foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Niewydane sagi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ann-Christin Gjersøe

Dziedzictwo

 

 

Porywająca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia o losach trzech młodych kobiet, żyjących w dostatniej posiadłości na malowniczym nadmorskim południu Norwegii w końcu XIX w. W czasach, w których jakże rzadko mogły decydować o swoim życiu. Splot wydarzeń zmienia zupełnie los Abelone, Ellen i Blanche wytrwale dążących do prawdziwego uczucia i prawdy. Skandynawski bestseller, jedna z pięciu najlepiej sprzedających się sag w Norwegii w ciągu ostatnich lat.

 

Saga ukazała się w 2009 roku. W oryginale liczy 36 tomów, tutaj została podzielona na dwie części.

Tytuł oryginału: Livsarven.

 

 

Dziedzictwo

 

 

 

 

1. Kwiat kamelii

 

1

 

2. Puste słowa

 

Lousie, dochodząca do siebie po ciężkim porodzie, ma kłopoty z wykarmieniem bliźniaków. Zostawia przy sobie Jorgena, a opiekę nad silniejszym Isakiem przejmuje Karen. Zastanawiająca jest niezwykła, matczyna wprost troskliwość mamki. Wprawia to Abelone w zdumienie. Najstarsza córka Gimle nie jest też w stanie zrozumieć wrogości panującej pomiędzy Gimle i Ladefoss.

 

2

 

3. Zawiedzione nadzieje

 

Wszyscy w Gimle zastanawiają się, dlaczego Ellen postanowiła rzucić się samobójczo ze skały. Abelone winą za desperacki czyn siostry obarcza Oskara. Wychodzi na jaw, że ma on znacznie więcej grzechów na sumieniu. Odlewnia dzwonów zaczyna przynosić coraz mniejszy dochód. Aksel zawiązuje z Carlem von Wittenheimem spółkę górniczą, chcą razem wydobywać w Gimle rudy metali.

 

3

 

4. Poławiacz pereł

 

Abelone zaczyna coraz cieplej myśleć o Eriku. Czy jest to spowodowane tylko wdzięcznością za uratowanie jej przed napaścią Oskara? Do Gimle sprowadza się oczekująca porodu Blanche, która pragnęłaby być w tym czasie jak najdalej od męża. Aksel i Carl von Wittenheim przystępują do próbnego wydobycia rudy w nowej kopalni. Na jaw wychodzi skrzętnie skrywana tajemnica Karen...

 

4

 

5. Zakazana miłość

 

Cały świat Abelone zawalił się. Słowa wypowiedziane przez Sjura Ladefossa sprawiły, że od tej pory nic już nie mogło być takie samo. Chciałaby zapomnieć o wszystkim, ale czy będzie potrafiła? Lousie z wolna przekonuje się do Karen, z kolei narasta konflikt pomiędzy Abelone i Ingvardą. W Gimle zjawia się nowa służąca, Mabel. Aksel z coraz większymi nadziejami dąży do uruchomienia kopalni.

 

5

 

6. Srebrny wisiorek

 

W Gimle i w okolicy nadal szaleje epidemia tyfusu. Abelone stara się ze wszystkich sił pomagać chorej rodzinie stajennego. Mabel opowiada o budząch grozę przeżyciach z więzienia. Lousie, w przeciwieństwie do najstarszej córki, przkonuje się całkiem do Karen. Aksel liczy, że nowa kopalnia miedzi w Gimle zapewni dochód rodzinie na pokolenia i da pracę wielu ludziom.

 

6

 

7. Wiatry przeznaczenia

 

Abelone nie wie, co się dzieje z chorym na tyfus Erikiem. Czy jest na statku płynącym do Indii Wschodnich? Czy jeszcze żyje? Chciałaby go odnaleźć za wszelką cenę. Martwi się także o zdrowie ciężarnej siostry. Lousie zaś trapi się związkiem Abelone i Erika. Blanche coraz trudniej jest znieść brutalne zachowanie Oskara i boi się, że mógłby on skrzywdzić jej córeczkę.

 

7

 

8. Zagrożenie

 

Abelone nie jest w stanie nie myśleć o Eriku, który po przezwyciężeniu tyfusu odpłynął statkiem do Ameryki. Ma nadzieję, że jej listy dotrą do niego, że zdąży mu wytłumaczyć nową sytuację. Blanche nie potrafi powstrzymać się od spotkań z ukochanym. Oskar bez ogródek grozi Alfowi śmiercią. Lousie musi dokonać wyboru - którą służącą powinna zwolnić - Karen czy Mabel.

 

8

 

9. Taniec łowcy

 

Gdy Abelone znajduje Mabel w stawie, usiłuje ją ratować i wyciągnąć na brzeg; musi się spieszyć, bo może już być za późno... Wszyscy zastanawiają się, czy pieniądze ukradła Mabel, czy ktoś sprawił by oskarżenie padło na nią. Carl von Wittenheim niedwuznacznie zdradza silne zainteresowanie Abelone, co spotyka się z wielką przychylnością jej ojca. W Gimle pojawia się niespodziewany gość. 

 

9

 

10. Okrutna prawda

 

Abelone i jej bliscy nie wiedzą co myśleć o rewelacjach zielarki Holte. Kto naprawdę ukradł pieniądze i sprawił, że oskarżenie padło na Mabel? Winny nadal znajduje się w Gimle i knuje już kolejne podstępne plany. Lousie dokonuje niespodziewanego odkrycia, już wie, kto jest złodziejem, nie docenia jednak swojego jakże okrutnego przeciwnika... 

 

10

 

11. Sekret Cherubina

 

Karen jest przekonana, że uda jej się uniknąć odpowiedzialności za brutalny napad na Lousie. Nie wie, że świadkiem jej zbrodniczego czynu była mała Marie. Lecz dziewczynka ze strachu straciła mowę. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, co naprawdę wydarzyło się w oborze. Nadchodzi zima, Abelone musi przejąć obowiązki matki...

 

11

 

12. Mniejsze zło

 

Abelone z najwyższym trudem znosi ciężką sytuację w Gimle. Podjęła już najtrudniejszą w swym życiu decyzję. Pewnego wieczoru dostrzega w szybie odbicie czyjejś sylwetki, która jakby chciała położyć dłoń na jej ramieniu. Wiedziała, co zobaczyła...

 

12

 

13. Noc księżycowa

 

Wszyscy szukają małej Marie, która oddaliła się od domu. Załamany niedawną utratą żony Aksel jest gotów zrobić wszystko, by odnaleźć swoją najmłodszą córkę. Uczestnicząca w poszukiwaniach Abelone obawia się o życie siostry i nadużywającego alkoholu ojca. Nie może znaleźć słoika z trucizną i rośnie w niej straszliwa pewność... Do willi Blickenferdtów wraca Oskar.

 

13k

 

14. Próba sił

 

Zbliżają się święta, pierwsze święta w Gimle bez Lousie. Nikt nie wierzy już, by otwarcie kopalni było możliwe - we wzgórzu Gimle nie ma miedzi. Abelone zaczyna zdawać sobie sprawę, jak bardzo kosztowne było to przedsięwzięcie. Ingvarda wyznaje w końcu Sjurowi prawdę o tym, że Erik nie jest synem Aksela.

 

14

 

15. Cienie przeszłości

 

Dziedzic von Wittenheim, mimo niedwuznacznej postawy Abelone, bez ogródek daje do zrozumienia, że jeśli nie wyjdzie za niego za mąż, Gimle przepadnie. Dziewczyna nie ma odwagi powiