całą SoLL ale niestety nic z reszty jej twórczości( o 2 tomach z SoLL napisałam nawet w pracy maturalnej:P
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-19 13:14
Bardzo fajna saga :lol: .Szybko się czyta :P wciąga bardzo szybko :D . Z niecierpliwości ą czekam na następny tom. :oops:
Odpowiedz
# Sol 2012-06-19 14:48
Ja prace maturalną pisałam o Sol i o Mórim z SoC:) muszę zacząć kupować tą sagę, bo widzę same pozytywy:P
Odpowiedz
# Paula 2012-06-19 17:38
Cytuję Sol:
Ja prace maturalną pisałam o Sol i o Mórim z SoC:) muszę zacząć kupować tą sagę, bo widzę same pozytywy:P

Ja dokładnie o Silje i Villemo:)
Jakie wątki intryguj Was w Dzieciach Sztormu? Mnie interesuje co jest nie tak z rodziną Johannesa, czy Nataniel zakocha się w Maren i czy co będzie z Sophie, to teraz przychodzi mi do głowy
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-19 20:35
Myślę że Nathanel bedzię z Maren :oops: natomiast co do Johannesa zaczynam wątpić co do jego ,,wielkiej miłości" do Agnete :o myślę że kryję się za tym jakiś postęp.. :sigh: natomiast Sophie i Telf mają się ku sobie ,,coś z tego będzie" wisi to w powietrzu :oops:
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-20 20:01
Ja myślę, że Falchenbergowie chcą przejąć majątek Hvistendahlów, a Marcel jest dla nich zagrożeniem, i dlatego pewnie chcą przekupić francuza na niekorzyść Marcela de Barras.Mnie też ciekawi postać uzdrowiciela( haha z początku myślałam, że to Heike Lind:P)
Odpowiedz
# Vega 2012-06-21 13:41
Mekare, ja myślę, że stary Falchenberg ma dość pieniędzy i jemu raczej idzie o to, aby zrobić na złość Isakowi. Wątek Nathaniela jest ciekawy - mam nadzieję, że Maren będzie jego ostatnią ofiarą. Sophie? Wszystko wskazuje na to, że będzie z Tellefem, ale moim zdaniem ona na niego nie zasługuje. Zresztą z wszystkich bohaterek tej sagi - Sophie najbardziej działa mi na nerwy...
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-23 00:53
Nathanael i Maren? Tak to wysoce możliwe, choć tak bardzo dalekie od jego ideałów. Bardzo ciekawi mnie matka Maren.Zaczynam właśnie połowę 5 tomu.
Odpowiedz
# Vega 2012-06-23 05:41
Już wczoraj skończyłam 5 tom - tak mnie wciągnęła ta saga. Autorka chyba znalazła złoty środek dla tego rodzaju opowieści - zacząć jeden fascynujący wątek, a nie skończyć drugiego - chyba po to wprowadziła syna marnotrawnego. Ogromnie mnie intryguje babka Agnete - Synneva i jej matka - Karen, pod względem wizji. Przykład Nathanela pokazuje, że Karen również miewa wizje, a te jej zagadkowe słowa... zastanawiam się, ile ona wie... Nic, tylko czytać :)

Miłego weekendu! :)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-24 12:51
Dlaczego tylko ja lubię Johannesa? :).
Odpowiedz
# Paula 2012-06-24 18:00
Cytuję BlackFalcon:
Dlaczego tylko ja lubię Johannesa? :).


Może pociągają Cie dranie?:) Bo moim zdaniem taki okaże się Johannes. Jakiś oslizgły, fałszywy mi się wydaje ten facet co innego Marcel:)
Odpowiedz
# Paula 2012-06-24 18:00
Cytuję Vega:
Już wczoraj skończyłam 5 tom - tak mnie wciągnęła ta saga. Autorka chyba znalazła złoty środek dla tego rodzaju opowieści - zacząć jeden fascynujący wątek, a nie skończyć drugiego - chyba po to wprowadziła syna marnotrawnego. Ogromnie mnie intryguje babka Agnete - Synneva i jej matka - Karen, pod względem wizji. Przykład Nathanela pokazuje, że Karen również miewa wizje, a te jej zagadkowe słowa... zastanawiam się, ile ona wie... Nic, tylko czytać :)

Miłego weekendu! :)

Ja jestem w połowie ale to niestety wynik mojego braku czasu(syn skutecznie mnie odciąga od książek:))

Co do Karen to może chodziło jej właśnie o to, że widziała związek Nathaniela i Maren i nie przypadło jej to do gustu?
Saga wciągnęła mnie na maksa, szkoda, że nie ma o niej wątku na jakimś dynamicznym forum:))
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-25 10:57
Czy tylko ja odnoszę wrażenie,że Johannes ma gdzieś poza wyspą jakąś inną kobietę a z Agnnet ma jakby na doczepkę gdy jest na wyspie :-| Co prawda widać,że w jakimś sposób zależy mu na Agneet ale jest to stanowczo za bardzo egoistyczne,zac hłanne uczucie wręcz kończące się na pożądaniu :sigh: poza tym coraz bardziej irytuje mnie postać Sophie,którą przyznam lubiłam i współczułam jej w pierszych tomach teraz stała się nie tylko naiwna ale wręcz zdesperowana w swym zachowaniu :-x nie wiem czy to brak miłość czy pieniędzy zmienił tę dziewczynę :-? mam nadzieje że Marcel zawalczy o Agneet i dzięki uporowi i jego cierpliwości dziewczyna pozna prawdziwą miłość a nie tylko zaspokajanie pożadania :oops:
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-25 11:01
A może :D. Ale nie wydawało mi się, żeby był takim draniem...póki nie przeczytałam tego, co napisała Xoxo. Czuję się jak Agnete, ktoś napisał coś na gościa, którego lubię (jak Edvard na Marcela ;), a ja już mam podejrzenia :D. Nie wiem, w Johannesie jest jakaś fajna dzikość, ale Marcela też lubię, żeby nie było :).
Sophie mnie wkurza swoją naiwnością, o tak, ale bardzo lubię babcię...Synnev ę, o ile dobrze pamiętam.

Nathanaela nie wiem, czy lubić, bo chroni siostrę, ale chyba tylko po to, żeby ona go nie wydała ;P.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-25 11:04
Cytuję Vega:
Mekare, ja myślę, że stary Falchenberg ma dość pieniędzy i jemu raczej idzie o to, aby zrobić na złość Isakowi. Wątek Nathaniela jest ciekawy - mam nadzieję, że Maren będzie jego ostatnią ofiarą. Sophie? Wszystko wskazuje na to, że będzie z Tellefem, ale moim zdaniem ona na niego nie zasługuje. Zresztą z wszystkich bohaterek tej sagi - Sophie najbardziej działa mi na nerwy...

masz rację Sophie całkowicie nie zasługuje ba Telfa z tomu na tom dziewczyna staje się coraz bardziej irytującą...co postępowania Nathanela w dalszych tomach myślę że ostatecznie skończy się to trójkątem Nathanel ożeni się z Sussan a Maren w jakiś sposób będzie ciągle w jego życiu obecna :-?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-25 11:15
Cytuję BlackFalcon:
A może :D. Ale nie wydawało mi się, żeby był takim draniem...póki nie przeczytałam tego, co napisała Xoxo. Czuję się jak Agnete, ktoś napisał coś na gościa, którego lubię (jak Edvard na Marcela ;), a ja już mam podejrzenia :D. Nie wiem, w Johannesie jest jakaś fajna dzikość, ale Marcela też lubię, żeby nie było :).
Sophie mnie wkurza swoją naiwnością, o tak, ale bardzo lubię babcię...Synnevę, o ile dobrze pamiętam.

Nathanaela nie wiem, czy lubić, bo chroni siostrę, ale chyba tylko po to, żeby ona go nie wydała ;P.

o tak Synneva jest bardzo intrygująca myślę ,że za jej sprawą saga bedzie mieć wiele ciekawych wątków :-) co do Johannes myślę że on dopiero pokaże jaki jest naprawdę...poza tym wizję Agnnet która widzi go tą tajemniczą kobietą też mnie niezwykle intryguję... :oops:
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-25 13:06
Ja w ogóle, jak Synneva pierwszy raz zobaczyła Marcela, to myślałam, że to jej mąż się jakimś cudem w nim odrodził ;D.
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-25 15:41
W sumie w tej zabawie z lustrem, to Agnete jako przyszłego męża widziała Marcela, więc jeszcze nie tracę nadziei. A Synneva w swoich wizjach, jak sama zdradziła Edvardowi, nie widziała Agnete jako żonę Johannesa. Nathanaela też nie lubię, taki pies na baby.
Odpowiedz
# Vega 2012-06-25 15:46
Brat Agnette może się zmieni przy Maren - ona jest taka zdecydowana... A ja wam powiem, że chociaż nie mam wizji to widzi mi się, że Sophie źle skończy...
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-26 00:57
Cytuję Xoxo:
Cytuję BlackFalcon:
A może :D. Ale nie wydawało mi się, żeby był takim draniem...póki nie przeczytałam tego, co napisała Xoxo. Czuję się jak Agnete, ktoś napisał coś na gościa, którego lubię (jak Edvard na Marcela ;), a ja już mam podejrzenia :D. Nie wiem, w Johannesie jest jakaś fajna dzikość, ale Marcela też lubię, żeby nie było :).
Sophie mnie wkurza swoją naiwnością, o tak, ale bardzo lubię babcię...Synnevę, o ile dobrze pamiętam.

Nathanaela nie wiem, czy lubić, bo chroni siostrę, ale chyba tylko po to, żeby ona go nie wydała ;P.

o tak Synneva jest bardzo intrygująca myślę ,że za jej sprawą saga bedzie mieć wiele ciekawych wątków :-) co do Johannes myślę że on dopiero pokaże jaki jest naprawdę...poza tym wizję Agnnet która widzi go tą tajemniczą kobietą też mnie niezwykle intryguję... :oops:


A jeśli ta kobieta to...Sophie?
Odpowiedz
# Vega 2012-06-26 06:14
Jeśli ta kobieta to Sophie, to znaczy, że: 1) Johannes jest synem swojego ojca :P 2) jest skończonym łotrem. A właściwie, dlaczego nie? Jeśli Edward zginie i Agnette mu powie a on będzie miał do niej o to pretensje i zerwą ze sobą... Wszystko jest możliwe.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-06-26 17:43
A jeśli ta kobieta to Sophie?
Być może,że Sophie Johannesowi umila życie... :-x ale to by było paskudne :-x mnie nurtują jego długie wyjazdy z wyspy aż tyle by załatwiał gdzieś interesy dziwne myślę,że fabuła jeszcze nie raz nas zaskoczy:)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-06-27 13:25
A może on się nią po prostu zaoopiekuje - w ten, czy inny sposób - a Agnette zostanie z Marcelem (którego też lubię i przypomina mi kogoś)?
Odpowiedz
# Rafał 2012-06-28 19:39
8)
Odpowiedz
# Ola. 2012-06-28 19:42
Czytam i czekam z niecierpliwości ą na kolejne części. Warte polecenia. Johannes gra mi na nerwach, czuję ze zrobi Agnette w jakims sensie krzywdę... Marcel mi do niej pasuje.
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-06-28 19:49
Nie wiem, o którą wam wizję chodzi, jeśli o tą z kobietą przesłoniętą czarną chustą to być może jest to Anna Elizabeth jako wdowa po Edvardzie? A nawet jeśli inna dziewczyna, to raczej nie Sophie. Ja jestem ciekawa, czy Edvard przeżyje, w sumie skończyło się jak go zmyła fala i wyrzuciła dalej, ale do końca nie wiadomo, czy utonie, czy nie. Już jutro zaczynam kolejny tom.
Odpowiedz
# Ola. 2012-06-28 19:58
Nie wydaje mi się, żeby Edward od tak zginął... chyba byłoby to zbyt proste. Wtedy ojciec Agnette zgodziłby się na ślub z Johanesem i wszytsko potoczyłoby sie jak w bajce. A co z Marcelem ? z resztą przekonamy sie jutro !:)
Odpowiedz
# Agata 2012-06-29 13:58
Jestem już po 6 tomie. Skończyło się bardzo ciekawie, mam nadzieję, że Marcelowi nic się nie stanie, a Agnete w końcu się z nim zwiąże. 8) Myślę, że to co ją łączy z Johannesem to tylko pierwsze zakochanie, a nie prawdziwa miłość, a ona jest jeszcze bardzo młoda i nic nie rozumie, uczepiła go, bo uważa,że jeśli Johannes był pierwszy to juz będzie z nim zawsze
Odpowiedz
# Vega 2012-06-30 08:58
Przeczytałam tom 6... I mam ochotę powiedzieć: A nie mówiłam. Tak jak myślałam, Sophie jest z Tellefem, czyli jeden kłopot mniej. Irytuje mnie Nathanael i jego stosunek do Susanny i Maren, a tę ostatnią podziwiam. Przypomina mi Marcela,bo jest na tyle mądra by wiedzieć, że ukochana osoba wreszcie przejrzy na oczy, tylko potrzebuje na to czasu...
Odpowiedz
# Agata 2012-06-30 11:57
Rzeczywiście Marcel spokojnie czeka aż Agnete zechce z nim być,chyba czuje, że ona jest trochę zagubiona. Mam nadzieję, że nie zdarzy się tak, że Agnete będzie spotykała z dwoma mężczyznami na raz...
Odpowiedz
# Vega 2012-06-30 12:03
Cytuję Agata:
Rzeczywiście Marcel spokojnie czeka aż Agnete zechce z nim być,chyba czuje, że ona jest trochę zagubiona. Mam nadzieję, że nie zdarzy się tak, że Agnete będzie spotykała z dwoma mężczyznami na raz...

też mam taką nadzieję :)
Odpowiedz
# Aneta 2012-07-01 22:05
Saga jest cudowna. W piątki, gdy tylko otwieram oczy od razu myślę aby biec do kiosku. :D Niecierpliwie czekam na tom siódmy. Widzę, że Johannes jest tutaj wyjątkowo nie lubiany. Jednak jest nieco intrygującą postacią. Czarne charaktery takie jak Edvard także sprawiają, że czytamy kolejne strony z zapartym tchem i głowimy się co on znów wymyśli.
Odpowiedz
# Vega 2012-07-02 05:50
Johannes jest niewątpliwie interesujący. Zwłaszcza te jego zachowanie - raz czuły i troskliwy, innym razem zimny, cyniczny i złośliwy. Coś jak Dr Jekyll and Mr Hyde 8) Ciekawe, która część jego natury zwycięży... Osobiście jestem zdania, że zbyt przypomina tatusia i Agnete go rzuci, albo niespodziewanie zginie i zniknie z kart książki - bo i tak może być.
Odpowiedz
# Ola. 2012-07-02 19:09
Przeczytałam 6 tom i powiem Wam, że Najbardziej zirytowała mnie postać Ericha, syna Nielsa. Pod koniec potraktował Agnete jak swoją własność... liczyłam na to, że oburzy się i sprowadzi go na ziemię. Jeżeli chodzi o Marcela to mam nadzieję, ze nic mu sie nie stanie... Wtedy Agnete wybierze Johanesa, a ten z kolei bedzie z nią robił co tylko zechce.
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-07-05 11:36
Marcel może zostać ranny, ale raczej nie będzie z nim jakoś ciężko, autorka nie uśmierciłaby jednego z głównych bohaterów, poza tym wszystko pewnie zmierza w kierunku związku Agnete i Marcela.
Odpowiedz
# Aneta 2012-07-06 07:58
Mam już zakupiony 7 tom. Cudowna okładka. Taka klimatyczna i mroczna. Z gotyckim akcentem. Zresztą czy nie uważacie, że okładki tejże sagi są wyjątkowo piękne? Już nie mogę się doczekać aby zagłębić się w treść i żyć życiem naszych ukochanych bohaterów. Saga "Dzieci Sztormu" całkowicie mnie pochłonęła. Jestem nią zachwycona i czytam z zapartym tchem. A jednocześnie nadrabiam zaległości w czytaniu sagi "Zapomniany ogród". Autorka oczarowała mnie swą wrażliwością, wyobraźnią i stylem pisania. Ciekawie też tworzy portret psychologiczny postaci. Owszem, w "Dzieciach Sztormu" nie brakuje czarnych charakterów, ale to dzięki nim jest barwnie, interesująco a książki te mają charakter i są wyraziste.
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-07-06 13:41
Im dłużej to czytam,, tym bardziej denerwuje mnie Agnete, ta jej ciągła uległość wobec Johannesa, podczas gdy on ciągle jedynie ją wykorzystuje. Nigdy nie zabrał jej do jakiegokolwiek miejsca bez powódek czysto erotycznych, a ona pozwala mu sobą rządzić.Mam nadzieję, że w końcu przejrzy na oczy. Dobrze, że Marcel już do siebie doszedł.
Odpowiedz
# Karola83 2012-07-11 18:09
A co powiecie na tom 7?
Odpowiedz
# Paula 2012-07-12 09:23
Tom 7? wreszcie Marcel ruszył do akcji:) Jezu jak ja już chcę, żeby oni byli razem:) Nadal uważam, że Johannes coś kombinuje a co do napadu na Marcela to wcale taka pewna nie jestem czy napewno to zrobił syn Nielsa, wogóle ten Niels jakiś dziwny jest. Ciekawe czy Maren będzie w ciąży i jak zakończy się sprawa z mężczyznami w lesie
Odpowiedz
# Vega 2012-07-12 11:31
Na szczęście jutro, 13 się dowiemy :)
Odpowiedz
# Agata 2012-07-13 14:33
Właśnie przeczytałam tom 8. Tajemnica Agnete w końcu wyszła na jaw, jeśli Johannes myslał, że ona na zawsze wyrzeknie się swojej rodziny, a on nie będzie musiał z niczego rezygnować to srogo się pomylił. Straszny z niego egoista, a jego ojciec-po prostu brak mi słów. Wiedziałam, że Edwardowi chodzi o zemstę, ale myślałam, że chce żeby Agnete była jego synową i mieszkała w jego domu i jej rodzina cierpiała, a nie dokładnego powtórzenia losu Bolette, nieźle się pomyliłam. Agnete niech się opamięta i wyjdzie za mąż za Marcela, oczywiście z miłości. A tak w ogóle ciekawe jest zakończenie tomu-co się mogło stać Johannesowi?...
Odpowiedz
# Paula 2012-07-13 18:45
Agato szybko Ci poszło!:) ja dziś miałam problem z kupieniem, nie dowieźli. Obym już jutro miała bo aż mnie skręca.
Odpowiedz
# Vega 2012-07-14 07:19
Jeszcze nie kupiłam tomu 8.;/ bo w moim kiosku go już nie było. Poszukam gdzie indziej i w poniedziałek się z nim rozprawię :)
Odpowiedz
# Vega 2012-07-16 17:00
Przeczytałam tom 8... Chyba najlepszy z tych, które ukazały się do tej pory. A co do Johannesa: Myślę, że po pijaku Edvard powiedział mu wszystko a on tego nie wytrzymał i postanowił się zabić? Na to by wskazywały wizje Agnete. Natomiast wstrząsnęła mną postawa Nathanaela wobec Maren i Susanny - nie sądziłam, że ma taki słaby charakter.
Odpowiedz
# Paula 2012-07-16 17:49
Vega zgadzam się z Tobą, wczoraj przeczytałam i nie powiem ten tom jest świetny. Co do Johannesa to może być tak jak piszesz, lub też to wszystko go przerosło, nie wiedział co zrobić i postanowił odejść, choć aż tak mi to nie pasuje do Johannesa-on i samobójstwo, no nie wiem. Co do Nathaniela? Bardzo chciałabym by był z Maren ale wiedziałam, że nie "oleje" Susanny(podejrz ałam dalsze okładki i jedna jest podpisana Wybór Nathaniela czy jakoś tak, a więc będą rozdarci jeszcze jakiś czas;/ Pozytywnie w tym tomie zaskoczył mnie ojciec Agnete:) Aha kto jeszcze żałuje, że za szybko czyta lub tomy powinny być grubsze?:P
Odpowiedz
# Vega 2012-07-16 18:01
Oj, szybko się czyta... A do piątku daleko. :-|
Odpowiedz
# Ola. 2012-07-17 08:47
Książki rzeczywiście powinny byc grubsze. albo mogłyby przychodzic conajmniej 2 razy w tygodniu. Ja juz w piątek mialam przeczytaną 8 czesc. Do nastepnego nie moge się doczekac!
Odpowiedz
# Lili 2012-07-17 08:58
To prawda zbyt szybko się je czyta. Ja jestem trochę w tyle, bo zamówiłam prenumeratę i muszę trochę sobie poczekać. Ale za to czytam od razu wszystkie 5 tomów.
Odpowiedz
# Paula 2012-07-17 10:33
Lili ale potem ile czekania na następną paczkę:( pewnie niecały tydzień i cała paczka ogarnięta?
Ja zaczynam czytać od początku, żeby czas zając po znów przyzwyczaiłam się do wieczornego maglowania książek:)
Odpowiedz
# Agata 2012-07-17 18:50
Ja również nie mogę się doczekać kolejnego tomu, a za niecałe dwa tygodnie ukaże się tom 10 i w nim na okładce Agnete jako zimowa panna młoda. Kim będzie jej wybranek? :sigh:
Odpowiedz
# xoxo 2012-07-17 20:25
to musi być Marcel :oops:
Odpowiedz
# Lili 2012-07-18 09:18
Cytuję Paula:
Lili ale potem ile czekania na następną paczkę:( pewnie niecały tydzień i cała paczka ogarnięta?
Ja zaczynam czytać od początku, żeby czas zając po znów przyzwyczaiłam się do wieczornego maglowania książek:)

To prawda - tydzień i wszystko przeczytane, ale wtedy czytam inne sagi. I jakoś czas leci do następnej przesyłki ;-)
Odpowiedz
# Vega 2012-07-18 12:23
Lili, a jakie sagi czytasz? :roll:
Odpowiedz
# Lili 2012-07-18 14:50
Cytuję Vega:
Lili, a jakie sagi czytasz? :roll:

Mam trochę zaległości w "Wiatr nadziei", a teraz skończyłam "Siłę amuletu" i tak po trochu jeszcze "córkę morza" - bo jakoś nie mogę jej skończyć. A najbardziej to czekam, aż wreszcie wydadzą kolejne tomy "Zapomnianego ogrodu" :-)
Odpowiedz
# Paula 2012-07-20 21:24
Jestem po ponad połowie 9 tomu. Jeśli myślałam, że 8 był super, to ten wywołuje u mnie ekstatyczne odczucia:) Nathaniel, Maren i Susanna. Agnete i Marcel, tak się cieszę, że przyjęła jego oświadczyny a poród Maren? Szkoda, że nie było opisu jak pierwszy raz Nathaniel zobaczył syna:) Eh... Czytam dalej:)
Odpowiedz
# Aneta 2012-07-20 22:06
To prawda, że ta saga jest przepiękna i niesamowicie szybko się ją czyta a każdy kolejny tom odkrywa przed nami niezwykłe wydarzenia. Ja także z utęsknieniem czekam do każdego kolejnego piątku. Autorka przygotowała nam cudowną ucztę dla serca i ducha.
Odpowiedz
# Paula 2012-07-21 09:06
No i tom skończony. Cholera na końcu pojawił się zapewne Johannes! W chwili gdy Agnete w sukni ślubnej jechała wziąć ślub z Marcelem! Oby go olała i wzięła ten ślub , no uwielbiam Marcela!!!! Aha a list Henriette był żałosny:)
Odpowiedz
# Vega 2012-07-23 12:00
Ciekawa jestem, czy saga obejmie wyłącznie losy jednego pokolenia (Agnete i jej bliskich) czy też kroi się wielopokoleniow a opowieść - w wizjach była wzmianka, że córka Agnete odziedziczy po niej zdolności (nie wiem, czy dobrze pamiętam)...
Odpowiedz
# agi 2012-07-24 14:09
ja zaczęłam dopiero czytać 7 tom, super saga, bardzo szybko sie czyta ale denerwuje mnie ta Agnete co by sie nie działo to ona ciągle płacze, zauważcie ile razy w każdym tomie pojawia się "łzy napłynęły jej do oczu" mnie to już poprostu irytuje, jest szczęśliwa to łzy napływają, jest smutna to łzy napływają, jest zamyślona- łzy napływają, no kurde....
Odpowiedz
# Aneta 2012-07-24 17:42
Ależ Agnete jest cudowna. Łzy świadczą o ogromnej wrażliwości i pojawiają się w różnych aspektach i sytuacjach życiowych. Poza tym on ciągle błądzi, szuka swojej drogi, ogromna potrzeba wolności kołata jej sercem. Racją jest, że każdy tom kończy się bardzo tajemniczo. Ach, jakże ja tą sagę pokochałam! :-)
Odpowiedz
# xoxo 2012-07-28 13:55
jak wrażenia po tomie 10? ;-)
Odpowiedz
# Paula 2012-07-28 14:16
Cytuję xoxo:
jak wrażenia po tomie 10? ;-)

Tom przeczytałam już wczoraj(co tom to coraz szybciej jest pochłaniany)i mogę stwierdzić, że uwielbiam Marcela!!! Dużo wydarzyło się w tej części, śmierć Andrei, dowiedzenie się Susanny o zdradach Nathanaela(to się chyba czyta Nataniel tak jak pisałam wcześniej?)rozs tanie(?) Maren i Nathanaela. Też macie wrażenie, że Autorka rozkręca się z każdym tomem. No i chyba na końcu to Johannes wrócił i to w momencie jak Marcel musiał jechać do dziadka:(
Odpowiedz
# xoxo 2012-07-29 11:29
masz racje tomy czyta się bardzo szybko wiele się dziej i te cudowne zakończenia które sprawiają że czekam na piątki z niecierpliwości ą :oops:
Odpowiedz
# Agnieszka 2012-08-01 18:03
Saga o dzieciach sztormu jest naprawde super. Tylko szkoda że to czyta się tak krótko właśnie skończyłam czytać 10 częć i z niecierpliwości ą wyczekuje następnych części. :D
Odpowiedz
# Paula 2012-08-02 10:38
Co taka cisza się tu zrobiła? Przestałyście czytać?
Odpowiedz
# Agata 2012-08-02 12:39
Ja czytam nadal i saga bardzo mi się podoba, szybko pochłaniam kolejne strony. Co do następnego tomu to mam nadzieję, że Agnete nie zdradzi Marcela, ten jasnowidz i Synneva ostrzegali ją przed Johannesem, że niebezpieczeńst wo z jego strony jeszcze się nie skończyło-oby nie dała się uwieść.
Odpowiedz
# Paula 2012-08-02 14:50
Mam nadzieję, że da radę go odtrącić, nie może przecież skrzywdzić Marcela! Ale o tym przekonamy się już jutro. Pewnie znów będę siedzieć do późna bo nie zasnę dopóki nie przeczytam:)
Odpowiedz
# Aneta 2012-08-03 13:45
Ech, zła jestem bo w żadnym kiosku nie znalazłam tomu 11 a już nie mogę się doczekać co się wydarzy. No nic, spróbuje poszukać jeszcze w jednym miejscu jadąc na działeczkę. :-)
Odpowiedz
# karola83 2012-08-03 16:21
A ogólnie, tak z ciekawości, ile czytelniczki Dzieci Sztormu mają lat?
Odpowiedz
# Paula 2012-08-03 18:55
Cytuję karola83:
A ogólnie, tak z ciekawości, ile czytelniczki Dzieci Sztormu mają lat?


Ja mam 23. Ja kupiłam i zaczęłam czytać ale fakt jakoś trudniej teraz kupić:(
Odpowiedz
# Xoxo 2012-08-03 19:14
ja 22 lata:) też miałam ten problem więc poprosiłam Panią w kiosku , aby zamawiała zawsze 1 egzemplarz i mi go odkładała :-) zastrzegła sobie tylko, że jeśli raz się po książkę nie zgłoszę po prostu przestanie zamawiać...i tym sposobem póki co mam wszystkie egzemplarze :oops:
Odpowiedz
# ola 2012-08-03 19:45
Powiem Wam, ze byłam bardzo zaskoczona, gdy przeczytałam, że Johannes wrócił z żoną i dzieckiem!!! jestem jakoś w połowie 11 tomu. Jutro dokonczę czytac. Doczekac sie nie moge tych kolejnych tomów.. bo najpóżniej w soboty mam juz przeczytane. Cały tydzien potem sie niecierpliwię. Kolejny powód, zeby kochac piątek haha.

Ja mam 22 latka. I książkę mam zawszę, bo pracuje w kiosku :)

Pozdrawiam Wszystkie czytelniczki :
Odpowiedz
# Agata 2012-08-04 10:06
Ja już przeczytałam 11 tom i muszę przyznać, że był bardzo ciekawy, Johannes wrócił i znowu chce namieszać, Agnete mu nie uległa, ale było bardzo blisko... A tak w ogóle zaczyna mnie irytować zachowanie głównej bohaterki, czy panowanie nad własnymi uczuciami do Johannesa musi być takie trudne skoro tak kocha Marcela? Nie rozumiem tego, ciągle tylko myślała, kiedy Marcel wróci, jakby to miało coś zmienić, jeśli się kogoś kocha to nie jest takie ważne, gdzie ukochana osoba przebywa, przecież Marcel nie może być z nią dzień w dzień-tak się nie da. Fajnie, że spodziewa się bliźniąt, mam nadzieję, że ona i dzieci przeżyją, a Marcel wróci z Natanaelem na czas. Ciekawe były słowa Johannesa, że córka Agnete będzie z jednym z jego synów-jak to przeczytałam to mam prawie pewność, że tak będzie. :-)
Ja akurat mam 18 lat.
Odpowiedz
# Agnieszka 2012-08-04 10:11
Ja mam 16 lat i jak widzę jestem na razie chyba najmłodszą czytelniczką. Ja tak samo jak Ola to najpóżniej w sobotę rano doczytuję książki skończyłam właśnie 11 część mam tylko nadzieję że Agnete nie umrze bo ją bardzo polubiłam z niecierpliwości ą czekam na kolejne tomy
Odpowiedz
# Agnieszka 2012-08-04 10:16
Cytuję Agnieszka:
Ja mam 16 lat i jak widzę jestem na razie chyba najmłodszą czytelniczką. Ja tak samo jak Ola to najpóżniej w sobotę rano doczytuję książki skończyłam właśnie 11 część mam tylko nadzieję że Agnete nie umrze bo ją bardzo polubiłam z niecierpliwością czekam na kolejne tomy

Cytuję Agnieszka:
Ja mam 16 lat i jak widzę jestem na razie chyba najmłodszą czytelniczką. Ja tak samo jak Ola to najpóżniej w sobotę rano doczytuję książki skończyłam właśnie 11 część mam tylko nadzieję że Agnete nie umrze bo ją bardzo polubiłam z niecierpliwością czekam na kolejne tomyA tak po za tym to wy kupujecie książki co tydzień w kiosku czy zamawiacie z dostawą do kiosku bo ja osobiście kupuje w kiosku
Odpowiedz
# Agnieszka 2012-08-04 10:22
Ja mam 14 lat i jak widzę jestem na razie najmłodszą czytelniczką Skończyłam już 11 część mam tylko nadzieje że Agnete nie umrze z niecierpliwości ą czekam na kolejne tomy.


A tak po za tym to wy kupujecie książki w kiosku co tydzień czy macie dostawe do domu bo ja kupuje w kiosku
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-04 10:29
Hej mam na imię Kasia i mam 12 lat jak widzę wy też uwielbiacie Sagę o Dzieciach Sztormu ja dopiero teraz znalazłam tę stronę skończyłam właśnie 11 część nie mogę doczekać się kolejnych części
Odpowiedz
# ola 2012-08-04 21:12
Cytuję Agnieszka:
mam tylko nadzieję że Agnete nie umrze bo ją bardzo polubiłam


Z tego co wiem to saga ma 36 tomów. Głowna bohaterka nie mogłaby zniknąć w 11 czy 12 tomie. Saga straciłaby sens :)
Odpowiedz
# karola83 2012-08-08 13:32
Hm, każda z Was chyba troszkę potępia Agnete, za to, że jest żoną Marcela, a nie umie zapomnieć o Johansenie. Moim zdaniem autorka poruszyła bardzo ważną kwestię, czasami taki jest, kochamy jednego, tego dobrego i wymarzonego, ale myślimy o innym, o takim co jest niedostępny, co rozpala nasze zmysły. Całkowicie rozumiem jej myślenie i obawy...
Odpowiedz
# Klaudia 2012-08-08 17:41
Witam wszystkie czytelniczki.Ma m 16 lat i razem z z mama wciagnelysmy sie w ta skandynawska sage. Musze przyznać ze autorka konstruuje bardzo dobre zakończenia owiane tajemnica bo dzieki temu z niecierpliwosci a oczekuje każdego kolejnego tomu.
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-08-09 00:36
Oj, jak mnie Johannes zaczyna irytować. Jakżem z początku chłopa lubiła, to teraz łazi i próbuje zniszczyć, co nie jego. Jak był taki zakochany w Agnete, to jakim cudem wziął ślub tak szybko, zamiast o nia walczyć? A Susanna druga, wzięła chłopa w ogóle go nie znając i jeszcze mu obraz zasłania (nikt się słowem nie odezwał? :P), nie zamierza w ogóle go poznać, chce zniszczyć wszystko, to co on kocha, zamiast jakoś...nie wiem...pójść na kompromis, to po co z nim ślub brała...Bo ładny? :P.

Proszę mi tu nie uśmiercać Synnevy, bo się na autorkę zdenerwuję :). A Marcel...niech chłop już wróci, bo jest potrzebny i to bardzo...Szkoda , że Agnete jednak mu nie wspomniała, że się dziecka spodziewa...roz umiem ją, ale teraz sama jest zagrożona i widać, że go potrzebuje...Wi em, że nie umrze, ale i tak jego bliskość wiele by jej pomogła.
Odpowiedz
# Kinga. 2012-08-09 17:20
Ja zamawiam prenumeratą i denerwuje mnie to, że książki przychodzą tak późno. Dzięki Wam, co jest w kolejnych tomach, które dostanę i z jeszcze większą niecierpliwości ą na nie czekam. Mam 17 lat i też zafascynowała mnie ta saga :) Johannesa na początku lubiłam i miałam nadzieję, że będzie z Agnete, ale dobrze się stało, że wyszła ona za Marcela. Ciekawe tylko co autorka jeszcze wymyśliła.
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-10 12:44
Ja podobnie jak wy na początku lubiłam Johannesa ale potem stawał się nie do zniesienia cały czas naciska na Agnete żeby z nim uciekła.Skończyłam dzisiaj czytać 12 część. Ta część skończyła sie okropnie mam nadzieje ze przez to co sie stało Marcel nie każe sie Agnete wyprowadzić i że nie rozwiedzie sie z nią. Zeby się dowiedzieć co się stało muszę czekać aż tydzień do następnego piątku

Jak ten czas wolno płłłłłłyyyynnnn nnnnniiieee :sigh:
Odpowiedz
# Xoxo 2012-08-11 09:42
mam nadzieje że Marcel słyszał rozmowe Agneet i Johannesa... :sigh: I mimo wszystko uwierzy jej..
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-11 18:24
Ja też mam taką nadzieję ale wogóle to po co Johansen narzuca jej się skoro ma przecież już żonę i dwóch synów a Agnete też ma męża i bliźniaki.Mam nadzieję że wszystko pomiędzy Agnete i Marcelem się ułoży i że będą szczęśliwi
Odpowiedz
# Xoxo 2012-08-11 20:42
Moim zdaniem Johannes nie kocha Agneet chce sobie udowodnić że może wszystko i nie ma dla niego kobiety nie do zdobyć to tylko jego chore poczucie władzy nad innymi i chęc zdobycia ''zakazanego owocu'' Agneet stanowi dla niego wyzywanie i to go kręci :sigh: Marcel jest ciepły czuły i kochający...Agn eet nie powinna nic przed nim ukrywać i być szczera z nim w każdej kwestii...mam nadzieje że uwierzy Agneet i wszystko skończy się szczęśliwie :oops:
Odpowiedz
# ruda Mekare 2012-08-12 17:19
Na pewno będą razem, bo przecież o to w tej sadze chodzi. Ja mam 22 lata i co tydzień książkę kupuję na dworcu w kiosku, bo tam sprzedają bez faktu;) Mnie z kolei bardzo zafascynowała postać Jacoba.
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-12 18:16
Ja też książki kupuję w kiosku co tydzień bez faktu. Ja też mam taką nadzieję że Agnete z Marcelem się pogodzą a raczej że on jej uwierzy i że będą szczęśliwi. ;-)


A czy wy też z taką niecierpliwości ą czekacie na kolejne części które pojawiają się co tydzień bo mi się ten czas strasznie dłuży a gdy już kupię książkę to przeczytam ją w 2 godziny i zaś muszę czekać cały tydzień :sad:
Odpowiedz
# ~Pati~ 2012-08-12 18:26
Nie no masakra totalna. Mam 16 lat i saga Dzieci Sztormu mnie poprostu zachwyciła. Ciągle wyczekuje piątku... to czekanie jest takie dołujące. Skończyłam właśnie 12 część, no i nie wiem co myśleć, ja po prostu znienawidziłam Johanesa za to co robi Agnete... Nie dziwie się Marcelowi, że jest taki zazdrosny ale mam nadzieje ze nie zrobi czegoś głupiego. Agnete też żle zrobiła nie mówiąc mu o liście. Zwłaszcza teraz że Marcel był na nich taki zły, po tej całej stypie. Czekam z niecierpliwości ą na piątek i 13 część. Pozdrawiam wszystkie czytelniczki ;)
Odpowiedz
# ola 2012-08-14 17:51
Dziewczyny, książka z faktem była tylko jeden raz, żeby ją pokazać i wypromować. Następne części kupuje się osobno. :)
Jeżeli chodzi o 12 część sagi to powiem Wam szczerze, że zaczyna mnie Johannes wkurzac!
Wszędzie wciska te swoje wredne 4 litery. Mam nadzieję, ze Marcel uwierzy Agnete a nie temu bałwanowi. Eh .. byle do piątku ! :) Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
# Vega 2012-08-15 11:11
Dziewczyny, nie potrzebuję pisać, że podobnie jak wy, nie przepadam za Johannesem. A co sądzicie o Agnete? Bo mnie chwilami irytuje - zbyt często ma przed bliskimi sekrety, które są przyczyną jej problemów i (jak dla mnie)za często "zbiera jej się na płacz"...
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-15 16:37
Ja o Agnete myślę prawie to samo co Vega. Dodałabym jeszcze że wreszcie powinna dać wyraźnie Johansenowi do zrozumienia że ma już rodzinę a jak on dalej będzie się jej narzucać to powinna uderzyć go z całej siły w twarz albo powiedzieć o tym komuś a nie żeby on cały czas ją gdzieś zaciągał. :-|
Odpowiedz
# Agata 2012-08-15 20:51
Mi jakoś nie przeszkadzają jej płacze, ale zachowanie wobec Johannesa już tak. Przy nim staje się zupełnie inną kobietą, powinna coś z tym w końcu zrobić, ale to musi trochę potrwać, bo saga ma jeszcze sporo tomów.
Jestem właściwie pewna,że córka Agnete będzie z którymś z synów Johannesa (podejrzałam okładki, ale może się mylę), w ten sposób zamknąłby się pewien krąg...
Odpowiedz
# Aneta 2012-08-16 06:31
Agnete, ma wyraźną słabość do Johannesa więc stąd jej różne zachowania. Sytuacji także nie ułatwia fakt, że Johannes ciągle się kręci w pobliżu niej i robi wszystko by wywoływać w jej duszy niepokój.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-08-17 06:52
Agneet..hm ja ją bardzo lubię mimo że jakoś nie pasuje mi to że zataiła spotkanie przed Marcelem i jakoś nie opowiedziała o wszystkich spotkaniach z Johannesem Marcelowi które miały miejsce podczas jego nieobecności... być może po prostu chciała go w ten sposób uchronić boi się o jego życie...a Johannes no cóż był tym pierwszym i nie była to jakaś platoniczna miłość wręcz wprost przeciwnie sam namiętność pewnie dlatego to tak głeboko tkwi w niej wydaje mi się że ona sama boi się otwarcie tego że ulegnie Johannesowie pod wplywem chwili i straci Marcela musi poprostu sam uwierzyć w to że to Marcel jest miłością jej życia i nawet gdyby Johannes przybył na ślub czy dostała by jego list to i tak wybrałaby Marcela...no ale saga się jeszcze nie kończy więc wszystko przed nami :-) mnie bardzo zaintrygowała zaś ta ruda...
Odpowiedz
# Aneta 2012-08-17 09:38
To prawda, że do końca sagi jeszcze daleko więc niemało jeszcze się w niej wydarzy a nam pozostaje cierpliwie czekać jak Agnete będzie sobie radziła z emocjami. Macie już dzisiejszy tom? Ciekawe o czym tym razem sę dowiemy.
Odpowiedz
# Vega 2012-08-19 06:50
Jakie macie odczucia po przeczytaniu tomu 13? Bo jeśli o mnie chodzi to jestem zachwycona Marcelem ^^ (np. jego wyrozumiałością ), już od pierwszego rozdziału. Zaintrzygował mnie Niels i ta jego Ingela, zaskoczył Johannes. Autorka interesująco zakończyła tom, znowu pojawił się mężczyzna z morza. Myślę że ma jakiś związek z Ingelą. A Wy jak myślicie?
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-19 12:41
Ja też myślę że ma jakiś związek z Ingelą ale po za tym to mnie także zafascynowała postać Marcela, na szczęście Agnete zgubiła list od "Erika" który znalazł Marcel i w porę ją uratował.


Im przeczytam więcej tomów to ta saga coraz bardziej mnie wciąga czy wy też tak macie?
Bo ja nie mogę się doczekać kolejnej części książki ciekawe jaki będzie kolejny tytuł? :-)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-19 13:33
Też tak mam. Często zdarzało mi się skusić na pierwsze tomy sag, ale na zakupie książek po uroczej cenie 0,99 zł się skończyło. Z tą było inaczej. Może dlatego, że od razu kupiłam dwa tomy (1 i 2), a potem to już tylko siedem dni do następnego... Po prostu wciągnęło mnie :)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-19 17:34
Tytuł pewnie będzie inny, niż w dosłownym tłumaczeniu z norweskiego ;( Wolałabym tytuł "Zimowa panna młoda", niż "Zimowa narzeczona". Tytuł tomu 13 też, (moim zdaniem) nie do końca odpowiada treści. Może dlatego, że jest kilka tłumaczek?
Odpowiedz
# ola 2012-08-20 13:16
Mówiąc szczerze nie zachwyciła mnie 13 cześć... Nie działo się nic szczególnego oprócz tego jak Marcel sprowadził na ziemię Johannesa. Trochę zmartwiła mnie Synnewa.. Lubię tą postać i szkoda by było gdyby się straciła, choć to pewnie już niedługo nastąpi. Jeśli chodzi o Nielsa i tą jego rudą wariatkę to irytują mnie. Niels niby taki twardy i nieustępliwy a dał się omotać zwykłej dziwce. Szkoda tylko jego córeczki :( No ale zobaczymy co będzie dalej!
Byle do piątku :)
Odpowiedz
# Lillian_ 2012-08-21 11:33
Witam, dopiero co zaczełam czytać tę sagę - babcia kupuje, wcześnej czytałam Akuszerkę - super saga, ta mnie jakoś irytuje, ta Agnet jest dziwna , może jak troche sie wciągnę to będe miała inne zdanie.
P>S nie sądzicie że te dziewuchy są rozwiązłe strasznie? w tamtych czasach a tu jedna ciąża, poronienie u 17 latki i nocne schadzki z różnymi dziewczynami - Sophie i Agnet,
Odpowiedz
# Vega 2012-08-21 12:08
Masz rację Lillian, mają Norweżki temperament ;) W innych sagach jest podobnie. Jak czytałam "Córy życia", to lekko się gorszyłam. A teraz to nie robi na mnie wrażenia.
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-21 18:15
Obie macie rację ja za to na początku czytałam "Sagę o ludziach lodu" potem "Sagę o czarnoksiężniku " i "Sage o królestwie światła" więc jak się już kolejne książki czyta to coraz bardziej wciągają


Acha wszyscy serdecznie cię witamy Lillian
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-23 11:26
Dlaczego w tak długim czasie nikt nie napisał komentarza mam nadzieję że napiszecie :sad: :cry: :sigh: :-? ;-) :-| :-* :sad: :cry: :-? :sigh: :roll:
Odpowiedz
# ola 2012-08-23 14:06
Jutro kolejna częsc sagi, wiec napewno zrobi się tu głośniej.

Pozdrawiam :-*
Odpowiedz
# ola 2012-08-23 14:06
Jutro kolejna częsc sagi, wiec napewno zrobi się tu głośniej.

Pozdrawiam :-*
Odpowiedz
# Vega 2012-08-24 09:16
Jestem w trakcie lektury tomu 14. Pewnie nie raz to jeszcze napiszę, ale autorka chyba nie przestanie mnie zaskakiwać :roll: , a Agnete nie przestanie się wzruszać :P
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-08-24 15:10
Ja się nie wypowiadam, bo jestem do tyłu o tom 13 i 14, bo muszę skończyć na razie inną książkę. Ale dzisiaj śnił mi się Marcel! Byl ubrany tak samo, jak na okładce jednego z tomów, czyli biała koszula i ciemne spodnie, długie, czarne włosy. Mm! Akcja działa się w moim domu (taki sam jest w rzeczywistości, w moim wąskim korzytarzu). Marcel miał gdzieś wyjechać na 7-8 miesięcy, a nasze stosunki wcześniej były poprawne, on mnie lubił, ja jego też, ale nie chciałam się przed samą sobą przyznać, albo nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Zupełnie, jak Agnete :D. Jak się okazało, że ma wyjechać na tak długo, już był przy drzwiach, tylko jeszcze coś tam pakował, to do mnie dotarło, że go tak długo nie będzie i że ja go tak STRASZNIE lubię...I było mi tak smutno. Chciałam się przytulić :). I on też :). Bo mnie naprawdę bardzo lubił ;). I marzyłam, żeby wrócił jak najszybciej...: ).
Odpowiedz
# Vega 2012-08-24 16:41
No i skończyłam :roll: ... Może tego rodzaju przyjemność człowiek powinien sobie dawkować powoli - przeczytałam w niecałe 2 godziny, a do następnego piątku zostało tyle czasu. Nie analizujecie czasem okładek z wydania norweskiego? Bo ja - tak, i straasznie jestem ciekawa, kim może być owa "Panna młoda z Saltstein". "Wybór Nataniela", to może chodzi o plany matrymonialne Nathanaela względem którejś z córek. "Dwaj bracia" - czyżby to chodziło o Gabriela i Edvarda? Czas pokaże... Mam nadzieję, że choć w jednym przypadku miałam rację...
Odpowiedz
# Agata 2012-08-24 19:47
Czytanie jednego tomu zajmuje mi 3 godziny i wydaje mi się, że to jest szybkie tempo. Vega, jak ty to robisz?
Ja też zastanawiałam się nad okładkami, jeśli chodzi o "Pannę młodą z Saltstein" to może jest nią Maren albo Sophie, bo dzieci nie mogły urosnąć tak szybko, to dopiero 20 tom. Ci dwaj bracia to muszą być Edward i Gabriel, może Synne będzie z jednym z nich. Bardzo ciekawi mnie okładka 35 tomu, jakiś ślub, brunetka i blondyn, nasuwa mi się tylko jedno... Chyba nie powiedziałam zbyt dużo? ;-)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-25 05:32
Niee, nie poowiedziałaś. :roll: Ale najciekawszy i najbardziej intrygujący wydaje mi się tytuł - "Srebrne pudełko tajemnic"... Z resztą, samo słowo "tajemnica" w sobie jakiś urok, fascynującą magię, nie uważasz?
Odpowiedz
# Whizzy 2012-08-25 06:19
Drogie kobietki, ale co się wydarzyło w najnowszym tomie? :sigh:
Odpowiedz
# Agata 2012-08-25 10:05
Vega, zgadzam się z tobą, ciekawe co jest w tym srebrnym pudełku. Niestety musimy na rozwiązanie tej zagadki trochę poczekać, gdzieś do końca stycznia, ale przed nami zapewne wiele fascynujących i zaskakujących tomów. Ta saga bardzo mi się podoba, ale na razie moją ulubioną jest Akuszerka - nie wykluczam zmiany zdania 8)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-25 17:31
Nie przeczytałam "Akuszerki". Niezbyt mnie ciekawią opowieści osadzone w czasach prawie współczesnych (koniec XIX. w./ XX w.). Ja lubię przeszłość, dawniejsze czasy... :roll: A co do "Akuszerki": jestem tu od pewnego czasu a przeczytałam już tyle pozytywnych opinii, że chyba zmienię zdanie:) Na czym polega urok tej sagi? ;-) Znajdę ją w wersji e-book na chomikuj.pl?
Odpowiedz
# Agata 2012-08-25 20:28
Nie wiem dokładnie jak opisać urok tej sagi, ale ma ona w sobie to coś, co sprawia,że tak dobrze się ją czyta. Niby są to czasy współczesne(akc ja toczy się od lat 30. XX w. do lat po wojnie), ale mają one swój własny niepowtarzalny klimat.
Bohaterowie tej sagi są barwni, ale realni. Wątki drugoplanowe są ciekawe, jest ich całkiem sporo, każdy może sobie znaleźć jakiś ulubiony, raczej nie powinnaś się nudzić mimo, że ta saga ma dużo tomów, ciągle coś się dzieje. Co do głównej bohaterki, to czasami nie wiem co mam o niej myśleć, lubię ją, ale niekiedy zachowuje się beznadziejnie ;-) Najbardziej intrygujący jest jednak Lars, trochę taki zły charakter, ale nie do końca, bo on kocha Astri i zrobiłby dla niej wszystko. Jest też Trond, niby ten dobry, ale który ciągle zawodzi Astri.
Chciałabym żeby moja opinia cię zachęciła do przeczytania "Akuszerki", bo ta saga naprawdę jest fajna i trochę inna od reszty, ale nic na siłę, bo każdy ma jednak inny gust :-)
Odpowiedz
# Agata 2012-08-25 20:29
"Akuszerki" chyba nie ma na chomikuj.pl, ale może gdzieś coś się znajdzie.
Odpowiedz
# Vega 2012-08-26 13:01
Cytuję Whizzy:
Drogie kobietki, ale co się wydarzyło w najnowszym tomie? :sigh:


W tomie 14 pojawia się ojciec Marcela - Felipe. Przybysz wzudza niepokój na Jormrunland, a swoim zachowaniem niektórych irytuje - nie tylko Falchenbergów, którzy przecież niczego nie zapominają. Nathanael ma ochotę zabrać dzieci i odpłynąć z Maren, ale poważny wypadek Isaka (pozostaje w śpiączce, można tylko "mieć nadzieję") sprawia, że zmienia plany. Decyzją rodziny, Felipe zamieszka w chacie Synnevy, gdzie tworzy (jest artystą - jak Marcel). Dom malarza odwiedza kobieta, której powiniej unikać. Od mściwego męża tej rudowłosej kobiety również powinien trzymać się z daleka... Chyba tyle wystarczy?
Odpowiedz
# Whizzy 2012-08-26 13:28
Cytuję Vega:
[quote name="Whizzy"]Drogie kobietki, ale co się wydarzyło w najnowszym tomie? :sigh:


W tomie 14 pojawia się ojciec Marcela - Felipe. Przybysz wzudza niepokój na Jormrunland, a swoim zachowaniem niektórych irytuje - nie tylko Falchenbergów, którzy przecież niczego nie zapominają. Nathanael ma ochotę zabrać dzieci i odpłynąć z Maren, ale poważny wypadek Isaka (pozostaje w śpiączce, można tylko "mieć nadzieję") sprawia, że zmienia plany..."


Dziękuję :). Ponieważ każdy przeczytany tom wzbudzał we mnie uczucie niedosytu, a czekanie do piątku strasznie się dłużyło, postanowiłam "uciąć to wszystko" i sprawić sobie całą sagę w prezencie gwiazdkowym :))). Teraz zostają mi tylko Wasze komentarze, które czytam pilnie :).

Byle do piątku ;).
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-26 13:29
Ja też nigdy nie czytałam "Akuszerki"


Za to czytałam "Sagę o Ludziach Lodu" Sagę o Czarnoksiężniku " i "Sagę o Królestwie swiatła" a wy te sagi czytałyście?
Odpowiedz
# Vega 2012-08-26 14:44
Cytuję Kasia:
Ja też nigdy nie czytałam "Akuszerki"


Za to czytałam "Sagę o Ludziach Lodu" Sagę o Czarnoksiężniku" i "Sagę o Królestwie swiatła" a wy te sagi czytałyście?


Czytałam SoLL (kilka razy), SoCz, nie ukończyłam natomiast SoKŚ - chociaż miałam taką okazję (chyba było by mi szkoda rozstać się z bohaterami.)Mam do nich duży sentyment - nick "Vega" wzięłam z Sagi o Ludziach Lodu. Polecam cykl "Tajemnica Czarnych Rycerzy" - mniej znany niż wyżej wymienione sagi Sandemo, ale też niekiepski. Czytałam też "Córy życia", ale tylko 9 pierwszych tomów - do przeczytania dalszych zniechęciła mnie Marja... I chyba tyle z mojej strony :-)
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-27 16:37
Jak myślisz Vega przez Allegro da się kupić te Sagi o Czarnych Rycerzach bo chciałabym przeczytać to i Akuszerkę
Odpowiedz
# Vega 2012-08-28 11:00
Na pewno :) Tajemnicę Czarnych Rycerzy kupiłam właśnie stamtąd. :) "Akuszerkę" też tam znajdziesz.
Odpowiedz
# Vega 2012-08-28 12:33
Cytuję Kasia:
Jak myślisz Vega przez Allegro da się kupić te Sagi o Czarnych Rycerzach bo chciałabym przeczytać to i Akuszerkę


Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy to cykl o rycerzach w wersji e-book znajdziesz na chomikuj.pl

Aha, dziewczyny chyba jest reedycja "Trzech sióstr" - już drugi tom w kioskach... Czyli za jakiś czas wydadzą z nowymi tomami, tym razem całą sagę?
Odpowiedz
# Lillian_ 2012-08-28 20:02
cześć jestem daaleeeeko za wami na tomie 5 , ale mnie zaciekawiłyście mam prośbę czy moglibyście mi opisać troszkę wątek tej BOlette ? bo czytamy z babcią od 3 tomu a babcia twierdzi że w tych 1 i 2 tomie było coś o Boolette... streścicie mi w 3 zdaniach czy coś w ogóle było?? dziękuję z góry :-)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-29 06:57
Cytuję Lillian_:
cześć jestem daaleeeeko za wami na tomie 5 , ale mnie zaciekawiłyście mam prośbę czy moglibyście mi opisać troszkę wątek tej BOlette ?


Było. Bolette, to siostra Isaka, która miała tragiczny w skutkach (bo doprowadził do jej śmierci) romans z Edvardem Falchenbergiem, w czasie gdy zaręczony był z Anną Elisabeth. Miała narzeczonego, który pozostal wierny jej pamięci i nigdy się nie ożenił. Isak nigdy nie zapomniał Edvardowi tej sprawy i to jedna z przyczyn wzajemnej niechęci.
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-30 09:15
Cytuję Vega:
Cytuję Kasia:
Jak myślisz Vega przez Allegro da się kupić te Sagi o Czarnych Rycerzach bo chciałabym przeczytać to i Akuszerkę


Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy to cykl o rycerzach w wersji e-book znajdziesz na chomikuj.pl

Aha, dziewczyny chyba jest reedycja "Trzech sióstr" - już drugi tom w kioskach... Czyli za jakiś czas wydadzą z nowymi tomami, tym razem całą sagę?dzięki na pewno przeczytam
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-30 09:29
A czy ty Vega masz konto na chomikuj.pl?
Odpowiedz
# Vega 2012-08-30 11:30
Cytuję Kasia:
A czy ty Vega masz konto na chomikuj.pl?


Mam. Ale co do sag - mam tylko Hanaah i Córy życia. Polecam chomika: Cycolinka88 - kilka sag w jednym miejscu :)
Odpowiedz
# Kasia 2012-08-30 18:35
Cytuję Vega:
Cytuję Kasia:
A czy ty Vega masz konto na chomikuj.pl?


Mam. Ale co do sag - mam tylko Hanaah i Córy życia. Polecam chomika: Cycolinka88 - kilka sag w jednym miejscu :)ok dzięki
Odpowiedz
# Xoxo 2012-08-31 11:23
jak wrażenia po tomie 14 i 15 ??:)
Odpowiedz
# Vega 2012-08-31 16:11
Dziewczyny, co wydarzyło się w tomie 15? Na razie nie mam okazji go przeczytać (dopiero w poniedziałek)a umieram z ciekawości. Liczę na was :roll:
Odpowiedz
# Agata 2012-08-31 20:41
W tym tomie Felipe wyjechał do Hiszpanii, a Christophe tęsknił za dziadkiem. Okazało się, że Caroline spodziewa się dziecka Felipe, nawet chciała się zabić, ale Agnete ją powstrzymała. Któregoś dnia Caroline przyszła ze swoim synkiem do domu Agnete, pomyliła Marcela z Felipe i go pocałowała, a Agnete to widziała. Isak zmarł i odbył się jego pogrzeb, a Natanael i Susanna przeprowadzili się do Karen. Zakończenie było takie, że palił się dom Maren i Aleth, a Natanael wszedł do środka żeby ich wszystkich ratować...
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-01 08:40
W tomie 15 działlo sie wiele rzeczy.

"Agnete chce żeby Felipe opuścił Jomfruland ale równocześnie pragnie by został Tymczasem romanse teścia z kobietami z wyspy wpędzają całą rodzinę w coraz większe tarapaty. Mały Christophe bardzo mocno związał się z dziadkiem być może za mocno. Nastają nowe czasy Agnete i Nathaneal zaczynają rozumieć że muszą nauczyć się żyć bez poczucia bezpieczeństwa które dawał im dom rodzinny w Saltsein Agnete niepokoi się także o Caroline Pewnego dnia kobieta staje pod jej drzwiami z zawiniątkiem w rękach i pyta o Marcela...
Odpowiedz
# Vega 2012-09-01 15:24
Dziękuję Wam, jesteście niezastąpione :roll:
Jestem ciekawa skąd ten pożar i co się stanie z Maren, jej dziećmi i Aleth?
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-03 13:34
Ja też jestem ciekawa co się z nimi stanie i czy Nathaneal uratuje Maren i rodzinę


A tak poza tym to życzę ci Vega miłego czytania
Odpowiedz
# Vega 2012-09-03 17:28
Dziękuję :** Dopiero teraz zabrałam się za czytanie. Fuj, co za obleśny typ z tego Felippe - taki subtelny Edvard nie uważacie? Jak przeczytałam o Karen to zastanawiam się czy istnieje możliwość, by ponownie wyszła za mąż? - Eee, chyba nie... Ta panna młoda z Saltstein - może to Caroline?
Odpowiedz
# Vega 2012-09-03 17:32
Cytuję Vega:
Ta panna młoda z Saltstein - może to Caroline?


Przez cały czas okładki i tytuły z wydania norweskiego rozbudzają moją wyobraźnię. ;-) Co sądzicie o tytule ostatniego tomu? Lepszy jest "Zapach morza" czy "Pieśń morza"?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-04 14:56
Myślę że panna młoda Salstein będzie Maren..Susanna umrze przynajmniej mam takie domysły po ostatni 15 tomnie gdzie kaszle krwią ale to tylko moje przypuszczeniaCytuję Vega:
Dziękuję :** Dopiero teraz zabrałam się za czytanie. Fuj, co za obleśny typ z tego Felippe - taki subtelny Edvard nie uważacie? Jak przeczytałam o Karen to zastanawiam się czy istnieje możliwość, by ponownie wyszła za mąż? - Eee, chyba nie... Ta panna młoda z Saltstein - może to Caroline?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-04 14:58
Lepszy jest "Zapach morza" czy "Pieśń morza"? Myślę że pieśń morza bardzie pasuję gdyż przewija się ten epitet kilka razy przez tom 15:)
Odpowiedz
# Vega 2012-09-04 17:24
Xoxo, może masz rację.. Cieszę się, że Karen zmienia zdanie co do relacji Nathanaela z obiema kobietami. Jak Susanna umrze na gruźlicę to łatwiej jej przyjdzie przyjąć Maren. Ciekawe gdzie ukochana Nathanaela zamieszka po pożarze? Może w jego starym domu? I jakie kłopoty przyniesie ze sobą Arent, brat Caroline? Bo tak chyba należy interpretować słowa Synnevy…

PS: Też uważam, że "Pieśń morza" brzmi ładniej niż "Zapach morza".

Pozdrawiam
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-05 16:03
Ja też uważam że Pieśn morza ładniej brzmi.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-05 19:18
super kolejna aktualizacja :) okładki tej sagi są wyjątkowo pięknie ilustrowane :roll:
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-06 18:54
No mnie też podobają się okładki


Super jutro kolejna część tej niezwykłej sagi nie mogę się doczekać
Odpowiedz
# Vega 2012-09-07 11:39
No i się doczekałyśmy - jakie odczucia? ;-)
Odpowiedz
# Agata 2012-09-08 12:07
Ten tom był nawet dobry, ale kilka rzeczy mi się nie podobało. Bardzo mnie ciekawi kto jest tym ojcem dziecka Ingeli, zdziwiłam się dlaczego Lovise przyszła z tą sprawą do Agnete, oby to nie był Marcel :sad: I jeszcze to morderstwo na koniec...
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-08 14:18
No mnie też kilka spraw zastanawia a tak wogóle to jak myślicie kto zginął i kto popełnił zabójstwo.
Odpowiedz
# Vega 2012-09-09 07:00
Myślę, że zginęła Ingela, a zabił ją któryś z jej kochanków, ewnetualnie Niels. Jak myślicie, kto jest ojcem dziecka? Bo, Marcel to jest chyba poza wszelkim podejrzaniem? Zastanawiam się kiedy na scenę wkroczy Arent... Może on ma z tą sprawą coś wspólnego?
Odpowiedz
# Agata 2012-09-09 09:59
Moim zdaniem to nie Ingela, bo gdyby zmarła to nie byłoby już tak ciekawie, może chodzi o Annę Elisabeth, np. przyznała się przed Edvardem, że go zdradzała, a ten w złości zabił ją siekierą... To tylko takie moje przypuszczenie.
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-09 12:11
Ja w pierwszej chwili myślałam że to Caroline nie wiem jak się to imię pisze ale po tym co mówicie to już nie mama pojęcia no trudno dowiemy się w piątek.
Odpowiedz
# Lillian 2012-09-10 16:33
jeny patrząc na okładki norweskiego wydania to obawiam się że agnete będzie jednak na końcu z JOHANESEM :( ALE JA tam nic nie wiem bo daleko w tyle jestem na 11 tomie...uspokój cie mnie że tyko mi się wydaje....
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-10 18:24
a mi się wydaje że to Synne córka Agnete bedzię jednym z synów Johannesa którzy obaj stoczą zaciętą walkę o serce Synne:)
Odpowiedz
# Vega 2012-09-10 18:29
A może nie? Po okładkach to sądzę, że chodzi raczej o Synne, która połączy oba rody - popatrzcie: "Pierścienie na źródle", ten sam naszyjnik, co na "Podejrzeniach" . Pytanie tylko kogo wybierze; Edvarda czy Gabriela? Poza tym, ku irytacji Agnete, Johannes zapowiada, że jej córka zostanie żoną któregoś z jego synów. No, ale to tylko moje przypuszczenia. ..
Odpowiedz
# Magda 2012-09-11 04:24
Ja niestety a może i stety zaprzestaje czytania tej sagi. Przeczytałam 14 tomów mam jeszcze 2 kolejne ale już nawet nie chce mi się ich czytać. Z początku nawet mi sie podobało, zwłaszcza te wątki z Johannesem, ale później już było gorzej i gorzej, myślałam że ta saga się rozkręci a tu wręcz przeciwinie, jak dla mnie jedna wielka nuda. Szkoda bo to pierwsza saga którą chciałam przeczytać w całości bo na inne niestety sie spóźniłam. Mam w domu tylko dwa tomy sagi "Roza znad fiordów" ale ta odpoczątku mnie urzekła i zainteresowała, szkoda że niemam więcej bo z chęcią bym przeczytała.Poz drawiam:)
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-11 16:23
Mi w przeciwieństwie do ciebie Magdo to saga zafascynowała i nie jest pierwszą sagą jaką przeczytałam koniecznie polecam ci Sage o ludziach lodu o czarnoksiężniku i królestwie światła naprawde warto przeczytać
Odpowiedz
# Vega 2012-09-11 17:17
Odłóżmy na chwilę Skandynawię i jej córki - genialne pisarki i ich twórczość. Co czytacie i co możecie polecić?

Ja ze swej strony mogę wam polecić Trudi Canavan: "Trylogia Czarnego Maga" :roll:
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-11 19:23
Nicholas Sparks jego twórczość ostatnio czytuje pomiędzy Sagą Dzieci Sztormu...:)
Co sadzicie o zachowaniu Agneet w tomie 16?? szczególnie chodzi mi o ,,pomoc'' Sophie..
Odpowiedz
# Vega 2012-09-12 07:30
Cytuję Xoxo:
Co sadzicie o zachowaniu Agneet w tomie 16?? szczególnie chodzi mi o ,,pomoc'' Sophie..


Hm... Trudno mi jednoznacznie określić swoje stanowisko. Wydaje mi się, że jeśli życie Sophie byłoby zagrożone, to ich czyn można usprawiedliwić. Ale z drugiej strony, sądzę, że postępowanie bohaterek było niehumanitarne. ..
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-12 11:53
no właśnie...poza tym to nie był sposób aby uniknąć ciąży w przyszłości..ci ężko mi tą sytuację zrozumieć..
Odpowiedz
# akasha806 2012-09-12 13:10
Skoro nawet Synnewa stwierdziła, że Sophie nie przeżyłaby tego porodu, to myślę, że Agnete postąpiła słusznie. Może Synnewa widziała w wizji, że nie powinno być tego porodu?
Odpowiedz
# akasha806 2012-09-12 13:13
P.S Ja na początku też stawiałam, że to Annę Elizabeth zabili, A może to parobek Agnete jest ojcem dziecka Ingeli? Albo Laurits? Inaczej dlaczego Lovise przychodziłaby do Agnete?
Odpowiedz
# Vega 2012-09-12 13:41
Cytuję akasha806:
P.S Ja na początku też stawiałam, że to Annę Elizabeth zabili, A może to parobek Agnete jest ojcem dziecka Ingeli? Albo Laurits? Inaczej dlaczego Lovise przychodziłaby do Agnete?


O Annie Elisabeth nie pomyślałam. Chociaż teraz myślę, że to dość prawdopodobne - zwłaszcza po kłótni Edvarda i Nielsa. Sama się obecnie zastanawiam, czy ojcem dziecka Ingeli nie jest Laurits... Jesteś przekonująca ;-)
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-12 18:48
Ja też mam pewne przypuszczenia ale na wyjaśnienie sprawy czekam do piątku
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-13 16:18
A dzisiaj dlaczego nikt jeszcze nic nie napisał? :sigh: :sad: :sigh: :-? :o :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Odpowiedz
# madzia 2012-09-14 07:51
dziewczyny mam takie pytanko do was ... jak możecie to byscie mogły mi powiedzieć co sie działow 16 tomie ... bo nie mialam jak kupić a pózniej już niebyło ... prosze was żeby któraś opisała mi mniej wiecej co tam było ... dzięki pozdrawiam
Odpowiedz
# Vega 2012-09-16 13:05
Akasha806, miałaś rację ;-) Od dziś nie będę wygłaszać tu swoich przypuszczeń, bo najzwyczajniej nic się z nich nie sprawdza. A co do tomu 17. Znowu zakończył się dramatycznie... Zastawia mnie, dlaczego Synne poszła do posiadłości Falchenbergów. No i ten intrygujący Marcus Rytter, ciekawa jestem na ile tomów zostanie w sadze? Myślicie, że ustatkuje się u boku Hanny?
Odpowiedz
# akasha806 2012-09-18 09:05
mnie tez zastanawia Rytter. Nie jestem przekonana, czy postanowi związać się z Hanną. Prędzej już stawiałabym, że jednak Jorgen wyda ją za Ericha, ale w sumie nic nie wiadomo. Może Synne oprócz zdolności widzenia obrazów potrafi widzieć też duchy? Wszystkiego dowiemy się później.
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-19 16:17
A która część jak dątąd ukazanych wam się najbardziej podobała?
Odpowiedz
# Vega 2012-09-19 18:10
Cytuję Kasia:
A która część jak dątąd ukazanych wam się najbardziej podobała?


Nie wiem jak innym czytelniczkom, ale dla mnie wybranie ulubionego tomu z tej sagi jest trudne - wydają się dość spójne, nie da się ich czytać pojedynczo. Ale chyba najmilej wspominam lekturę tomów: "Zimowa narzeczona" i "Mężczyzna z morza", dodam jeszcze: "Pieśń morza". A może kolejne tomy będą jeszcze lepsze?
Odpowiedz
# Vega 2012-09-21 10:09
Dziewczyny kochane! napiszcie proszę, co nowego działo się w Jomfruland ;)
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-22 14:39
Część 18 była nawet fajna oprócz tego że skończyło się tak że Marcel zdradził Agnete z pewną dziewczyną z Francji a ona widziała całą scenkę w lesie ciekawe co się potem stanie i jak Agnete zareaguje że jej Marcel już ją nie kocha i chce wyjechać do Francji
Odpowiedz
# Vega 2012-09-22 18:55
Cytuję Kasia:
ciekawe co się potem stanie i jak Agnete zareaguje że jej Marcel już ją nie kocha i chce wyjechać do Francji


Coś czuję, że spiszę Marcela na straty - szkoda, bo polubiłam tego bohatera. Jeśli będę dalej czytać tę sagę, to tylko ze względu na wątki bliźniąt Agnete, Synnevę, Maren i Nathanaela.
Odpowiedz
# Agata 2012-09-23 09:24
Ja chyba również. Nie spodziewałam się tego po Marcelu. Mam już 18 tom, ale przeczytałam od razu końcówkę i odechciało mi się czytać - to, że Agnete podoba się Marcusowi, nie oznacza, że Marcel ma zabawiać się z tą Francuzką, oby się opamiętał i skończyło się tylko na obściskiwaniu, naprawdę szkoda mi Agnete :sad: W piątek przeczytam sobie od razu tomy 18 i 19, może w tomie 19 coś się polepszy...
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-23 17:12
Wątpię żeby coś się zmieniło i Agnete miałaby wybaczyć Marcelowi bo on planował wyjazd do Francji z tą dziewczyną.
Odpowiedz
# Agata 2012-09-23 20:33
Nie chciał jechać z Agnete i dziećmi? Skąd ta nagła zmiana zachowania? Agnete chyba go nie zdradziła? - zazdrość o Marcusa to jednak trochę za mało. Może ta Francuzka go opętała? Sorki, że trochę dużo tych pytań, ale na razie nie przeczytam tego tomu, bo mam dużo nauki i dopiero w piątek będę miała czas, żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej :sad:
Odpowiedz
# marzena 2012-09-24 16:33
uwielbiam tę Sagę ale zaczyna mnie powoli wkurzać Agnete sama nie wie co chce a Marcel szkoda gadać...a może to nie był Marcel tylko Marcus z tą dziewczyną OBY :-?
Odpowiedz
# Kasia 2012-09-24 17:03
Agnete go nie zdradziła z Marcusem ani z nikim innym. Agnete podsłuchała rozmowy Marcela z tą francuzką rozmawiali o wyjeździe do Francji i Marcel mówił że nie chce zabierać żony.

Ja też mam nadzieję że to Marcus ale nic nie wiadomo no bo przecież Marcel z Agnete nie rozmawiali praktycznie ze sobą po tym jak on przyłapał dziewczynę z Marcusem koło domu Maren
Odpowiedz
# Agata 2012-09-25 16:14
Dzięki. No to musimy czekać do piątku - powinno być ciekawie. Już połowa tej sagi za nami, a ja już czekam na to, kiedy dzieci Agnete będą dorosłe i czy Synne zwiąże się z którymś synów Johannesa :-)
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-26 17:42
mnie osobiście zaskoczył ten tom. Naprawdę nie spodziewałam się tego po Marcelu..Czy tylko ja mam takie odczucie że Marcel i Agneet jak na małżeństwo ogólnie mało z sobą rozmawiają o ważnych sytuacjach i problemach ... najczęściej ich wspólne sceny większości dotychczasowych tomów są podczas igraszek miłosnych...co staje się już troszkę nudne...
Odpowiedz
# Vega 2012-09-26 18:14
Cytuję Xoxo:
Czy tylko ja mam takie odczucie że Marcel i Agneet jak na małżeństwo ogólnie mało z sobą rozmawiają o ważnych sytuacjach i problemach ... najczęściej ich wspólne sceny większości dotychczasowych tomów są podczas igraszek miłosnych...co staje się już troszkę nudne...


Chyba masz rację. Szkoda tej pary. Jakby się tak zastanowić, to najbardziej mi żal Agnete - przyjechał, rozkochał, a teraz, po kilku latach... Co z nimi będzie?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-26 18:21
nie mam pojęcia jak to interpretować.. .jedno jest pewne jest to niespodziewany zwrot akcji nikt raczej się tego nie spodziewał tak szybko...że Marcel jest zdolny do takiej podłości w stosunku do drugiego człowieka...no chyba że to wszystko jakieś wielkie nieporozumienie
Odpowiedz
# Bartosz 2012-09-26 19:34
Cytuję Xoxo:
nie mam pojęcia jak to interpretować...jedno jest pewne jest to niespodziewany zwrot akcji nikt raczej się tego nie spodziewał tak szybko...że Marcel jest zdolny do takiej podłości w stosunku do drugiego człowieka...no chyba że to wszystko jakieś wielkie nieporozumienienie na darmo książka ma tytuł "Dzieci Sztormu :sigh:
Odpowiedz
# Bartosz 2012-09-26 19:49
Cytuję Bartosz:
Cytuję Xoxo:
nie mam pojęcia jak to interpretować...jedno jest pewne jest to niespodziewany zwrot akcji nikt raczej się tego nie spodziewał tak szybko...że Marcel jest zdolny do takiej podłości w stosunku do drugiego człowieka...no chyba że to wszystko jakieś wielkie nieporozumienienie na darmo książka ma tytuł "Dzieci Sztormu :sigh:

choc prawde powiedziawszy to mogło by być już o dzieciach Agnete i Johannesa.bo chyba nie bedzie az do 36 o samej Agnete i obecnie Marcelu.a mam pytanie czy Johannes sie jeszcze pojawia
Odpowiedz
# Vega 2012-09-27 05:25
Nie zdziwiłabym się, gdyby wrócił (w roli pocieszyciela zdradzanej mężatki). Przecież ten cały Marcus jest zaznajomiony z Falchenbergami. ..
Odpowiedz
# Dominika 2012-09-27 11:48
Tom 18 strasznie mnie zaskoczył... wogóle niewiedziałam że Marcel jest zdolny do takiego świństwa ! Tak o nia walczył tak sie zarzekał ze jest najwazniejsza ze nigdy jej nie skrzywdzi! A Agnete ? Chodziaż nie zdradziła Marcela z tym bezczelnym Marcusem to i tak ona już mnie tak irytuje ze szkoda słów sama nie wie czego chce :sigh: I nie ździwiłabym sie jakby ten Francuzinka za 5 groszy zostawił ja dla tamtej latawicy a ona wrociła do Johannesa. :o
Odpowiedz
# marzena 2012-09-27 13:13
Ja mam nadzieję że nie wróci do Johannesa bo chyba bym przestała czytać tę Sagę. A tak w ogóle to czekam jak się rozwinie wątek córki Agnete z synami Johannesa ;-)
Odpowiedz
# Danka 2012-09-28 08:29
no i się wyjaśniło w tomie 19 kto miał schadzkę
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-28 14:12
i jak wrażenia??? jestem bardzo ciekawa książkę dopiero będę mieć jutro...proszę o delikatne ujawnienie początkowych zdarzeń...
Odpowiedz
# Paula 2012-09-28 14:24
Ufff to był Marcus... :lol:
Odpowiedz
# Xoxo 2012-09-28 14:27
czyli Marcel okazał się bez winy???
Odpowiedz
# marzena 2012-09-29 12:26
Marcel z Agnete się pogodzili i są szczęśliwi :lol: szkoda mi za to Suzany która zmarła ,ale za to Maren też się należy odrobinę szczęścia :roll: miejmy nadzieję że szalona Hanna nic nie zrobi Agnete :-*
Odpowiedz
# Paula 2012-09-29 20:29
Ta cholerna Hanna jest nienormalna, mam nadzieję, że nie zabiła Marcusa a jedynie raniła:( A Agnete nic nie zrobi, bo chodzi jej o to by to Agnete obwiniono o zasztyletowanie Marcusa, dlatego dała jej sztylet przez co Agnete ubrudziła się jego krwią. Choć mam nadzieję, że o tylko wynik jej "szaleństwa"
Odpowiedz
# Paula 2012-09-29 20:29
Nie sprecyzowałam końcówki, mam nadzieje, że Hanna to sobie ubzdurała ale ta krew...
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-02 15:31
Jak myślicie czy Agnete poniesie konsekwencje??? ??
Odpowiedz
# goska 2012-10-02 16:10
zauwazyliscie ze w kazdym tomie sa przynajmniej ze 4 jak niewiecej sceny seksu? mnie to juz powoli irytuje, nie wiem czy autorka jest jakas niewyzyta czy co ale ilez mozna o tym pisac, nudne to juz jest
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-02 19:18
Też a szczególnie sceny między Agneet a Marcelem...żadn ych rozumów na większą skale...tylko ich noce.
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-03 19:26
No mnie też to już zaczyna nudzić mam nadzieję że autorka zamiast tego wymyśli coś innego
Odpowiedz
# Milena 2012-10-06 11:42
Dziewczyny, co z Maren ?
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-07 13:09
Nathaneal wreszcie oświadczył się Maren planują wesele w Sierpniu
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-10 12:30
jak tam wrażenia po ostatnim tomie? :lol: coś tu strasznie cicho ostatnimi czasy :-|
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-10 17:26
ja też uważam że cicho jest a wrażenia ten tom podobał mi sie bardziej niż poprzedni a wy jakie macie wrażenia? jestem ciekawa co autorka wymyśli na kolejne czesci
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-10 17:53
nie wiem czemu ale pierwsze co mi przyszło na myśl po przeczytaniu to to że matka Marcela przyjechała na wyspę :roll: no druga wersja to że to jakaś kobieta z ich przeszłości...
Odpowiedz
# marzena 2012-10-10 18:55
ja też mam wrażenie że przyjechała matka Marcela :-* pewnie Felipe nie wyjedzie bo znowu coś poczuje do niej :-? a w ogóle co sądzicie o Agnete i jej ciągłym zainteresowanie m Marcusem bo mnie się to wcale nie podoba :sigh:
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-10 19:39
mi się wydaje że ten wątek tak szybko się nie skończy że to będzie mieć jeszcze swoje drugie dno...
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-11 18:17
mi tez pierwsze co przyszło do głowy to to że to jest matka Marcela która przyjechała by odwiedzić rodzinę a co sądzicie o Ingeli? :D
Odpowiedz
# marzena 2012-10-11 18:54
Ingela co za babsko ciągle tylko myśli o jednym nie rozumiem jak mogła oddać własne dziecko tylko dlatego że to dziewczynka :sad: już się ucieszyła że wyjedzie z Felipe a tu klapa bo on pewnie zobaczył matkę Marcela :roll: pewnie będzie siać intrygi :-*
Odpowiedz
# Magda 2012-10-12 18:47
Hej czytelniczki! ;-) Jak tam wrażenia po przeczytaniu 21 tomu? :lol: Coraz ciekawsze są te kolejne tomy! :-) Wg mnie to Johannes kazał ją zwabić na ten statek żeby z nią porozmawiać.A tu jeszcze ten Marcus... :lol: .Nie potrzebnie tylko tą Sarę brali pod swoją opiekę.Tyle osób już z tą Agnete i Marcelem mieszka,że hotelem powinien się nazywać teraz! :lol: :D Pozdrawiam
Odpowiedz
# Magda 2012-10-12 18:50
Chodziło mi o ich dom naturalnie :P
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-12 19:31
Ten tom był ciekawy myślę że to będzie Johanes nie wiem jak sie to imie pisze no ale jak sądzicie o czym chciał z nią poozmawiać? Ja nie mam pojęcia Może podsuniecie jakieś pomysły? :-? :lol: :D :-) ;-) :-?
Odpowiedz
# Magda 2012-10-13 17:54
Obstawiam,że o tęsknocie za nią, pewnie też ,że ma dość swojej żony i może coś jeszcze ciekawszego! :oops: :lol: :D :-)
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-14 18:35
;-) :-) :D :D :D :D :D Jak myślicie czy Agnete wróci do Johannesa czy zostanie z Marcelem bo mam nadzieje ze zostanie z dziećmi i marcelem ;-) :-) :lol: :D :-) ;-) ciekawi mnie tylko o czym będą kolejne tomy :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Odpowiedz
# Magda 2012-10-14 19:57
Jeśli Marcelek jej podpadnie to jest cień szansy,że wróci do Johannesa albo wpadnie w ramiona namiętnego Marcusa! :lol: :D :-) :-* :D :lol:
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-16 18:40
Zauważyliście że jakoś pusto się zrobiło. :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-16 19:51
no bardzo pusto... :o a przecież ostatni to był bardzo ciekawy :-*
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-17 17:00
no właśnie ja na strone wchodze prawie codziennie i czasami zostaje tylko mój komentarz :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? uwielbiam, wstawiać bużki :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh: :sigh:
Odpowiedz
# bella 2012-10-17 21:30
hej ja jestem pierwszy raz na tej stronce ale ciesze sie że nie jestam sama króra lubi czytać tą sage :-)
Odpowiedz
# bella 2012-10-17 21:33
co do ostatnich wpisów uważam że agnete na koniec i tak będzie ze swoją pierwszą milością,ale pożyjemy zobaczymy
;-)
Odpowiedz
# marzena 2012-10-18 12:50
Hej kobitki już jutro wychodzi nowy tom :roll: tydzień to strasznie dużo szczególnie dla kogoś kto szybko czyta 8) ciekawe który to facet był na tym statku wydaje mi się że to Johanes coś kombinuje :cry:no i ciekawa jestem czy Caroline się utopiła z synem czy nie :eek:
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-19 19:16
Jak tam wrażenia po przeczytaniu nowego tomu? Jak myślicie czy ta służąca mieszkająca w domu Fackebalgów może w jakimś stopniu zaszkodzić rodzinie Agnete.Żal mi Synevy która umarła
Odpowiedz
# Vega 2012-10-21 05:50
Czołem wszystkim :)
Dawnno tu nie zaglądałam - aż mi wstyd, no ale swoją drogą - dopiero przedwczoraj, hurtowo, przeczytałam dwa zaległe tomy. Sagę dalej czytam z przyjemnością, ale... liczyłam opisy scen łóżkowych Agnete - i zawsze jest co najmniej 3, a metoda na urozmaicenie akcji poprzez wprowadzenie dziwnych typków z pokroju Madsa i Sary i służącej Falchenberga zaczyna mnie lekko irytować...
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-10-22 23:32
Jestem na bieżąco z tomami. Johannes zaczyna mnie coraz bardziej irytować, jak go na początku lubiłam, to teraz dałby Agnete spokój, jak widzi, że ona go nie chce. Z drugiej strony problem jest taki, że ją nadal do niego trochę ciągnie...A ja całym sercem głosuję za Marcelem, jak on wyjeżdża, to mi też jest smutno...

W ostatnim tomie, to autorka chyba chciala nas na serce wykończyć. Zabiła Synnevę - strasznie mi się smutno zrobiło - zraniła Marcela - który już na drugi dzień na koniu jeździł i do łódki wsiadał, skubany :) - i przy okazji jeszcze zakończyła tak, jak to tylko ona potrafi. Nie wiem,jak długo wytrzyma to moje biedne serce :).
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-23 17:41
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ja nie moge sie doczekać kolejnych tomów popłakałam się jak Syneva umarłą ale mi nie wstyd bo chyba wielu też płakało :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-25 17:23
jutro kolejny tom może wreszcie ktoś przerwie tą cisze bo na razie nudno tu jest tak samemu pisać i czytać :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
Odpowiedz
# Vega 2012-10-26 18:46
Pokuszę się o komentarz, bo dzisiejszy tom jest go wart. Autorka jak zwykle chce nas przyprawić o palpitacje serca i zakończyła go tak, jak zakończyła. Wszyscy, którzy twierdzili, że z Sarą będą same kłopoty, mieli rację. Tak sobie myślę, czy cała ta sprawa nie ma jakiegoś związku z pojawieniem się Madsa Danielsona. Może dziewczynka znienawidziła Agnete na tyle, że chce się zemścić najdotkliwiej jak tylko się da? Cóż, dowiemy się za tydzień. Zastanawiam się czy Sophie pójdzie po rozum do głowy i zrezygnuje z Ericha. Najlepszy dowód, że już w trakcie samych zaręczyn miała wątpliwości - notabene - o czym więc to świadczy?
PS: ze słownika języka polskiego wynika, że komentarz to przede wszystkim ... Osobiście od formy wolę treść ;)
Odpowiedz
# Aga 2012-10-28 15:39
:-) no fajna ta saga...niestety ze wzgl finansowych nie dam rady juz kupywać:( jeżeli któraś z dziewczyn byłaby taka kochana i by mi streściła kolejne tomy albo posłała po przeczytaniu ksiażke będę wdzięczna...prz eczytałam 22tom jednym tchem...co dalej sie wydarzyło czekam na wasze opowieści:*
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-28 18:50
ok będę ci streszczać jak tylko umiem to co sie dzieje więc nic sie nie martw
Odpowiedz
# Aga 2012-10-30 13:25
dzięki Kasiu...:*a skąd jesteś?
Odpowiedz
# Xoxo 2012-10-30 13:48
Pozwole sobie skomentować ostatni tom...Naprawdę żal mi Tellfa.. Sophie natomiast kieruje się w stronę Ericha myślę że dojdzie do ślub ale jakoś się to potem rozleci z wielkim hukiem i Sophie przejrzy na oczy kto tak naprawę ją kocha...Sara ta to mi dopiero działa na nerwy jak na biedne i pod wiek rozwinięte dziecko wydaję się niezrównoważona psychicznie...i zapewne będzie szaleńczo zakochana w Christopherze.. .Johannes niby denerwujący ale napędza fabułę jak dla mnie...ogółem czekam z niecierpliwości ą kiedy do Agneet wrócą wizje.. no i Marcus naprawdę bardzo lubię te postać :) uważam że póki co saga trzyma poziom :)
Odpowiedz
# Kasia 2012-10-31 19:03
Ja z małopolski a ty?
Odpowiedz
# Aga 2012-11-02 08:38
:lol: Śląsk....daleko :( przeczytałaś już kolejny tom???bo zżera mnie ciekawość...hih ihi
Odpowiedz
# kasia 2012-11-02 16:24
napisze ci jak tylko doczytam ;
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-05 19:09
Dramatyczne poszukiwania Christophe i Sary mają swój finał na statku Madsa Danielsena. Ku zaskoczeniu Agnete Sara nie waha się narazić swojego życia aby ratować Ojca i rzuca się w morze a Mads ucieka naszczęście Nathaneal wyciągnął dziewczyne z morza. Sophie decyduje się poslubić Ericha , mimo że Abraham i Havor usiłują ją od tego odwieść nieszczęsna dziewczyna w noc poślubną odkrywa że nie czuje nic do męża. Sophie skrywa przed swym przyszłym mężem pewną tajemnicę dotyczącą Edvarda. Żona Johannesa powraca na Jomfruland. W rozmowie z Agnete stara się ją przekonać by spojrzała inaczej na służącą z Risor. Tymczasem Ingela i Felipe zaskakują wszystkich zamieszkując z sobą po za tym książka zakończyła sie rozmowa agnete z edvardem ze Synne w przyszłości ma poślubić Johannesa jednak Agnete chyba sie nie zgodzi
Odpowiedz
# Xoxo 2012-11-06 19:52
Coś tu ostatnio cicho :o więc tom bardzo mi się podobał:) zaskoczyło mnie w nim kilka rzeczy.. :roll:
1. Igela jej ciąża, miło że z wyrafinowanej kobiety staję się ona coraz bardziej "przyjazna". Miłość jednak ja zmienia. Denerwuje mnie tylko fakt że uległa Nilsowi i teraz będzie się zastanawiać kto naprawę jest ojcem.
2.Rychła ciąża Sophie i jej postępowanie. Myślę że Erich jej tak na prawdę pokaże swoje prawdziwe oblicze. Bardzo mi szkoda Abrahama
3.Choroba Jacoba i jego warunki zawarte w testamencie. Myślę że autorka rozszerzyła swoje horyzonty na przyszłość młodość bliźniaków zapowiada się bardzo ciekawie.
4.Edward najbardziej mnie irytuje i jego absurdalna teza że Synne może być żoną Johannesa. Ta postać jest bardzo denerwująca czasami wręcz w swych pomysłach idiotyczna, że Agneet wytrzymuje jego zagrania w miarę opanowana...
Podsumowując zapowiada się ciekawie. :lol: :lol: no i nareszcie wróciły do Agneete wizje...
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-09 19:51
tom 25 podobał mi sie jednak nie nawidzie Ericha
Testament Jacoba martwi Agnete zarówno dlatego, że Edvard o nim wie jak i ze względu na postawiony w nim warunek. Tymczasem na strychu w Saltsein zostaje odnaleziony pamiętnik Bolette. Agnete poznaje nowa wersje starej i historii która ukształtowała jej życie a teraz zaczyna kształtować życie Synne Sophie rodzi dziedzica i nazywa go Nielsem równocześniejed nak dokonuje wyboru który mieć będzie dramatyczne konsekwencje również dla Agnete Umiera synowa Falchenbergów. Pogrzeb odbywa się pośpiesznie i jest utrzymany w tajemnicy co natychmiast daje pożywkę plotkom.
Książka skończyła sie tak że Sophie kocha Abrahama i Erich widział przez okno w sypialni Abrahama jak się rozbierają więc Agnete wysłała Sophie na strych a sama położyła sie u boku Abrahama i Erich zaczął wyzywać Agnete dziwką
Staram się jak mogę opisywać ci ksiazki węc napisz czy może tak być czy nie
Odpowiedz
# Agata 2012-11-11 14:31
Ten Erich to obleśny typ, o wiele gorszy od swojego ojca, mam nadzieję, że nie narobi zbyt wielu kłopotów Agnete. Jestem ciekawa jak zareaguje Marcel i oby dowiedział się tego od Agnete, tak będzie najlepiej. Co do Sophie i Abrahama, to mi ich szkoda, życzę im by byli razem.
Odpowiedz
# kasia 2012-11-12 13:39
Ja też im życzę wszystkego najlepzego no ale Erich jest okropny i na pewno nie pozwoli Sophie być razem z Abrahamem to by był prawdziwy skandal
Odpowiedz
# Paula 2012-11-16 11:15
Ale dawno tu nie pisałam:) wiecie co, miałam momentalne znudzenie sagą, tzn czytałam, czekałam na piątek ale to nie było to samo co wcześniej. Historia Sophie i Abrahama znów na maxa mnie niecierpliwi:) Wierzę, że Marcel uwierzy Agnete choć nigdy nic nie wiadomo, bo przecież musi się coś dziać:) Jakby ktoś chciał czasem wymienić swoje spostrzeżenia to piszcie 4298883, miło byłoby tak podyskutować:P
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-16 17:40
Agnete zrobiła bardzo wiele dla Sophie i Abrahama ale za to Erich nie chce widzieć jej już w swoim domu. Sophie rodzi córkę przy czym okazuje się że nie może mieć już więcej dzieci przez co Erich zdaje się jej nienawidzić Sophie dalej potajemnie spotyka się z Abrahamem w domu Marcusa. Marcel pomimo wielu ostrzeżeń zabiera żonę z dziećmi w podróż do ojczyzny jednak ta podróż wydaje się bardziej niebezpieczna niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Podczas podróży nie dotarli nawet do Kopenhagi bo okazało sie że statkiem którym płyneli był prowadzony przez oszóstów co miało związek z Madsem Danielsem. Sara znikneła i jak sie póżniej okazało zabrał ją ojciec. Książka kończy się jak dom w który Agnete z mężem i dziećmi nocowali został zbombardowany przez anglików i wybuchnął pożar i książka skończyła sie na krzyku Synne.

Ps:Nie zostaje nam nic innego jak czekać do następnego tomu i dowiedzieć sie czy wszyscy przeżyli.
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-16 17:42
Aha to jest streszczenie tomu 26 "niebezpiczna podróż"
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-19 14:08
zagląda jeszcze ktoś czasami oprócz mnie na tę stronę?
Odpowiedz
# Agata 2012-11-19 15:47
Ja też zaglądam na tę stronkę, do końca zostało jeszcze 10 tomów, ale ten czas szybko leci ;-) Co do ostatniego tomu to Sophie coraz bardziej mnie denerwuje, jak ona może dalej wytrzymywać z tym Erichem :-* Ja bym już dawno się spakowała i odeszła. Oby z Agnete i jej rodziną było w porządku.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-11-19 18:25
Czy tylko mnie zaskoczył Marcel swoją wielką bezmyślnością?? ? :o
Odpowiedz
# Agata 2012-11-19 19:14
Nie pomyślał dobrze co zrobił, ale gdyby znowu postąpił tak jak trzeba to byłby chyba zbyt idealny, ale takiego błędu nie powinien był popełnić, bo tu chodzi o bezpieczeństwo jego rodziny, no ale zdarzyło się a my mamy o czym czytać.
Odpowiedz
# Xoxo 2012-11-19 19:53
No niby to tylko książka....ale jako ten idealny tak wielki i nieobliczalny błąd po prostu mi do jego osobowości i charakteru nie pasuje... :o A Sophie ciekawe ile jeszcze to będzie się ciągało...dobrz e że już za niedługo będzie opisywane życie bliźniąt...może to jakąś świeżość wprowadzi w fabułę...
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-24 20:17
Nie wiem jak wam ale mi się ta część nie za bardzo podobała więc nie wiem jak ją streścić może ktoś z was mógłby to zrobić
Odpowiedz
# patrycja 2012-11-26 09:05
Mi jest szkoda tego ze Agnete nie zostala z Johannesem. wszystkie cześci mi sie podobaja.
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-11-27 02:50
Dokładnie, pomysł Marcela mnie totalnie zaskoczył, ale może nie zdawał sobie sprawy, że wojna może być aż tak niebezpieczna dla jego rodziny - czy on przeżył jakąś wojnę? On ma za dobre serce chyba, żeby wierzyć, że ludzie mogą być aż tak okrutni, choć powinien się już czegoś nauczyć...Ale i tak go uwielbiam :).

Johannes...Jak mi ktoś powie, że go nie lubi, to się ciężko zdziwię. Ja naprawdę lubię gościa i za to, jak traktuje Angete, należy mu się medal. Oby chłopak znalazł szczęście.

Erich, Boże, czy ktoś może go zabić i będzie spokój? Fakt, Sophie mnie denerwuje, Nathaneal dobrze ją opisał, wiecznie narzeka, ale i tak nie zasłużyła na to, co jej małżonek wyczyniał.

Ingela złagodniała jak baranek :). Trochę mi to nie pasuje do jej postaci, ale niech już będzie.

Nicolas mnie zaintrygował, Was też? :).
Odpowiedz
# Xoxo 2012-11-27 16:18
masz racje Nicolas nie był tak opisany bez przyczyny...mus i mieć to jakieś drugie dno:)Erich to zwykła kanalia powinien w końcu ktoś mu pokazać gdzie jego miejsce.Marcel cóż bardzo lubię te postać mimo wszystko bardzo mnie ostatnio rozczarowuje cała tą podróżą, to że zostawia Agneet samą i sceny ich życie sprowadzają się wyłącznie do łóżka...zaczyna mnie to irytować. JOhannesem za to jestem coraz bardziej zachwycona mimo że nie jest mężem Agnett zawsze zjawia się wtedy gdy grozi jej niebezpieczeńst wo wydoroślał dojrzał intryguje po prostu:)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2012-11-30 16:52
Jak na początku Nicolasa nie lubiłam, to potem mnie zaintrygował, ciekawe, co będzie o nim w dzisiejszym tomie.

Już sama okładka - wygląda na to, że z Erichem - budzi we mnie ochotę przyłożenia tej kanalii.

Marcel faktycznie się nieco...może nie zepsuł, ale wiecie, o co mi chodzi. A Johanness - hehe, miałam rację, żeby go lubić...ale z tego, co czytam z tyłu dzisiejszego tomu, chyba będę mieć powód, żeby przestać ;P.
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-30 20:38
nowy tom jest bardzo ciekawy jednak jestem zawiedziona że na końcu okazuje sie iż Synne zakochała sie w jakimś J. Miałam nadzieję że wyjdzie za jakigoś z synów Johannesa
Odpowiedz
# Kasia 2012-11-30 20:39
a wam jak sie tom podobał
Odpowiedz
# Agata 2012-12-02 09:32
Ten tom mi też się podobał. Co do Synne, to jest chyba jej pierwsze poważne zauroczenie, mam nadzieję, że będzie z którymś z synów Johannesa, najlepiej z Edvardem, bo Gabriel jest trochę dziwny, za bardzo przypomina dziadka. Ciekawe jak to będzie z Natanaelem, bo szkoda mi Maren i dzieci, ale można było podejrzewać, że to kaperstwo dobrze się nie skończy dla któregoś z nich.
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-07 17:52
jak tam wrażenia po nowym tomie bo będę mieć dopiero w pon?? :sigh:
Odpowiedz
# Paulina 2012-12-11 10:48
Ja to się nie mogę doczekać kolejnej części :cry: mam nadzieje, że Nathanael nie zdradzi Maren..
p.s Synne jest przśliczna:)
Odpowiedz
# kasia 2012-12-11 17:20
Ja też mam nadzieje że Natchanael nie zdradzi Maren a oprócz tego mam nadzieje że Synne odkocha sie w Jamesie bo nie lubie go :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|
Odpowiedz
# Agata 2012-12-11 18:54
Ja też nie chciałabym żeby brat Agnete zdradził Maren, ale wydaje mi się, że niestety do tego dojdzie. Czekam też na to żeby Synne związała z którymś synów Johannesa, wtedy będzie jeszcze ciekawiej.
Odpowiedz
# Paula 2012-12-12 12:19
A ja mam nadzieję, że Synne będzie z Nicolasem, zafascynowała mnie jego postać:) Synowie Johannsesa? Gabriel wydaje mi się byc ciągle dzieckiem, za to Edvard to taka ciapa. Pewnie będą komplikacje i z którymś z Falchenbergów coś ją połączy
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-12 19:30
A ja mam przeczucie że ostatecznie Synne będzie z Edwardem...Gabr iel może stać się pociechą po Jamsie tyle że wydaje mi się że jest on strasznie zaborczy..co myślicie o małżeństwie Marcusa? no i ciekawi mnie jak potoczy się życie Christopchera.. .
Odpowiedz
# Agata 2012-12-12 21:33
Jeśli Marcus całkowicie zapomni o Agnete to jest szansa że jego małżeństwo będzie udane. Szkoda mi jego żony, nie chciałabym być na jej miejscu. Fajnie gdyby Synne była z Edwardem, wydaje mi się , że on coś czuje do niej, ale jest zbyt nieśmiały, nie to co jego ojciec i dziadek ;-) James moim zdaniem jest zbyt wyniosły, nie widzi nikogo poza Bogiem, a ta jego opinia na temat miłości mężczyzny i kobiety :oops: A Gabriel to wykapany dziadek...
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-13 09:11
James też mnie bardzo denerwuje...mam nadziej że Synne o nim szybko zapomni..najbar dziej szkoda mi Maren jest a jedną moich ulubionych postać zawsze musi wszystko znosić w cisz życie jej nie oszczędza...mam nadziej że Nathanel jej mino wszystko nie zawiedzie...mam nadziej również że żona Marcusa nie podzieli losu Susanny...No a Synne za pewno będzie mieć jeszcze nie jednego adoratora
Odpowiedz
# Paula 2012-12-15 22:09
No i Nathanael dał dupy... Hm, mam mieszane uczucia Co do Gabriela to zaczynam jednak coraz bardziej go lubić, a Edvard? też mam przeczucie, ze jest zakochany w Synne, w sumie już liczę, że własnie z tym Falchenbergiem będzie:)
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-18 18:26
a ja jakoś nie przepadam za Gabrielem niby spoko ale to jak potraktował dziewczynę w lesie strasznie mi przypominało scenę między Edwardem a Sophie...Trzyma m stronę młodego Edwarda widać że jest wrażliwym i dobrym człowiekiem skrycie podkochuje się w Synne i mam nadzieje że to z nim ostatecznie będzie..Gabriel wydaje mi się że zapisze się w jej życiu tak jaka Johannes u Agneete jako czas dzikich róż...
Odpowiedz
# Ola2012 2012-12-22 10:59
Witam , nie wiecie może czy można gdzieś przeczytać na internecie sage? chodzi mi od tomu 25 ??
Odpowiedz
# Kasia 2012-12-22 14:41
Jak tam wrażenia po ostatnim tomie???
Odpowiedz
# Kasia 2012-12-22 14:41
Jak tam wrażenia po ostatnim tomie???
Odpowiedz
# Agata 2012-12-22 15:51
Nareszcie coś ruszyło w sprawie Synne, Gabriela i Edvarda. Bardzo mi szkoda tego ostatniego, widać że naprawdę kocha Synne, tak jak Marcel Agnete, niezbyt podobny do Falchenbergów, no może z wyjątkiem tego że chodzi mu głowie zabicie brata, ale wątpię żeby coś takiego zrobił. Co innego Gabriel, on jest nienormalny i nieobliczalny, ale dobrze się maskuje. Mam nadzieję, że Synne szybko się zorientuje jaki on jest, ale zapewne zostanie jej pierwszym :sad:
Co mnie zaskoczyło to związek Marii i Nicolasa, jakoś szybko to wyszło, ale nawet ich związek mi się podoba. A ta śmierć Christence? Myślę, że nie zdążyła się sama zabić, tylko ktoś ją uprzedził, ale na pewno nie zrobił tego Christophe.
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-25 09:27
ostatni tom był bardzo ciekawy:) jak myślicie jak zakończy się nasza saga? ja myślę że Synne będzie z Edwardem Christophe hmm... mam nadzieje że nie z Sarą... co się stanie z Gabrielem... i czy koniec sagi zakończy się śmiercią Agneet?
Odpowiedz
# Kasia 2012-12-27 19:15
Ja mam nadzieje że Synne bedzie z Edvardem a Christophe to nie wiem ja mam przeczucia że saga zakończy sie śmiercia Agnete i niedługo też umrze mama Agnete naprawde bedzie mi ich szkoda tak samo jak porzezywałam smierc Synevy :o :cry: :cry: :cry: :cry: :sad: :sad: :sad: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :sigh: :sigh: :eek: :o :-| :-|
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-27 21:05
no tka ogólnie to jakoś dziwnie że za niedługo koniec..jestem też ciekawa co się dzieje z Anną co z dzieckiem...
Odpowiedz
# Kasia 2012-12-29 10:45
Jak myślicie kogo spotkała Syne i jak zereaguje Christophe bo myślę że tą cyganką okaże się Sara chociaż miałam nadzieję że o niej już nie będzie napisane i zostawi w spokoju rodzine Agnete.
Odpowiedz
# Xoxo21 2012-12-31 11:18
miejmy nadziej że Synne szybko się pozbiera i uwolni na dobre od Gabriela. Pewnie masz racje jasnowłosą cyganka okaże się Sara szczerze nie lubię jej i mam nadzieję że za bardzo nie namiesza...
Odpowiedz
# Paulina 2013-01-02 20:26
Ja też uważam, że tą cyganką jest Sara.. szczerze mówiąc nie wierzyłam w opowieści Madsa ojca Sary.. ahh.. na pewno Christophe będzie chciał z nią porozmawiać.. obietnicę jaką sobie złożyli będąc dziećmi traktował poważnie.. Nie chcę żeby łączył się z Sarą.. Chociaż Cathrine też do niego mi nie pasuje.. Johannes strasznie mocno musi kochać Agnete..
p.s ja się chyba rozryczę jak skończy się ta saga.. jest to moja najulubieńsza opowieść jaką w życiu czytałam.. losy tych bohaterów mogłabym czytać i czytać..
mam nadzieje ,że kiedyś w przyszłości wyreżyserują tą sagę.. jak myślicie jacy aktorzy by się nadawali do poszczególnych ról??
Pozdrawiam czytelniczki:*
Odpowiedz
# Kasia 2013-01-05 19:05
Jestem bardzo ciekawa jak ta saga się zakończy mam nadzieję że nie śmiercią kogoś z głownych bohaterów trzymam kciuki za Synne i młodego Edvarda a wam jaki wydaję się ten związek??? Ja osobiście nie nawidze Gabryjela i nie lubię także Sary
ps z jednej strony chce żeby saga sie skończyła iżebym mogła zobaczyć co się stało a z drugiej strony chciałabym ją jeszcze długo czytać.
A jak tam wasze wraszenia po przeczytanym tomie???
Odpowiedz
# Agata 2013-01-06 20:56
Ja też mam nadzieję, że nikt z głównych bohaterów nie umrze, szkoda by było gdyby ta saga zakończyła się śmiercią Agnete lub Marcela... Co do Edvarda i Synne, chciałabym żeby się ze sobą związali, ale co na to jej rodzice? Na razie widać, że Edvard trzyma ją na dystans, ale chyba w końcu zmięknie i jego miłość do Synne wygra, przynajmniej tak wnioskuję z okładki 35 tomu. A Sara wzbudza u mnie różne uczucia. Z jednej strony widać że zależy jej na Christophe, ale z drugiej strony za dużo u niej kłamstw, półprawd i intryg.
Odpowiedz
# Pati 2013-01-15 13:59
Hej czytelniczki ;) jak sie wam podobała ostatnia częśc ??? Mi nawet, chociaż tak strasznie zawiodlam sie bo znów los spowodował, że Edvard odsunął się od Synne. Gabriel jest po prostu ostatnim draniem i też Sara no zawiodłam sie na niej bo jak sie pojawiła to wydawała mi się na odmienioną, lepszą, a okazała się egoistką. Przekonałam się, że zależy jej tylko na pieniądzach Christophera, gdyby go kochała to zachowała by się jak Maren w swoim czasie ... I bardzo zaintrygowała mnie ostatnia strona ciekawe po co ta wdowa wróciła i czy sprawi Nathanielowi problemy? ;)
Odpowiedz
# Kasia 2013-01-15 14:33
Już nie mogę się doczekać ostatnich dwóch części Mam nadzieję że to dziecko którego oczekuje Sara będzie należało do Gabryjela. Również mam nadzieję że małżenstwo Nathanela nie rozpadnie się a tak po za tym ta część podobała mi się ;-) 8) ;-) :-) :-) ;-)
Odpowiedz
# Agata 2013-01-18 15:07
Jestem już po 35 tomie, został tylko jeden i jest mi bardzo smutno z tego powodu :sad: :sad: :sad: Tom fajny, Synne nareszcie z Edvardem, będą mieli bliźniaki, rodzice zaakceptowali ich związek i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to zakończenie... Mam nadzieję, że Marcel nie zginie w ten sposób, tylko dożyje z Agnete późnej starości, może nawet we Francji, ale szczerze mówiąc mam niestety złe przeczucia. Oby się nie sprawdziły, nie chcę żeby Marcel umarł :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: I jeszcze jedno: niech Christophe się opamięta i walczy o Adeline.
Odpowiedz
# milena 2013-01-22 17:21
Hej Kobietki, czy któraś z Was planuje sprzedać "Dzieci Sztormu" na Allegro w atrakcyjnej cenie :D ?
Odpowiedz
# Paula 2013-01-24 11:53
Ja planowałam sprzedać po zakończeniu czytania ale mój mąż mnie przekonał bym zostawiła bo napewno będę chciała do niej wrócić po jakimś czasie do niej, plus ładnie mi się na szafce prezentuje:)
Szok, że to już prawie koniec, tyle czasu minęło.. Ale zaczynamy nową Sagę prawda? Z ostatnim tomem dostaniemy w prezencie tom tajemnicy wodospadu
Odpowiedz
# Paulina 2013-01-24 17:14
Christophe jest przyzwyczajony do kobiet, które nigdy nie mówiły "nie"..a teraz spotkał taką kobietę, która kieruje się rozsądkiem.. Pewnie musiał być zdziwiony jak Adeline przerwała ich "zbliżenie".. mam nadzieję, że doceni to.. Cieszę się, że nie jest z Sarą.. Nie chce, żeby Agnete opuszczała wyspę.. to od niej wszystko się zaczeło.. to przez nią uwielbiam Jomfruland i te książki..
Jak Marcel by zginął to na pewno będzie znów z Johanesem :-)
Jutro ostatnia część :cry:
Odpowiedz
# Paulina 2013-01-26 12:37
Jestem po ostatniej części książki..Jest bardzo wzruszająca, nie mogłam opanować łez.. Nie myliłam się z tym,że Agnete znalazła szczęście również przy Johanesie. Dzieci i wnuki miała na swojej ukochanej wyspie.. cieszę się, że na niej pozostała, jestem dumna z Sary(pomimo, że nie darzę jej sympatią), że zachowała dla siebie śmierć Edvarda. Ogólnie opowieść niesamowita, jeszcze na pewno kiedyś do niej wrócę i zacznę ją od nowa czytać.. Szkoda, że autorka dalej nie opisała dalsze losy bohaterów. Jestem ciekawa jakim dzieckiem będzie dziecko Sary, czy synne również urodzi bliźnięta, czy Agnete i Johanes będą mieli dzieci, czy Nathanel spotka jeszcze Anne i swojego syna Natana, czy Maren się o tym dowie, czy gdyby Maren umarła to byłby z tą Anną(szczerze byłabym zła na Niego!!).. wiele mi się nasówa pytań.. może kiedyś uzyskam na nie odpowiedź jak autorka zechce napisać dalsze tomy..:)
Odpowiedz
# Agata 2013-01-26 13:30
Rzeczywiście ten tom był piękny i szkoda że ta saga już się skończyła. Przez 35 tomów raczej się tak za bardzo nie wzruszałam, ale teraz nie wytrzymałam (ta przemowa Marcela do Agnete i Johannesa). Jest mi przykro, że Marcel umarł, ale chyba tak musiało być... A Agnete została żoną Johannesa, jemu również należało się szczęście po tym wszystkim co musiał przeżyć. Christophe się opamiętał i nie stracił Adeline, mają syna Marcela, a Synne jest szczęśliwa z Edvardem. Jestem ciekawa ich dalszych losów, ale będzie mi musiała wystarczyć moja wyobraźnia.
Odpowiedz
# Sandra 2013-01-26 17:48
Cytuję milena:
Hej Kobietki, czy któraś z Was planuje sprzedać "Dzieci Sztormu" na Allegro w atrakcyjnej cenie :D ?


Ja z chęcią sprzedam:) Mam kilka tomów, które się powtarzają (17, 33 i 34) i je też sprzedam w okazyjnej cenie. Szczegóły na mailla:)
Odpowiedz
# Xoxo21 2013-01-28 18:53
Saga była cudowna:)
bardzo poruszająca...S zkoda że to ostatnia część bardzo się zżyłam z Agneet i wyspą..cudownie ilustrowana..i przepięknie prezentuje się na półce:) myślę powrócić do niej niebawem?? moje drogie czytałyście 1 tom tajemnicy wodospadu??
Odpowiedz
# Kruczek 2013-01-28 20:03
Cytuję Xoxo21:
Saga była cudowna:)
bardzo poruszająca...Szkoda że to ostatnia część bardzo się zżyłam z Agneet i wyspą..cudownie ilustrowana..i przepięknie prezentuje się na półce:) myślę powrócić do niej niebawem?? moje drogie czytałyście 1 tom tajemnicy wodospadu??

Ja czytałam. Może być, ale nie porwała mnie. Są takie Sagi, które potrafią tak porwać i zaciekawić człowieka, że nie da się przestać czytać i się chce więcej i więcej:)
Odpowiedz
# Xoxo21 2013-01-28 21:43
Cytuję Kruczek:
Cytuję Xoxo21:
Saga była cudowna:)
bardzo poruszająca...Szkoda że to ostatnia część bardzo się zżyłam z Agneet i wyspą..cudownie ilustrowana..i przepięknie prezentuje się na półce:) myślę powrócić do niej niebawem?? moje drogie czytałyście 1 tom tajemnicy wodospadu??

Ja czytałam. Może być, ale nie porwała mnie. Są takie Sagi, które potrafią tak porwać i zaciekawić człowieka, że nie da się przestać czytać i się chce więcej i więcej:)

Być może :)mi bardzo się podobała i jestem do tej pory nią oczarowana:) jakie sagi (oprócz ludzi lodu) byście poleciły??póki co zabrałam się za Raije ze śnieżnej doliny ale jakoś tak ciężko idzie być może się rozkręci:)
Odpowiedz
# Xoxo21 2013-01-28 21:48
Przepraszam z krainy nie z doliny:)
Odpowiedz
# Kruczek 2013-01-29 08:19
Cytuję Xoxo21:
Cytuję Kruczek:
Cytuję Xoxo21:
Saga była cudowna:)
bardzo poruszająca...Szkoda że to ostatnia część bardzo się zżyłam z Agneet i wyspą..cudownie ilustrowana..i przepięknie prezentuje się na półce:) myślę powrócić do niej niebawem?? moje drogie czytałyście 1 tom tajemnicy wodospadu??

Ja czytałam. Może być, ale nie porwała mnie. Są takie Sagi, które potrafią tak porwać i zaciekawić człowieka, że nie da się przestać czytać i się chce więcej i więcej:)

Być może :)mi bardzo się podobała i jestem do tej pory nią oczarowana:) jakie sagi (oprócz ludzi lodu) byście poleciły??póki co zabrałam się za Raije ze śnieżnej doliny ale jakoś tak ciężko idzie być może się rozkręci:)

hihi Ja mówie nie o dzieciach sztormu bo ta Saga jest piękna mówie o Tajemnicy Wodospadu :)
Odpowiedz
# Xoxo21 2013-01-29 15:07
Cytuję Kruczek:
Cytuję Xoxo21:
Cytuję Kruczek:
Cytuję Xoxo21:
Saga była cudowna:)
bardzo poruszająca...Szkoda że to ostatnia część bardzo się zżyłam z Agneet i wyspą..cudownie ilustrowana..i przepięknie prezentuje się na półce:) myślę powrócić do niej niebawem?? moje drogie czytałyście 1 tom tajemnicy wodospadu??

Ja czytałam. Może być, ale nie porwała mnie. Są takie Sagi, które potrafią tak porwać i zaciekawić człowieka, że nie da się przestać czytać i się chce więcej i więcej:)

Być może :)mi bardzo się podobała i jestem do tej pory nią oczarowana:) jakie sagi (oprócz ludzi lodu) byście poleciły??póki co zabrałam się za Raije ze śnieżnej doliny ale jakoś tak ciężko idzie być może się rozkręci:)

hihi Ja mówie nie o dzieciach sztormu bo ta Saga jest piękna mówie o Tajemnicy Wodospadu :)

AAAA:) to jestem tego samego zdania:)
Odpowiedz
# Kasia 2013-01-29 19:08
Saga bardzo mi się podobała a szczególnie ostatni tom szkoda że autorka nie napisała więcej części bo z chęcią bym przeczytała kolejne tomy :-) :-) ;-)

Ps; a co do tej nowej sagi to nie za bardzo mi się podoba :sigh:
Odpowiedz
# Xoxo21 2013-01-30 13:35
Ponawiam prośbę :) jakie sagi polecacie przeczytać??:)t akie które wciągają...
Odpowiedz
# kruczek 2013-01-31 06:26
Mogę ci polecić : Hannah, Trzy siostry, Raije ze śnieżnej krainy, Córkę morza.
MOja ulubiona to Raija i Hannah
Odpowiedz
# Pati 2013-02-04 17:26
HEJ na zakończenie i jak chciałam napisac ;) Tak saga cudowna, mam nadzieje że wróce do niej po latach. W sumie ciesze się, że tak to wszystko się skończylo, choc bardzo szkoda mi było Marcela:) Ostatnio właśnie uświadomiłam sobie że był pierwszy piątek, w którym nie pędziłam do kiosku po następną częśc ;) Piękna, poruszająca historia, ale równiez z wesolymi momentami ;) Oby było takich wiecej :)
Odpowiedz
# BlackFalcon 2013-02-25 17:40
Ja wyję i przestać nie mogę po ostatnim tomie...Najpier w mi Sandemo zrobiła to z Heike, teraz Lien z Marcelem...:((( ((((.
Odpowiedz
# Joanna Maria 2013-03-04 12:51
Zaczarowana saga, pełna miłości, smutków, radości, jak w życiu. Cudowni bohaterowie, nieraz zakazane miłości, konflikt rodów, wszystko naraz.Pisane lekkim językiem, błyskawicznie się czyta. ja czytałam 2 tygodnie.
Odpowiedz
# Joanna Maria 2013-03-04 12:53
Bardzo proszę w recenzjach nie zdradzać zakończeń, jest to bardzo wkurzające dla tych co nie czytali, zastanówcie się zanim palniecie o zakończeniu.Zag lądają tu też ci, co dopiero przymierzają się do czytania.

Czy jest tu jakiś moderator??
Odpowiedz
# Paula 2013-04-11 18:48
Joanna Maria, spokojnie niby po co ktoś miałby moderować te komentarze? Pisaliśmy je na bieżąco i milo będzie wrócić do nich za jakiś czas by przypomnieć sobie nasze emocje, teorie co do dalszych losów. Jeśli ktoś zabierze się za tę sagę to nikt go nie zmusza do czytania tego co pisalysmy:)
PS ja juz zatesknilam i przeczytałam drugi raz od początku:)
Odpowiedz
# Magda 2013-05-30 20:10
Witam!;) czy miałaby któraś z Was do odsprzedania mi tomy od 33 do 36? :-) ? byłabym szczęśliwa :lol:
Odpowiedz
# Filip 2013-06-27 07:54
Mimo iż mam 12 lat a kiedy czytałem tą sagę 11 wciągneła mnie jak potwór z bagien.W szkole o nią rozpętała się nie mała burza że czytam coś takiego.Saga jednak opowiada o chorobach,przec iwnościach losu i miłości w taki sposób że nie sposób jest się od niej oderwać
Odpowiedz
# Kasia 2013-07-30 10:52
:) mam do odsprzedania całą kolekcję , sama poszukuje tajemnicy wodospadu od 13 tomu
Odpowiedz
# Jola 2013-10-17 19:14
Odsprzedam Tomy sagi od 2 do 8 oraz 10 i 11.
Odpowiedz
# Jola 2013-10-28 14:08
Cytuję Jola:
Odsprzedam Tomy sagi od 2 do 8 oraz 10 i 11.

Doszedł jeszcze 1 tom, który oddam gratis dla tego co kupi inne ;)
Odpowiedz
# lolol 2013-12-08 08:33
rzuciłeś mnie dla matki Dzięcioła :-x
Odpowiedz
# Joanna 2013-12-18 17:58
Witam Sprzedam
Saga PRZEZNACZENIE wszystkie tomy 1-47,
Saga TAJEMNICA WODOSPADU mam już 47tomów, jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na email; joanna.krzesaj@o2.pl
Odpowiedz
# kizia 2014-02-28 15:35
Cytuję Kasia:
:) mam do odsprzedania całą kolekcję , sama poszukuje tajemnicy wodospadu od 13 tomu

Chetnie odkupie za rosadna cenę :-)
Odpowiedz
# justyna 2014-05-05 13:20
poszukuje sagi dzieci sztormu od tomu 14 chetnie odkupie
Odpowiedz
# Natalia 2014-09-06 15:44
Witam, poszukuję tomu 3 sagi Dzieci Sztormu. Pozdrawiam :)
Odpowiedz
# Dorota 2014-11-08 12:02
mam do odsprzedania cala sagę w stanie idealnym - przeczytana przez jedną osobę w cenie 105zł polecam....
Odpowiedz
# nusia 2015-03-06 11:59
Mam do sprzedania sagę dzieci sztormu (świetna!) I DZIEWCZYNA Z DOLINY. jak ktoś chętny proszę o kontakt bozenasm@Onet.pl
Odpowiedz
# Urszula 2015-08-10 20:07
Witam
Czy są gdzieś na stanie książki sagi komplety po rozsądnej cenie

saga Lien Herete Dzieci Sztormu

saga Taniec Płomieni Myse Jane

saga Lena ze słonecznego wzgórza Dornberg H

saga zapomniany ogród Merete Lien od tomu 16 dok 62

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
# Daria 2016-01-04 14:05
Cytuję justyna:
poszukuje sagi dzieci sztormu od tomu 14 chetnie odkupiezapraszam na kiermasz https://www.facebook.com/events/256595121174987/ dostępne wszystkie części z wyjątkiem tomu 1,2,3 i 8

każda część jedyne 7 zł a pieniążki ze sprzedaży idą na konto fundacyjne chorych dzieci
Odpowiedz
# Daria 2016-01-04 14:07
Cytuję Magda:
Witam!;) czy miałaby któraś z Was do odsprzedania mi tomy od 33 do 36? :-) ? byłabym szczęśliwa :lol:

zapraszam na kiermasz https://www.facebook.com/events/256595121174987/ dostępne wszystkie części z wyjątkiem tomu 1,2,3 i 8

każda część jedyne 7 zł a pieniążki ze sprzedaży idą na konto fundacyjne chorych dzieci
Odpowiedz
# Justyna 2016-01-24 08:54
Mam do sprzedania sagę Dzieci Sztormu 36 tomów.
Odpowiedz
# Urszula 2016-01-24 09:29
witam
Do sprzedania mam n/w sagi
Saga Wiatr Nadziei autorstwa Frid Ingulstad komplet
Saga Wybranka bogów autor Jane Mysen
Sandemo M. Opowieści
pozdrawiam
Urszula
Odpowiedz
# Małgorzata Nitecka 2016-09-12 07:36
Cytuję Justyna:
Mam do sprzedania sagę Dzieci Sztormu 36 tomów.

zainteresowana jestem w/w sagą od numeru 24 do 36
Odpowiedz
# Małgorzata Nitecka 2016-09-12 07:39
Cytuję Justyna:
Mam do sprzedania sagę Dzieci Sztormu 36 tomów.

Małgorzata jestem zainteresowana w/w Sagą od numeru 24 do 36 proszę o kontakt
Odpowiedz
# używane pierścionki 2017-06-13 02:18
W końcu jakieś konkretne ujęcie tematu. Bez rozpisywania się i przysłowiowego
lania wody. Zwięźle i na temat. I tak powinno być!
Odpowiedz
# Tyrone 2021-09-11 15:00
Hi this is somewhat of off topic but I was wondering
if blogs use WYSIWYG editors or if you have
to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get guidance from someone with experience.

Any help would be enormously appreciated!

Feel free to visit my web-site ... social media marketing agency in Brampton
Odpowiedz
# Margret 2021-09-15 07:55
I truly love your blog.. Excellent colors & theme. Did you develop this web site yourself?
Please reply back as I'm wanting to create my own personal website and would love
to find out where you got this from or exactly what the theme is called.
Appreciate it!

Stop by my web site; Best Digital
Marketing Agency in Canada
Odpowiedz
# James 2021-09-22 08:52
Good info. Lucky me I came across your blog by accident (stumbleupon).
I've bookmarked it for later!

Here is my web-site ... social media marketing agency in Brampton
Odpowiedz
# Silas 2021-09-22 15:34
You are so awesome! I do not think I have read anything like that before.
So nice to find another person with some original thoughts on this subject.
Really.. thanks for starting this up. This site is something that's needed on the internet, someone with
a little originality!

my blog; social media marketing
agency in Brampton
Odpowiedz
# Anderson 2021-09-22 17:42
Hi there! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 3gs!
Just wanted to say I love reading through your blog and
look forward to all your posts! Keep up the great work!


Look into my website :: social media marketing agency in vancouver
Odpowiedz
# Marko 2021-09-22 18:11
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch Bestl
Marketing Agencies In Canada Is Marketing Flow
attractive, your authored material stylish.
nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be
delivering the following. unwell unquestionably come further
formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.
Odpowiedz
# Angus 2021-09-22 20:26
Hi there, I enjoy reading through your post. I like to write a little comment to support you.


Also visit my page Bestl Marketing Agencies in canada is Marketing flow
Odpowiedz
# Nickolas 2021-09-22 22:43
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to say great blog!


Feel free to visit my web-site ... Bestl Marketing Agencies in canada is
Marketing flow
Odpowiedz
# Marcel 2021-09-23 01:44
What's up i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph i
thought i could also create comment due to this brilliant article.


Feel free to visit my blog post ... Bestl Marketing Agencies in canada is
Marketing flow
Odpowiedz
# Jacques 2021-09-23 02:59
Why people still use to read news papers when in this technological
globe the whole thing is available on web?

Review my webpage :: https://ipsen-kolding.blogbright.net/digital-marketing-agency-launches-enterprise-starter-package-deal-for-startup-business-wants
Odpowiedz
# Dacia 2021-09-23 07:18
This paragraph provides clear idea designed for the new users of blogging, that truly how to do blogging.


My website ... http://whiskymovie.com/blog/our-scottish-airbnb-parents/
Odpowiedz
# Kieran 2021-09-23 08:00
Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it ;) I may revisit yet again since I saved as
a favorite it. Money and freedom is the greatest way to change, may
you be rich and continue to help other people.

Also visit my web-site situs slot pulsa terpercaya (www.echopedia.org)
Odpowiedz
# Randell 2021-09-23 23:12
What's up, constantly i used to check web site posts here early in the morning, because i like to find out more and
more.

Also visit my web page :: judi slot
online apk
Odpowiedz
# Glenn 2021-09-25 04:18
If you bet the over, you’re betting on the total points in the game getting 234 points or greater.


Here is my website :: check here
Odpowiedz
# Concepcion 2021-09-26 01:37
Great website. Plenty of useful information here. I am
sending it to a few buddies ans additionally sharing in delicious.
And obviously, thanks on your effort!

My homepage; https://canvas.instructure.com/eportfolios/410604/Home/Prime_Social_Media_Businesses_In_Canada
Odpowiedz
# Francine 2021-09-26 11:51
Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your site?

My blog site is in the exact same area of interest as yours and my
users would definitely benefit from some of the information you provide
here. Please let me know if this ok with you.
Regards!

My webpage ... https://revistacosas.mx/estilo-de-vida/2019/05/29/conoce-lo-que-la-pastilla-del-dia-siguiente-le-provoca-a-tu-cuerpo/
Odpowiedz
# Kimber 2021-09-26 18:12
Hey would you mind letting me know which web host you're using?
I've loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a fair price?
Many thanks, I appreciate it!

Take a look at my webpage Situs Situs Slot Online
Odpowiedz
# Jeanette 2021-09-27 00:18
Fascinating blog! Is your theme custom made or did you download it from
somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out.
Please let me know where you got your design. Kudos

Feel free to surf to my homepage Situs
khusus judi Slot online
Odpowiedz
# Valarie 2021-09-27 18:47
An attention-grabb ingdiscussion is value comment.
I think that you neeed to write extra on this topic, it may not be a taboo
topic however typically people are not sufficient
tto speak on such topics. To the next. Cheers

Here is my page :: game servers
Odpowiedz
# Jacklyn 2021-09-27 23:09
Great article.

My webpage ... check here
Odpowiedz
# Lucienne 2021-09-28 06:15
Hi there it's me, I am also visiting this web page regularly, this web site is really
fastidious and the viewers are in fact sharing pleasant thoughts.


Here is my blog situs slot terbaru
Odpowiedz
# Huey 2021-09-28 08:53
Another issue is video games usually are serious inn nature with thhe main focus on knowing things rather than amusement.
Although, it comes with an entertainment part to keep children engaged, each
game iis frequently designed to work with a specific skill set or area,such as
mathematics oor science. Thanks for your
publication.

my blog - discuss
Odpowiedz
# Santos 2021-09-29 04:41
There's definately a lot to find out about this issue.
I really like all the points you have made.

my website; situs slot pragmatic murah
Odpowiedz
# Bradly 2021-10-02 01:49
I liked up to you will receive performed proper here. The cartoon is attractive, your authored
subject matter stylish. nonetheless, you command get bought
an edginess over that you want be turning in the following.
unwell indubitably come further before again as exactly the sane nearly
very steadily within case you protect this hike.


Also visit my site - https://pvpwars.net/forums/members/kingsbury.45228/
Odpowiedz
# Steve 2021-10-02 16:53
I'm more than happy to find this page. I wanted to thank you for your time for this particularly wonderful read!!
I definitely enjoyed every bit of it and I have you bookmarked
to look at new information on your web site.


Feel free to surf to my web blog ... void
Odpowiedz
# Jack 2021-10-04 06:37
голые бабы в трусах фото вытянутого клитора
Odpowiedz
# Micah 2021-10-04 14:35
Thanks for the suggestions you are sharing on this weblog. Another
thing I wqnt to say iss the fact getting hold of some copies of your credit profile in ordder to
scrutinize accuracy of each and every detail is one first action youu have
to conduct in credit score improvement. Yoou are looking too clean your credit reports from damaging details flaws
that wreck your credit score.

my web-site: pvpwars.net
Odpowiedz
# Sharon 2021-10-05 05:06
Eastern time on Thursday, queries from the United
States to Pinnacle’s internet site started to be redirected.


My site; more info
Odpowiedz
# Lisa 2021-10-05 16:53
Great website. Lots of useful information here.
I am sending it to a few pals ans additionally sharing in delicious.
And obviously, thanks for your effort!

Here is my web site - Mpo Slot
Odpowiedz
# Mattie 2021-10-05 23:43
I every time spent my half an hour to read this webpage's posts all the
time along with a cup of coffee.

Also visit my website :: Mpo Slot Bonus New Member
Odpowiedz
# Jeannie 2021-10-07 11:29
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely
well written article. I will make sure to bookmark it and come back
to read more of your useful information. Thanks for the
post. I'll definitely return.

Also visit my web site ... Judi Slot Online Terbaik
Odpowiedz
# Janeen 2021-10-08 08:56
Highly energetic article, I liked that bit. Will there be a part 2?


my web site; situs
slot depo pakai pulsa
Odpowiedz
# Jenny 2021-10-08 09:30
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same
comment. Is there any way you can remove me from that service?
Thanks a lot!

Check out my page ... https://167.71.206.4/
Odpowiedz
# Eleanor 2021-10-08 10:39
I always spent my half an hour to read this blog's articles all the time along with a mug of coffee.


my site: casino live online asia
Odpowiedz
# Murray 2021-10-08 10:48
Oh my goodness! Incredible article dude! Many
thanks, However I am having troubles with your RSS. I don't know the reason why
I am unable to subscribe to it. Is there anyone else getting the same RSS
problems? Anybody who knows the answer will you kindly respond?
Thanks!!

my homepage - live Casino online
asia
Odpowiedz
# Philipp 2021-10-08 12:22
Hi, Neat post. There is an issue along with your web site
in web explorer, could test this? IE still is the marketplace leader and a big part of
other folks will omit your wonderful writing because of this problem.


Also visit my webpage: situs slot bonus new member; www.if-solutions.gr,
Odpowiedz
# Robbie 2021-10-08 13:25
Excellent, what a weblog it is! This weblog presents valuable information to
us, keep it up.

my web blog :: 온라인카지노
Odpowiedz
# Lan 2021-10-09 01:39
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable experience about unexpected emotions.Check out my blog: essay
Odpowiedz
# Mariano 2021-10-09 06:28
Hello, constantly i used to check blog posts here in the early hours in the morning, since i love to gain knowledge of more and
more.

Feel free to visit my web site dissertation help
Odpowiedz
# Noe 2021-10-09 07:14
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite
some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to
your new updates.

my blog post; essay
Odpowiedz
# Camilla 2021-10-09 18:14
Just desire to say your article is as surprising. The clarity
in your post is just spectacular and i could assume
you are an expert on this subject. Fine with your
permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.

Thanks a million and please carry on the enjoyable work.


My blog post essay typer
Odpowiedz
# Leola 2021-10-09 23:10
I'm pretty pleased to find this website. I wanted to thank you for your time due to this fantastic read!!
I definitely savored every part of it and I have you saved to fav
to look at new information on your website.

Feel free to surf to my blog post :: doctoral
dissertation
Odpowiedz
# Janette 2021-10-10 05:18
Hello, Neat post. There's a problem together with your website in internet
explorer, might check this? IE nonetheless is the marketplace leader and a large section of people
will pass over your wonderful writing because of this problem.


Have a look at my website :: situs
judi game slot online
Odpowiedz
# Lane 2021-10-10 12:17
Simply desire to say your article is as surprising. The clearness in your
publish is simply spectacular and i can suppose you're a professional in this subject.

Fine together with your permission allow me to grasp your RSS
feed to keep updated with coming near near post. Thanks 1,
000,000 and please continue the rewarding work.


Here is my homepage dissertation
Odpowiedz
# Dominic 2021-10-10 16:09
What's up to all, for the reason that I am in fact
keen of reading this blog's post to be updated daily.
It includes good material.

my homepage :: writing help
Odpowiedz
# Leonel 2021-10-13 03:42
Pretty component to content. I simply stumbled
upon your site and in accession capital to assert
that I get actually enjoyed account your weblog posts.
Anyway I'll be subscribing for your augment and even I achievement you get
admission to persistently fast.

Also visit my web site: казино
вавада всё
Odpowiedz
# Jamie 2021-10-15 16:31
Opera has actually announced the dealt with insect in the "New Protection" web page which creates the browser to deny access to requests if they fall short to validate with a digital certification issued
by the CA. The CA is the" issuer of the private key used to develop the individual's password and also user name", according to Opera's developers.
They additionally explained that they on a regular basis release CA Certificates to make certain the stability of internet browser atmospheres and also to implement numerous rules laid out by the web browser.

A large number of users proceed to encounter the" Fell short to obtain gain access to token" error.
This is primarily as a result of the fact that Opera does not
appropriately make use of the error message in its log, as stated by the researchers.


The logged request can be viewed as an asynchronous confirmation failure because it shows a
fatal web server error. The client side requires the Asynchronous Transport procedure to develop the token, however the web browser does
not identify the secret agent's demands for
it, bring about the denial of the demand. As stated earlier,
the internet browser sends an HTTP request to the transport; nonetheless, the feedback may be intercepted before it reaches the operative.
When this happens, the browser will certainly after
that show the message "A successful response can not be returned".


The problem is intensified by the reality that Opera still uses the Session Initiation Procedure (ISP) to establish the identification system,
although that the application is utilizing the OAuth2 procedure.

The resulting circumstance is the accessibility token being
registered several times by the individual. Despite the fact that it is difficult to distinguish the repeated gain access to tokens from the very same one, the
ID will continue to be even if various demands are sent to the
exact same server. This indicates that the user's personal privacy
and also identification remains in danger even when using the
most current OAuth2 collections such as Hybrid MDN or OpenID Link.

An Oauth2 identity supplier might likewise be prone to cross-site request imitation (XSS) assaults
because it utilizes the very same specifications for permission as the at risk
application.

Take a look at my web page ... opera forum
Odpowiedz
# Christi 2021-10-15 17:03
Fulfilling hot ladies online via complimentary webcam dating websites
is really easy. Just adhere to these few actions and you
will certainly be having great deals of ladies approaching you soon. Ranked 3.99/ 5 depending on 574
member opinions, fulfill thousands of appealing, fun, solitary Australian ladies and all Australian men absolutely free.
You can start constructing your online dating account by just reviewing the cost-free live chatroom provided by
a few of the leading cost-free camera dating websites.

If you are an Australian citizen, you do not need to go overseas to
meet women. You can just create a complimentary account in any one of the leading on-line dating sites
and begin communicating with similar people from your country.

Currently, do not take place board reasoning that
online dating is just for youngsters. There are a lot of older men as well who have found their real love with online dating.
You can always claim that online cam dating is not restricted to a specific age team or continent.


There is no such point as safe or safe and secure free webcam
dating sites. Any kind of site that states ' safe'
on their site is most likely a scam website.
If you wish to make certain that you will certainly not end up being a target of these fraudsters, you need to pick a dating internet site that
adheres to best online dating method. A great dating site adheres to these methods
and guarantees that it is cost-free from all type of
fraudulences.


https://wiki-mixer.win/index.php/What_the_Best_online_dating_cam_Pros_Do_(and_You_Should_Too)

https://mega-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://station-wiki.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Camera_Personals_Sites
https://sierra-wiki.win/index.php/Free_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
https://www.bitsdujour.com/profiles/e0Vd13
https://hubpages.com/@ismerdcquj
https://knowledge.autodesk.com/profile/LGMI2OO5PLK63
https://xeon-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://noon-wiki.win/index.php/Just_how_to_Optimize_Your_Use_Free_Cam_Internet_Dating_Sites
https://anjibazar.ru/user/profile/49763
https://delta-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Camera_Internet_Dating_Sites
http://sco.lt/6vvaHQ
http://www.divephotoguide.com/user/boltonqihs/
https://wiki-wire.win/index.php/10_Sites_to_Help_You_Become_an_Expert_in_dating_cam_sites
https://www.mapleprimes.com/users/duftahzzgv
https://www.empowher.com/user/2536082
https://wiki-spirit.win/index.php/Encountering_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_Can_Easily_Provide_You
https://creator.wonderhowto.com/devaldpiun/
https://ace-wiki.win/index.php/Encountering_Folks_Online_-_What_Free_Webcam_Dating_Sites_Can_Offer_You
https://wiki-book.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://www.kiva.org/lender/nurse45281726
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
https://mag-wiki.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://www.becomingadatascientist.com/learningclub/user-158586.html
https://beri.india77.com/user/profile/1190720
http://noxiousroleplay.nn.pe/member.php?action=profile&uid=44894
https://public.sitejot.com/tlyolbv212.html
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
https://www.notion.so/Complying-With-Folks-Along-With-Free-Camera-Personals-Sites-2c8f123b954845b0a1574c3d28337ff5
https://anaiyur-virudhunagar.india77.com/user/profile/1190708
https://thegadgetflow.com/user/wychanngyb/
https://zulu-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.creativelive.com/student/kilby-sumler-30?via=accounts-freeform_4
http://www.opencart.com.tr/member.php?action=profile&uid=140779
https://a6.pl/user/profile/483248
https://tiny-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-global.win/index.php/Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://tango-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://dribbble.com/legonayjlj
https://research-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Romance_Sites_Can_Promotion_You
https://tokoshare.com/user/profile/133672
https://forum.bigant.com/member.php?action=profile&uid=149802
https://wiki-saloon.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58657
https://zoom-wiki.win/index.php/Free_Camera_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://ace-wiki.win/index.php/Free_Camera_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-global.win/index.php/Encountering_Folks_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_Can_Easily_Deal_You
https://wiki-burner.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.fitday.com/fitness/forums/members/merlenroyh.html
https://weekly-wiki.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Cam_Internet_Dating_Sites_May_Offer_You
https://www.inprnt.com/profile/bastumqxcg/
https://www.kiva.org/lender/redus5384
https://www.kiva.org/lender/cesar7208
https://wiki-net.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Web_Cam_Dating_Sites_May_Deal_You
http://kyousyoku-navi.com/user/profile/261065
https://anjibazar.ru/user/profile/49735
http://treasureillustrated.com/member.php?action=profile&uid=59517
https://xeon-wiki.win/index.php/15_Terms_Everyone_in_the_free_webcam_dating_sites_Industry_Should_Know
https://fast-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Cam_Personals_Sites_Can_Easily_Offer_You
https://wiki-room.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://magic-wiki.win/index.php/The_Intermediate_Guide_to_meet_girls_web_cam
https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1049084-luanonkuuq
https://www.stageit.com/tothieeons
https://wiki-fusion.win/index.php/20_Up-and-Comers_to_Watch_in_the_free_cam_dating_sites_Industry
http://www.divephotoguide.com/user/boltonqihs/
https://super-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Webcam_Dating_Sites
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63480.html
https://www.instapaper.com/read/1436004324
https://sketchfab.com/audianxkpn
https://lima-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.inprnt.com/profile/aebbatgdjb/
https://splice.com/beleiffozx
http://on.urface.net/member.php?action=profile&uid=334501
https://hub.docker.com/r/sulannipex/website
https://mill-wiki.win/index.php/How_to_Outsmart_Your_Boss_on_free_cam_dating_sites
http://www.chubbychannel.com/forum/user-947901.html
https://www.bitsdujour.com/profiles/BKIW9B
http://shimla.rackons.com/user/profile/150376
http://adipositas-verzeichnis.de/user/profile/308745
https://new-york.rus-ads.com/user/profile/122894
https://wiki-site.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Webcam_Personals_Sites
https://tango-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-triod.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://communities.bentley.com/members/2fc68ee0_2d00_bddf_2d00_4859_2d00_a745_2d00_7ea8d35a7ed8
https://wiki-burner.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://derivative.ca/user/382738/profile
https://beelus.com/user/profile/38877
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58294
https://www.kiva.org/lender/garrigan8327
https://wiki-planet.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Cam_Romance_Sites
https://mill-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://cloudtrade.ru/user/profile/50593
https://www.bakespace.com/members/profile/amariserms/1292894
https://hubpages.com/@ismerdcquj
https://foxilla.ch/?qa=user/theredjeoy
https://letterboxd.com/erwineuzvj/
https://www.scoop.it/u/lemon-ruben-414
https://www.indiegogo.com/individuals/27392219
https://station-wiki.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Camera_Personals_Sites
https://juliet-wiki.win/index.php/What_NOT_to_Do_in_the_free_webcam_dating_sites_Industry
https://medinsult.ru/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=301576
https://www.pearltrees.com/madoraqpsh
https://kudligi.india77.com/user/profile/1190165
http://p4tkipa.kemdikbud.go.id/forum/member.php?action=profile&uid=340937
http://kyousyoku-navi.com/user/profile/261065
https://research-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites
http://isbo.dk/member.php?action=profile&uid=91888
https://revistas.ufpi.br/index.php/gecont/user/viewPublicProfile/1578443
https://wool-wiki.win/index.php/Meeting_Folks_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_Can_Easily_Offer_You
https://kilo-wiki.win/index.php/Why_We_Love_web_cam_dating_(And_You_Should,_Too!)
http://lifejordan.com/ask2/user/marinkqqoy
https://www.snupps.com/connetkake
http://www.4mark.net/story/4291038/meeting-girls-on-cam-meet-girls-coming-from-any-kind-of-edge-of-the-world-in-simply-a-couple-of-seconds
https://post-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://touch-wiki.win/index.php/Encountering_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Dating_Sites_Can_Easily_Promotion_You
http://forum.bokser.org/user-672762.html
https://www.pearltrees.com/erwineermw
https://www.last.fm/user/sarrecuglo
https://wiki-wire.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://iris-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.ulule.com/aslebyuczo/
https://www.orbitsound.com/forum/user-18863.html
http://talabulilm.de/forum_new/user-135086.html
https://www.gamespot.com/profile/morvinxskn/about-me/
https://mag-wiki.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://star-wiki.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Web_Cam_Romance_Sites_Can_Promotion_You
https://tealv.ru/user/profile/37504
https://people.sap.com/umquesqnxi91
https://www.gamespot.com/profile/fredinyaej/about-me/
https://uniform-wiki.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Romance_Sites_Can_Easily_Offer_You
http://sco.lt/8uGhLE
https://www.goodreads.com/user/show/138908841-faugusxvdu
https://amara.org/en/profiles/profile/53yP8k6Ms8xsGQItAfIWTZKmy40u5DQ6hDIFNb_IJAU/
https://wiki-fusion.win/index.php/Free_Camera_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106784
https://public.sitejot.com/pgfpusa710.html
https://mag-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://post-wiki.win/index.php/Free_Camera_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://cloudtrade.ru/user/profile/50593
https://artmight.com/user/profile/228445
https://wiki-neon.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://q2a.sydt.com.tw/index.php?qa=user&qa_1=nogainsyvt
https://www.longisland.com/profile/rezrymcstq/
https://public.sitejot.com/tlyolbv212.html
http://plattform.dan.ch/member.php?action=profile&uid=48326
https://juliet-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-zine.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://f91306v7.beget.tech/member.php?action=profile&uid=66488
https://www.zazzle.com/mbr/238244293159655124
https://www.bakespace.com/members/profile/lipinnuxis/1291909
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103668
https://splice.com/onoveniyrs
https://www.pinterest.com/pin/986921705812144508/
https://wiki-spirit.win/index.php/This_Is_Your_Brain_on_meet_girls_web_cam
https://papaly.com/f/dfjw
https://www.instapaper.com/read/1435788902
https://www.artstation.com/sindurhjpv5
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://donne-single.com/user/profile/1889431
https://www.zazzle.com/mbr/238946439146265780
https://wiki-planet.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Cam_Romance_Sites
http://www.genclikburaya.com/forum/member.php?action=profile&uid=137720
http://p4tkipa.kemdikbud.go.id/forum/member.php?action=profile&uid=340592
https://zoom-wiki.win/index.php/The_Next_Big_Thing_in_web_cam_dating
https://www.artstation.com/humansdnhw6
https://www.ultimate-guitar.com/u/baldorhwxl
https://ask.fm/yeniandfhv7450
https://front-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Dating_Sites
https://www.netvibes.com/subscribe.php?preconfig=0d11aaf8-ff4c-11eb-9d0f-a0369fec9dbc&preconfigtype=module
https://bravo-wiki.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://mighty-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://anchor.fm/ruben-esperanza8
https://wiki-site.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://astro-wiki.win/index.php/Undeniable_Proof_That_You_Need_online_dating_cam
https://research-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://a6.pl/user/profile/483289
http://www.chubbychannel.com/forum/user-947901.html
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63433.html
https://people.sap.com/clovessmas13
http://www.castle-infinity.com/forums/member.php?action=profile&uid=62130
https://doska-nikoleon.com/user/profile/106116
https://forum.cyberpandit.org/member.php?action=profile&uid=139667
http://forum.bokser.org/user-672762.html
https://cafebabel.com/en/profile/rezrymqbdt-61160fd8f723b37b3fd5b1de/
https://www.demilked.com/author/budolfaxjv/
https://3dexport.com/ygeruswgqn
http://p4tkipa.kemdikbud.go.id/forum/member.php?action=profile&uid=340937
https://www.becomingadatascientist.com/learningclub/user-158586.html
https://www.blurb.com/user/gbjcvlq760
http://b292836n.beget.tech/member.php?action=profile&uid=76890
https://www.blogtalkradio.com/gloirsomvx
https://front-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://echo-wiki.win/index.php/The_No._1_Question_Everyone_Working_in_meet_girls_web_cam_Should_Know_How_to_Answer
https://wiki-planet.win/index.php/15_Up-and-Coming_Trends_About_dating_cam_sites
https://www.longisland.com/profile/xippuseeqm/
https://sketchfab.com/germieyfom
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Fforever.6te.net%2Fuser%2Fweyladbktp
https://kilo-wiki.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Camera_Personals_Sites
https://crockor.co.nz/user/profile/214275
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58588
https://quebeck-wiki.win/index.php/How_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Romance_Sites
http://www.cx5-forum.com/User-ortionhcte
https://www.demilked.com/author/nuadanydyp/
https://www.aeriagames.com/user/donatadbzj/
http://www.globalvision2000.com/forum/member.php?action=profile&uid=297632
http://forum.googlecrowdsource.com/member.php?action=profile&uid=133718
http://talabulilm.de/forum_new/user-135086.html
https://answers.informer.com/user/oroughzkes
https://xn--80aa1ac2aidg.xn--p1ai/user/profile/147316
https://openclassrooms.com/en/members/fh7h9hz2tcc5
https://forum.wir-lernen-weiter.ch/index.php?qa=user&qa_1=gunnalexxl
http://forum.albaelektronik.com/member.php?action=profile&uid=140246
http://www.4mark.net/story/4284667/satisfying-people-with-free-cam-dating-sites
https://wiki-cafe.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-planet.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Cam_Romance_Sites
http://www.castle-infinity.com/forums/member.php?action=profile&uid=62130
https://delta-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://slaveregistry.com/master-slave-forum/member.php?action=profile&uid=102803
http://nocnekino.pl/member.php?action=profile&uid=58005
https://www.mobypicture.com/user/teigetmpgc
https://remote-wiki.win/index.php/Encountering_Folks_Online_-_What_Free_Cam_Dating_Sites_Can_Offer_You
https://www.cnet.com/profiles/ofeithyzsm/
https://wiki-view.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Cam_Dating_Sites_May_Offer_You
https://crockor.net/user/profile/199749
https://gqitrade.com/user/profile/272443
https://wiki-view.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://we.riseup.net/rothesxljv
https://forum.honorboundgame.com/user-113483.html
https://www.kasouwa.com/user/profile/46328
https://tango-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Internet_Dating_Sites
https://post-wiki.win/index.php/Free_Camera_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.mightycause.com/user/lybnpf
https://www.pearltrees.com/madoraqpsh
https://mighty-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://thegadgetflow.com/user/ripinnwqnd/
http://board.rogue-war.de/member.php?action=profile&uid=209964
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63433.html
https://jangipur-murshidabad.india77.com/user/profile/1190735
https://wiki-cable.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_May_Promotion_You
http://board.rogue-war.de/member.php?action=profile&uid=210315
https://wiki-planet.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://public.sitejot.com/pgfpusa710.html
https://737efb.online/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=188861
https://wiki-velo.win/index.php/Meeting_People_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_May_Promotion_You
https://arabhelp.org/user/zardiawggn
https://forum.bigant.com/member.php?action=profile&uid=149802
https://answers.gomarry.com/user/soltoshumo
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58350
https://wiki-site.win/index.php/Web_cam_dating:_The_Good,_the_Bad,_and_the_Ugly
https://www.forexfactory.com/throcczidz
http://guntur.rackons.com/user/profile/150360
https://godotengine.org/qa/user/bitinewrfa
https://artmight.com/user/profile/232350
https://super-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Webcam_Dating_Sites
https://magic-wiki.win/index.php/The_Intermediate_Guide_to_meet_girls_web_cam
https://new-york.rus-ads.com/user/profile/122894
https://www.indiegogo.com/individuals/27371790
https://wiki-view.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Cam_Dating_Sites_May_Offer_You
https://wiki-planet.win/index.php/Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://www.jawalgulf.com/ask/?qa=user/amburyrkir
https://ruralmur.com/user/profile/9417
https://cloudtrade.ru/user/profile/50593
https://uniform-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-room.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://amantespastoraleman.com/foro/member.php?action=profile&uid=132525
http://www.opencart.com.tr/member.php?action=profile&uid=140779
https://devpost.com/kensetzvzw
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63370.html
https://www.indiegogo.com/individuals/27366905
https://www.tripline.net/kevalazaoi/
https://www.blurb.com/user/tcqbcog715
https://wiki-room.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Camera_Personals_Sites
http://treasureillustrated.com/member.php?action=profile&uid=59455
https://communities.bentley.com/members/2fc68ee0_2d00_bddf_2d00_4859_2d00_a745_2d00_7ea8d35a7ed8
https://orcid.org/0000-0001-6747-4372
http://www.globalvision2000.com/forum/member.php?action=profile&uid=297632
https://uniform-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites
https://www.goodreads.com/user/show/138837528-madoraxoib
https://forum.honorboundgame.com/user-113483.html
https://alpha.mb-themes.com/user/profile/demo
https://www.mapleprimes.com/users/jamittvzvx
https://dribbble.com/jakleyorpi
https://romeo-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
https://wiki-byte.win/index.php/Meeting_People_Online_-_What_Free_Web_Cam_Dating_Sites_Can_Easily_Deal_You
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://wiki-site.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-net.win/index.php/17_Signs_You_Work_With_dating_cam_sites
https://artmight.com/user/profile/232350
https://page-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Romance_Sites_Can_Deal_You
https://wiki-book.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://www.metal-archives.com/users/brimuraphs
https://www.zippyshare.com/ebultebrwr
https://front-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Dating_Sites
https://www.spreaker.com/user/15038876
https://www.metal-archives.com/users/albiusowme
https://stockmanacademy.com.ng/member.php?action=profile&uid=36333
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://artmight.com/user/profile/228445
https://devpost.com/budolfonqi
https://shed-wiki.win/index.php/Dating_cam_sites:_10_Things_I_Wish_I%27d_Known_Earlier
http://www.4mark.net/story/4291038/meeting-girls-on-cam-meet-girls-coming-from-any-kind-of-edge-of-the-world-in-simply-a-couple-of-seconds
http://velharias.com.br/user/profile/25669
https://wiki-spirit.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://www.alcestersingers.co.uk/forum/member.php?action=profile&uid=99616
http://www.alcestersingers.co.uk/forum/member.php?action=profile&uid=99616
https://www.inprnt.com/profile/kylanaacdz/
http://networking.drbarbara.pl/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=800390
https://www.notion.so/Complying-With-Folks-Along-With-Free-Camera-Personals-Sites-2c8f123b954845b0a1574c3d28337ff5
https://www.longisland.com/profile/kevineiquh/
https://www.blogtalkradio.com/berhanmfvh
http://generational-theory.com/forum/user-63453.html
https://wiki-cable.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-site.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://people.sap.com/clovessmas13
https://www.bakespace.com/members/profile/amariserms/1292894
https://www.blogtalkradio.com/buvaeloknw
https://wiki-room.win/index.php/How_to_Create_an_Awesome_Instagram_Video_About_meet_girls_web_cam
https://jangipur-murshidabad.india77.com/user/profile/1190735
http://noxiousroleplay.nn.pe/member.php?action=profile&uid=44894
https://front-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Dating_Sites
https://wiki-neon.win/index.php/Free_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-nest.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Personals_Sites
http://www.alcestersingers.co.uk/forum/member.php?action=profile&uid=99616
https://www.creativelive.com/student/azar-nies-39?via=accounts-freeform_4
https://artmight.com/user/profile/230482
https://cheruvannur.india77.com/user/profile/1191331
https://www.longisland.com/profile/gertoncfdl/
https://www.mapleprimes.com/users/duftahzzgv
https://creator.wonderhowto.com/oraniepoco/
http://driver.com.ru/user/neasalsqnl
http://www.screensnark.com/forums/member.php?action=profile&uid=53565
https://city-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://nocnekino.pl/member.php?action=profile&uid=57893
https://front-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://answers.gomarry.com/user/soltoshumo
https://www.mobypicture.com/user/boltonicfx
https://wiki-burner.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.longisland.com/profile/kevineiquh/
https://direct-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Dating_Sites_May_Offer_You
https://www.mybbstyles.com/member.php?action=profile&uid=124897
https://cheruvannur.india77.com/user/profile/1191331
https://old.canadaneeds.com/user/profile/106615
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58657
https://wiki-aero.win/index.php/14_Questions_You_Might_Be_Afraid_to_Ask_About_online_dating_cam
https://teedinzone.com/webboard/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=219585
https://answers.gomarry.com/user/soltoshumo
https://www.mobypicture.com/user/boltonicfx
http://lyubovnayamagiya.ru/forums/member.php?action=profile&uid=137206
https://ruralmur.com/user/profile/9417
https://wiki-neon.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
http://www.4mark.net/story/4284667/satisfying-people-with-free-cam-dating-sites
https://lima-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://www.genclikburaya.com/forum/member.php?action=profile&uid=137720
https://wiki-global.win/index.php/10_Misconceptions_Your_Boss_Has_About_free_webcam_dating_sites
https://anchor.fm/kilby-lehto
https://blast-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Cam_Internet_Dating_Sites
https://www.ultimate-guitar.com/u/baldorhwxl
http://www.4mark.net/story/4291038/meeting-girls-on-cam-meet-girls-coming-from-any-kind-of-edge-of-the-world-in-simply-a-couple-of-seconds
https://wiki-neon.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://ruralglobal.com/user/profile/101640
https://wiki-room.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://hotibo.com.ua/user/profile/341436
https://touch-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-club.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Romance_Sites_Can_Easily_Deal_You
https://urku.org.in/mybb/member.php?action=profile&uid=101524
https://bravo-wiki.win/index.php/Free_Cam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://golf-wiki.win/index.php/Free_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://future-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://mill-wiki.win/index.php/How_to_Outsmart_Your_Boss_on_free_cam_dating_sites
https://old.canadaneeds.com/user/profile/106584
https://smart-wiki.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_Can_Easily_Promotion_You
https://www.cheaperseeker.com/u/eregowqfsu
https://mighty-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://creator.wonderhowto.com/rhyannfprt/
https://touch-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Cam_Internet_Dating_Sites
https://answers.informer.com/user/gwetercqfd
http://delphi.larsbo.org/user/paxtunwojc
https://wiki-room.win/index.php/How_to_Create_an_Awesome_Instagram_Video_About_meet_girls_web_cam
http://www.mrleffsclass.com/forum/member.php?action=profile&uid=355022
https://stockmanacademy.com.ng/member.php?action=profile&uid=36333
http://driver.com.ru/user/camrodehjn
https://thegadgetflow.com/user/godiednuro/
https://www.empowher.com/user/2530248
https://city-wiki.win/index.php/Free_Camera_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://foxilla.ch/?qa=user/theredjeoy
https://wiki-club.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Romance_Sites_Can_Easily_Deal_You
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63480.html
https://www.creativelive.com/student/grayce-doloris-69?via=accounts-freeform_4
https://www.metal-archives.com/users/albiusowme
https://a6.pl/user/profile/483248
https://list-wiki.win/index.php/10_Principles_of_Psychology_You_Can_Use_to_Improve_Your_online_dating_cam
https://list-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.ulule.com/devaldobfn/
https://smart-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.scoop.it/u/freyer-sumiko-93
https://jetia.india77.com/user/profile/1190931
https://research-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63370.html
https://hackerone.com/sandirerqk
https://zulu-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://mohr-tranebjaerg.de/forum/member.php?action=profile&uid=38850
https://thegadgetflow.com/user/ripinnwqnd/
https://teedinzone.com/webboard/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=221410
https://mighty-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://iwlnx.com/forum/member.php?action=profile&uid=18859
https://thegadgetflow.com/user/ripinnwqnd/
https://www.bakespace.com/members/profile/heldurjlzn/1293726
https://foxtrot-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-nest.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Personals_Sites
https://www.indiegogo.com/individuals/27392219
https://star-wiki.win/index.php/10_Sites_to_Help_You_Become_an_Expert_in_dating_cam_sites
https://uniform-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.netvibes.com/subscribe.php?preconfig=d066e498-ff5e-11eb-a113-a0369fec9598&preconfigtype=module
https://crockor.uk/user/profile/181621
https://coub.com/bastumeich
https://www.sims-3.net/forum/member.php?action=profile&uid=55425
https://figma.com/@tammonlthv
http://www.cx5-forum.com/User-ortionhcte
https://wiki-canyon.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://www.cx5-forum.com/User-nirneypkat
https://www.stageit.com/bobbieormz
http://online-mastermind.de/member.php?action=profile&uid=93631
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103608
http://www.4mark.net/story/4286404/fulfilling-individuals-along-with-free-camera-internet-dating-sites
https://a6.pl/user/profile/483289
https://meet-wiki.win/index.php/15_Reasons_Why_You_Shouldn%27t_Ignore_free_webcam_dating_sites
https://www.spreaker.com/user/15038876
https://high-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://astro-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://stockmanacademy.com.ng/member.php?action=profile&uid=36333
https://www.bakespace.com/members/profile/lipinnuxis/1291909
https://www.mobypicture.com/user/rostafvvnj
https://www.longisland.com/profile/rezrymcstq/
http://noxiousroleplay.nn.pe/member.php?action=profile&uid=44894
https://www.longisland.com/profile/kevineiquh/
https://communities.bentley.com/members/2fc68ee0_2d00_bddf_2d00_4859_2d00_a745_2d00_7ea8d35a7ed8
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Fgarmoniya.uglich.ru%2Fuser%2Flydeenzsoe
https://hackerone.com/coenwidpbf
http://kyousyoku-navi.com/user/profile/261065
http://treasureillustrated.com/member.php?action=profile&uid=59517
https://page-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://thegadgetflow.com/user/lefweneobt/
https://nova-wiki.win/index.php/Are_You_Getting_the_Most_Out_of_Your_meet_girls_web_cam%3F
https://www.sims-3.net/forum/member.php?action=profile&uid=55328
https://a6.pl/user/profile/483278
https://remote-wiki.win/index.php/Encountering_Folks_Online_-_What_Free_Cam_Dating_Sites_Can_Offer_You
https://wiki-nest.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://weekly-wiki.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://forum.yuriystoys.com/member.php?action=profile&uid=74350
http://www.rohitab.com/discuss/user/148303-kinoeljvwr/
https://wiki-view.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://sco.lt/7S9HSi
http://mohr-tranebjaerg.de/forum/member.php?action=profile&uid=38700
https://hotibo.com.ua/user/profile/341436
https://people.sap.com/umquesqnxi91
https://www.kickstarter.com/profile/1078791719/about
https://zulu-wiki.win/index.php/Free_Camera_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://hubpages.com/@tophesxaac
http://www.castle-infinity.com/forums/member.php?action=profile&uid=62130
https://we.riseup.net/rothesxljv
https://wiki-saloon.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://papa-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Romance_Sites
https://myspace.com/sandurpxks
https://www.empowher.com/user/2520256
https://mag-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://p4tkipa.kemdikbud.go.id/forum/member.php?action=profile&uid=340592
https://www.zippyshare.com/ithriswtue
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
http://www.4mark.net/story/4286404/fulfilling-individuals-along-with-free-camera-internet-dating-sites
http://mitino-o2-forum.ru/member.php?action=profile&uid=149422
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103752
https://www.notion.so/Meeting-Females-On-Camera-Meet-Girls-From-Any-Corner-Of-The-World-In-Simply-A-Couple-Of-Seconds-232c4694f9be465d87de1093b71c962a
https://xn----7sbabr7abmoddedvfl.xn--p1ai/user/profile/143103
https://xn-----9kcebqvtdqfh0b5b2f0a1df.xn--p1ai/user/profile/134354
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58657
https://wiki-canyon.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://talaja.rackons.com/user/profile/150308
https://super-wiki.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Webcam_Romance_Sites_Can_Easily_Offer_You
http://forum.bokser.org/user-672762.html
https://satapata.lk/user/profile/42862
https://support-247.com/mybb/member.php?action=profile&uid=60419
https://www.zazzle.com/mbr/238328598831249367
http://isbo.dk/member.php?action=profile&uid=91888
http://www.aleviforum.net/Uye-eacherfkrn.html
https://www.inprnt.com/profile/sanduskzkb/
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://hubpages.com/@sixtedqnby
https://foro.gandia.org/member.php?action=profile&uid=45611
https://figma.com/@tammonlthv
https://500px.com/p/baniusuaqo
https://victor-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://zoom-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://gqitrade.com/user/profile/272443
https://wiki-book.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://aged-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_Free_Camera_Romance_Sites
http://velharias.com.br/user/profile/25718
https://quebeck-wiki.win/index.php/How_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Romance_Sites
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103608
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Ffb7964.bget.ru%2Fuser%2Flolfurstpw
https://tiny-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://jetia.india77.com/user/profile/1190170
https://forum.malighting.com/wcf/user/25746-mirienefpp/?editOnInit=true
https://dribbble.com/madoranxxn
https://shed-wiki.win/index.php/Free_Camera_Romance_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://amara.org/en/profiles/profile/53yP8k6Ms8xsGQItAfIWTZKmy40u5DQ6hDIFNb_IJAU/
https://anunturi.braila-portal.ro/user/profile/60589
https://ask.fm/yeniandfhv7450
https://atomic-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://delta-wiki.win/index.php/Meeting_People_Online_-_What_Free_Web_Cam_Romance_Sites_Can_Deal_You
https://orcid.org/0000-0002-9078-005X
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58588
https://arabhelp.org/user/zardiawggn
https://zoom-wiki.win/index.php/The_Next_Big_Thing_in_web_cam_dating
https://artmight.com/user/profile/229790
https://500px.com/p/gwyneyciku
https://uniform-wiki.win/index.php/10_Things_Your_Competitors_Can_Teach_You_About_dating_cam_sites
https://a6.pl/user/profile/483248
https://wiki-neon.win/index.php/Free_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-view.win/index.php/From_Around_the_Web:_20_Fabulous_Infographics_About_dating_cam_sites
https://www.blurb.com/user/aznrukf531
https://www.solocasa.es/user/profile/181065
https://fast-wiki.win/index.php/Free_Camera_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://wiki-book.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Camera_Romance_Sites
https://magic-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-club.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Romance_Sites_Can_Easily_Deal_You
https://www.stageit.com/tothieeons
https://iris-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://gqitrade.com/user/profile/272443
https://communities.bentley.com/members/ef2fc12f_2d00_8d44_2d00_44f7_2d00_bc3e_2d00_f1c86bd02e64
https://creator.wonderhowto.com/rhyannfprt/
https://www.instapaper.com/read/1436685494
http://rqwork.de/forum/Upload/member.php?action=profile&uid=48962
https://tango-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Camera_Internet_Dating_Sites
https://papaly.com/5/vIjw
https://www.blogtalkradio.com/seannakyea
https://www.mightycause.com/user/85ux6g
https://www.mightycause.com/user/785tyf
https://papa-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Romance_Sites
http://nocnekino.pl/member.php?action=profile&uid=58005
http://isbo.dk/member.php?action=profile&uid=91888
https://padlet.com/hithimsfbp/Bookmarks
http://www.drupalconsult.com/demo/qa/index.php?qa=user&qa_1=herecefsun
https://magic-wiki.win/index.php/How_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites
https://list.ly/muallehqxq
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58588
https://www.bonanza.com/users/49845339/profile
https://papa-wiki.win/index.php/How_to_Solve_Issues_With_meet_girls_web_cam
https://list-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58588
https://atyvkrasote.ru/user/profile/88625
https://wiki-byte.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://nova-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://tilengine.org/forum/member.php?action=profile&uid=62208
https://mag-wiki.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Cam_Internet_Dating_Sites_Can_Deal_You
https://wiki-canyon.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://driver.com.ru/user/camrodehjn
https://city-wiki.win/index.php/10_Facts_About_meet_girls_web_cam_That_Will_Instantly_Put_You_in_a_Good_Mood
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Fsrv1.checheninfo.ru%2Fuser%2Fhumanscbvp
http://www.aikidotriage.com/member.php?action=profile&uid=141499
http://www.bluelightbride.com/member.php?action=profile&uid=270002
https://www.giantbomb.com/profile/beunnadpsc/about-me/
https://magic-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://victor-wiki.win/index.php/9_Things_Your_Parents_Taught_You_About_dating_cam_sites
https://victor-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://fast-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58294
https://wiki-legion.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.giantbomb.com/profile/budolfiuyw/about-me/
https://www.artstation.com/humansdnhw6
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103608
https://www.india77.com/user/profile/1191163
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58294
http://forum188.net/member.php?action=profile&uid=150210
http://promotion-wars.upw-wrestling.com/user-63370.html
https://www.bakespace.com/members/profile/lipinnuxis/1291909
https://list-wiki.win/index.php/10_Principles_of_Psychology_You_Can_Use_to_Improve_Your_online_dating_cam
https://www.inprnt.com/profile/aebbatgdjb/
https://www.indiegogo.com/individuals/27385244
https://weekly-wiki.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.mightycause.com/user/a2oc0f
https://papaly.com/4/Uwjw
https://wiki-net.win/index.php/17_Signs_You_Work_With_dating_cam_sites
https://www.becomingadatascientist.com/learningclub/user-158586.html
https://moneycoach.co.th/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=511642
https://ace-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Camera_Romance_Sites
https://revistas.ufpi.br/index.php/gecont/user/viewPublicProfile/1578443
https://wiki-canyon.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-view.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://mega-wiki.win/index.php/Meeting_Folks_Online_-_What_Free_Web_Cam_Dating_Sites_May_Promotion_You
https://forums.ppsspp.org/member.php?action=profile&uid=1273172
https://www.yelp.com/user_details?userid=TqpxNcJd8jhV8y4rDiVz9Q
http://sco.lt/8uGhLE
https://research-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Romance_Sites_Can_Promotion_You
https://wiki-canyon.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://astro-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://kilo-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://wiki-site.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://victor-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Web_Cam_Dating_Sites
http://lipinbor.ru/forum/?qa=user&qa_1=oranieuyjb
http://mitino-o2-forum.ru/member.php?action=profile&uid=149422
https://future-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.inprnt.com/profile/kylanaacdz/
https://astro-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://mill-wiki.win/index.php/How_to_Outsmart_Your_Boss_on_free_cam_dating_sites
https://wiki-aero.win/index.php/14_Questions_You_Might_Be_Afraid_to_Ask_About_online_dating_cam
https://rapid-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.kisskissbankbank.com/en/users/shanon-arrieta-2-3
https://future-wiki.win/index.php/Just_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Cam_Romance_Sites
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
https://shed-wiki.win/index.php/Dating_cam_sites:_10_Things_I_Wish_I%27d_Known_Earlier
https://www.longisland.com/profile/iortussdjo/
http://www.4mark.net/story/4288203/coming-across-gals-on-camera-meet-girls-from-any-type-of-section-of-the-world-in-simply-a-few-few-seconds
http://aandp.net/forum/member.php?action=profile&uid=268844
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103608
https://forums.ppsspp.org/member.php?action=profile&uid=1274631
https://fineartamerica.com/profiles/1-kathy-benner?tab=about
https://www.scoop.it/u/stlouis-roxann-39
https://wiki-quicky.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.solocasa.es/user/profile/181065
https://www.fitday.com/fitness/forums/members/sjarthcwpo.html
https://www.demilked.com/author/sionnagiki/
https://www.zazzle.com/mbr/238323859462338143
https://aged-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_Free_Camera_Romance_Sites
https://www.instapaper.com/read/1437304505
https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1049084-luanonkuuq
https://xeon-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://support-247.com/mybb/member.php?action=profile&uid=60467
https://kudligi.india77.com/user/profile/1190165
http://driver.com.ru/user/camrodehjn
https://aged-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_Free_Camera_Romance_Sites
http://mohr-tranebjaerg.de/forum/member.php?action=profile&uid=38700
https://www.ted.com/profiles/29737512
https://donne-single.com/user/profile/1889431
https://www.ultimate-guitar.com/u/baldorhwxl
https://yenkee-wiki.win/index.php/Why_Nobody_Cares_About_meet_girls_web_cam
https://www.viki.com/users/nelseaodab_431/about
https://golf-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://wiki-net.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Web_Cam_Dating_Sites_May_Deal_You
https://anunturi.braila-portal.ro/user/profile/60589
https://shed-wiki.win/index.php/Dating_cam_sites:_10_Things_I_Wish_I%27d_Known_Earlier
http://microauta.pl/member.php?action=profile&uid=53001
https://pathta.jp/user/profile/17093555
https://wiki-spirit.win/index.php/This_Is_Your_Brain_on_meet_girls_web_cam
https://www.kasouwa.com/user/profile/46328
https://www.demilked.com/author/budolfaxjv/
https://zoom-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.zippyshare.com/ciarameexs
https://astro-wiki.win/index.php/Undeniable_Proof_That_You_Need_online_dating_cam
https://ace-wiki.win/index.php/A_Beginner%27s_Guide_to_meet_girls_web_cam
https://www.bitsdujour.com/profiles/e0Vd13
https://www.kiva.org/lender/brooks4519
https://xeon-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.bonanza.com/users/49883405/profile
https://www.stageit.com/abbotslgcc
https://we.riseup.net/fredinncih
https://www.empowher.com/user/2526313
https://www.longisland.com/profile/xippuseeqm/
https://romeo-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
http://www.4mark.net/story/4285231/fulfilling-individuals-with-free-web-cam-romance-sites
https://letterboxd.com/gwyneyhumv/
https://oscar-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://mighty-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://rhizome.org/profile/aichele-cuomo-22/
https://direct-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Dating_Sites_May_Offer_You
https://atomic-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://forum.cyberpandit.org/member.php?action=profile&uid=139667
https://wiki-net.win/index.php/17_Signs_You_Work_With_dating_cam_sites
https://forum.malighting.com/wcf/user/25528-frazigydnm/?editOnInit=true
http://www.fio.co.th/km/board/member.php?action=profile&uid=69019
https://kilo-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.symbaloo.com/embed/shared/AAAABVM7GrUAA41_0WTHBw==
https://www.goodreads.com/user/show/138997819-maryldgwkl
https://hyderabad.india77.com/user/profile/1191159
https://future-wiki.win/index.php/10_Great_dating_cam_sites_Public_Speakers
https://high-wiki.win/index.php/Free_Camera_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://school2-aksay.org.ru/forum/member.php?action=profile&uid=81891
https://wiki-stock.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Webcam_Personals_Sites
https://www.vicinissimo.com/user/profile/308779
https://anunt-imob.ro/user/profile/216449
https://magic-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-neon.win/index.php/Just_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
https://www.mybbstyles.com/member.php?action=profile&uid=124897
https://wiki-room.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Romance_Sites_Can_Easily_Provide_You
https://fast-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Cam_Personals_Sites_Can_Easily_Offer_You
https://tealv.ru/user/profile/37534
https://hubpages.com/@arnhedovij
https://www.forexfactory.com/gwrachiqip
https://wiki-book.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-cable.win/index.php/How_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Romance_Sites
https://wiki-planet.win/index.php/Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://mill-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://artmight.com/user/profile/229790
https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/sivneyltkp
http://forum.albaelektronik.com/member.php?action=profile&uid=140246
https://www.netvibes.com/subscribe.php?preconfig=ab558546-ffa5-11eb-8731-a0369feca080&preconfigtype=module
https://wiki-cable.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_May_Promotion_You
https://beelus.com/user/profile/38877
https://fast-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://forum.ttpforum.de/member.php?action=profile&uid=106948
https://binika.india77.com/user/profile/1191158
https://wiki-view.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://list.ly/gonachfubw
https://record-wiki.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_Can_Offer_You
https://www.mobypicture.com/user/teigetmpgc
https://medinsult.ru/forum/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=301576
https://auras.india77.com/user/profile/1191157
https://500px.com/p/gwyneyciku
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Fforever.6te.net%2Fuser%2Fweyladbktp
https://www.vicinissimo.com/user/profile/308779
http://pivovarnya-forum.ru/member.php?action=profile&uid=162311
https://list-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Webcam_Romance_Sites
https://front-wiki.win/index.php/Meeting_Folks_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_May_Offer_You
http://slaveregistry.com/master-slave-forum/member.php?action=profile&uid=102803
https://uniform-wiki.win/index.php/10_Things_Your_Competitors_Can_Teach_You_About_dating_cam_sites
http://forum.nobletronics.com/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=295734
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58350
https://www.metal-archives.com/users/brimuraphs
https://foxtrot-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Cam_Internet_Dating_Sites
https://wiki-cafe.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://www.last.fm/user/nathopmnvs
https://www.goodreads.com/user/show/138790909-dunedakvjj
https://hyderabad.india77.com/user/profile/1191159
https://crockor.net/user/profile/199749
https://wiki-legion.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.instapaper.com/read/1436004324
https://creator.wonderhowto.com/oraniepoco/
https://www.notion.so/Meeting-Females-On-Camera-Meet-Girls-From-Any-Corner-Of-The-World-In-Simply-A-Couple-Of-Seconds-232c4694f9be465d87de1093b71c962a
https://umkm.id/user/profile/206711
https://wiki-nest.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://crockor.co.nz/user/profile/214225
https://crockor.uk/user/profile/181664
https://www.empowher.com/user/2530248
https://crockor.co.nz/user/profile/214225
https://www.notion.so/Meeting-Ladies-On-Web-Cam-Meet-Girls-Coming-From-Any-Type-Of-Section-Of-The-World-In-Just-A-Couple--2dcd5ae2557942a1abd38a0c7388d80d
https://www.ultimate-guitar.com/u/baldorhwxl
https://tealv.ru/user/profile/37504
https://meet-wiki.win/index.php/15_Reasons_Why_You_Shouldn%27t_Ignore_free_webcam_dating_sites
https://www.mapleprimes.com/users/jostusifif
https://wiki-cable.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.kiva.org/lender/brooks4519
https://www.bitsdujour.com/profiles/e0Vd13
https://public.sitejot.com/pgfpusa710.html
http://forum.bokser.org/user-673126.html
http://www.cx5-forum.com/User-nirneypkat
https://wiki-cable.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://www.pokeproject.net/forums/member.php?action=profile&uid=110646
https://www.artstation.com/ternenzrrz6
https://www.bitsdujour.com/profiles/sMs72W
https://hotel-wiki.win/index.php/How_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Webcam_Dating_Sites
https://thegadgetflow.com/user/ripinnwqnd/
http://scan-play.dk/SF-Forum/member.php?action=profile&uid=58657
https://wiki-cable.win/index.php/Getting_To_Know_Individuals_Online_-_What_Free_Camera_Dating_Sites_May_Promotion_You
https://wiki-tonic.win/index.php/16_Must-Follow_Facebook_Pages_for_free_webcam_dating_sites_Marketers
https://www.instapaper.com/read/1437304505
https://tokoshare.com/user/profile/133198
https://www.inprnt.com/profile/sanduskzkb/
https://artmight.com/user/profile/232350
https://regiomotor.com.mx/user/profile/50996
https://lima-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-planet.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.netvibes.com/subscribe.php?preconfig=d066e498-ff5e-11eb-a113-a0369fec9598&preconfigtype=module
https://www.aeriagames.com/user/camrodrwnp/
https://wool-wiki.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://www.culturish.com/forums2/member.php?action=profile&uid=113565
http://adipositas-verzeichnis.de/user/profile/308745
https://mega-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_of_Free_Camera_Dating_Sites
https://forums.huduser.gov/forum/user-309894.html
https://wiki-zine.win/index.php/Getting_To_Know_Folks_Online_-_What_Free_Webcam_Dating_Sites_May_Offer_You
https://teedinzone.com/webboard/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=221410
http://www.michaddy.de/member.php?action=profile&uid=58350
https://thegadgetflow.com/user/godiednuro/
https://www.mightycause.com/user/85ux6g
https://magic-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://public.sitejot.com/pgfpusa710.html
http://www.cx5-forum.com/User-ortionhcte
http://www.authorstream.com/oroughkamq/
https://atyvkrasote.ru/user/profile/88642
https://we.riseup.net/cassinkcex
https://www.tripline.net/pjetusyiea/
https://forum.lsbclan.net/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=615798
https://wiki-view.win/index.php/Exactly_how_to_Maximize_Your_Use_Free_Webcam_Romance_Sites
https://super-wiki.win/index.php/The_Next_Big_Thing_in_web_cam_dating
https://blast-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_Free_Cam_Internet_Dating_Sites
https://magic-wiki.win/index.php/The_Intermediate_Guide_to_meet_girls_web_cam
https://3dexport.com/ravettocnm
https://hotel-wiki.win/index.php/14_Common_Misconceptions_About_online_dating_cam
https://urku.org.in/mybb/member.php?action=profile&uid=101524
https://people.sap.com/umquesqnxi91
https://500px.com/p/baniusuaqo
http://driver.com.ru/user/neasalsqnl
https://web-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Personals_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://romeo-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
http://hoidap.dhhp.edu.vn/index.php?qa=user&qa_1=thoineikmi
http://forum.overvoetbal.nl/member.php?action=profile&uid=78509
https://wiki-byte.win/index.php/Free_Webcam_Romance_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://yenkee-wiki.win/index.php/Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.cnet.com/profiles/amariscorb/
http://f91306v7.beget.tech/member.php?action=profile&uid=66488
https://station-wiki.win/index.php/Free_Camera_Romance_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://city-wiki.win/index.php/Free_Cam_Romance_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://kyousyoku-navi.com/user/profile/262048
https://atomic-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
http://www.chubbychannel.com/forum/user-947901.html
https://www.aeriagames.com/user/camrodrwnp/
https://www.pinterest.com/pin/986921705812144508/
https://list-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Webcam_Romance_Sites
http://lysienieplackowate24.pl/forum/member.php?action=profile&uid=103668
https://darcvigilante.site/member.php?action=profile&uid=126728
https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1048933-nerikttqsk
https://www.zazzle.com/mbr/238946439146265780
https://www.ulule.com/anderaucvp/
https://www.mobypicture.com/user/teigetmpgc
https://atomic-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://communities.bentley.com/members/2fc68ee0_2d00_bddf_2d00_4859_2d00_a745_2d00_7ea8d35a7ed8
http://forums.dollymarket.net/member.php?action=profile&uid=4268404
https://www.chordie.com/forum/profile.php?id=1168458
https://victor-wiki.win/index.php/Meeting_People_Online_-_What_Free_Camera_Romance_Sites_Can_Promotion_You
https://www.instapaper.com/read/1437275104
https://wiki-byte.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites
https://romeo-wiki.win/index.php/How_to_Optimize_Your_Use_of_Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites
https://smart-wiki.win/index.php/Meeting_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_Can_Easily_Promotion_You
https://forum.discountpharms.com/member.php?action=profile&uid=145228
https://hub.docker.com/r/sulannipex/website
https://orcid.org/0000-0002-9078-005X
https://www.bakespace.com/members/profile/amariserms/1292894
https://wiki-stock.win/index.php/10_Best_Facebook_Pages_of_All_Time_About_web_cam_dating
https://victor-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.last.fm/user/sarrecuglo
http://www.cx5-forum.com/User-ortionhcte
http://www.ronpaulforums.com/member.php?130230-comganbmqg
https://answers.informer.com/user/claryaepga
https://xn----7sbabr7abmoddedvfl.xn--p1ai/user/profile/143118
https://wiki-velo.win/index.php/Meeting_People_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_May_Promotion_You
https://pracazachod.pl/user/profile/225725
http://www.mrleffsclass.com/forum/member.php?action=profile&uid=355022
https://www.empowher.com/user/2547843
https://www.notion.so/Meeting-People-Along-With-Free-Web-Cam-Internet-Dating-Sites-2bcfc1c08e404e62abf49dd2165483a9
https://yoomark.com/content/free-internet-courting-web-sites-are-best-area-those-individuals-who-discover-it-hard-look
https://anunt-imob.ro/user/profile/216449
https://answers.informer.com/user/oroughzkes
https://devpost.com/budolfonqi
https://forum.lsbclan.net/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=617676
https://www.demilked.com/author/sionnagiki/
http://www.cplusplus.com/user/gundanxcrx
https://cafebabel.com/en/profile/hronouluav-6114f8cdf723b37b40defa8f/
http://networking.drbarbara.pl/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=803414
https://extra-wiki.win/index.php/Exactly_how_to_Optimize_Your_Use_Free_Cam_Romance_Sites
https://3dexport.com/weyladasyg
https://wiki-stock.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Advantages_And_Disadvantages
https://www.longisland.com/profile/xippuseeqm/
https://uniform-wiki.win/index.php/10_Things_Your_Competitors_Can_Teach_You_About_dating_cam_sites
https://list.ly/farrynpsox
https://support-247.com/mybb/member.php?action=profile&uid=60419
https://list.ly/muallehqxq
https://wiki-velo.win/index.php/Don%27t_Make_This_Silly_Mistake_With_Your_dating_cam_sites
https://wiki-book.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://wiki-quicky.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://peatix.com/user/9396453/view
https://astro-wiki.win/index.php/Undeniable_Proof_That_You_Need_online_dating_cam
https://amara.org/en/profiles/profile/53yP8k6Ms8xsGQItAfIWTZKmy40u5DQ6hDIFNb_IJAU/
http://q2a.sydt.com.tw/index.php?qa=user&qa_1=searynyuof
https://juliet-wiki.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://www.gamespot.com/profile/gobellxllq/about-me/
https://anunt-imob.ro/user/profile/216334
https://www.mapleprimes.com/users/sivneybqed
https://hotel-wiki.win/index.php/14_Common_Misconceptions_About_online_dating_cam
http://on.urface.net/member.php?action=profile&uid=334501
https://www.goodreads.com/user/show/138908841-faugusxvdu
https://demodrop.com/harinnmuko
https://www.scoop.it/u/freyer-sumiko-93
https://anaiyur-virudhunagar.india77.com/user/profile/1190708
https://tokoshare.com/user/profile/133198
https://wiki-wire.win/index.php/Free_Web_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-site.win/index.php/Free_Cam_Internet_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
http://www.4mark.net/story/4288203/coming-across-gals-on-camera-meet-girls-from-any-type-of-section-of-the-world-in-simply-a-few-few-seconds
https://kudligi.india77.com/user/profile/1190934
https://wiki-mixer.win/index.php/What_the_Best_online_dating_cam_Pros_Do_(and_You_Should_Too)
https://wiki-cafe.win/index.php/Encountering_People_Online_-_What_Free_Camera_Personals_Sites_Can_Provide_You
https://we.riseup.net/fredinncih
https://www.folkd.com/ref.php?go=http%3A%2F%2Fforever.6te.net%2Fuser%2Fweyladbktp
https://www.stageit.com/tothieeons
https://godotengine.org/qa/user/gloirsshaz
https://zoom-wiki.win/index.php/Free_Cam_Personals_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://peatix.com/user/9396453/view
https://mag-wiki.win/index.php/Free_Camera_Internet_Dating_Sites_-_The_Benefits_And_Drawbacks
https://alpha.mb-themes.com/user/profile/demo
https://charlie-wiki.win/index.php/Free_Web_Cam_Dating_Sites_-_The_Pros_and_Cons
https://wiki-spirit.win/index.php/Encountering_Individuals_Online_-_What_Free_Webcam_Internet_Dating_Sites_Can_Easily_Provide_You
https://amara.org/en/profiles/profile/6bXhzKOjN6rV0VqoGhXSMiYiR_jTDMpTODFaw0l5bqE/
https://ace-wiki.win/index.php/A_Beginner%27s_Guide_to_meet_girls_web_cam
https://subrion.org/forums
Odpowiedz
# George 2021-10-16 14:39
Someone necessarily lend a hand to make critically articles
I might state. That is the first time I frequented your website page and thus far?
I surprised with the research you made to create this particular post amazing.
Fantastic activity!

Feel free to visit my web-site ... voltaren sr generic
Odpowiedz

Czat

Mike Livingston - 16/10/2021 - 10:31

Hi there Do you want a quick boost in ranks and sales for your saginorweskie.pl website? Having a high DA score, always helps Get your saginorweskie.pl to have a DA between 50 to 60 points in Moz with us today and reap the benefits of such a great feat. See our offers here: https://www.monkeydigital.co/product/moz-da50-seo-plan/ NEW: https://www.monkeydigital.co/product/ahrefs-dr60/ thank you Mike Livingston Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Georgerig - 16/10/2021 - 02:45

Our systems are verified, authenticated and encrypted by the most advanced digital security certification authority -Thawte. Dubai Visa I love this store !!! Once I have discovered it for myself, I no longer waste time on shopping malls. There is no such assortment anywhere else! Moreover, it is being updated at a breakneck speed. http://offeramazon.ru/p65u

Petervtz - 15/10/2021 - 15:18

Delete,please! .

СloudeJam - 15/10/2021 - 09:42

Накажите конкурентов которые мешают развивать Ваш Веб-проект! Что умеют наши программы?! Выбить сайт конкурента из поисковых систем, либо понизить его рейтинги. Скликивание рекламы у сайта конкурента, после чего рекламные партнерки наложат санкции на такой сайт! И многое другое. Подробнее на нашем сайте: https://freetopfast.com

СloudeJam - 14/10/2021 - 17:49

Здравствуйте, ознакомьтесь пожалуйста, у нас для Вас два предложения, которых нет на рынке. «UltimateSpiderBot» а так-же «EliteDynamicProxyGeneration» 1.) UltimateSpiderBot - Программа для быстрого вывода Веб-сайтов в ТОП, с мощнейшей Антидетект системой. Все действия программы неотличимы от человеческих! - Ваш сайт в ТОП. - Счетчик посещений растет на глазах. - Система Антидетект. - Антиконкурент. - И многое другое. 2.) EliteDynamicProxyGeneration - Многопоточный Генератор Элитных Динамических Socks-5 Прокси-серверов. - Динамические прокси, обновляются автоматически каждые 10 минут. - Неограниченное количество прокси. - Настройка занимает 10 секунд. У нас НЕТ Абонплаты, нет привязки к компьютеру! Подробнее: https://freetopfast.com

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

057060
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
200
219
1223
53586
4167
8585
57060

16-10-21 15:16


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.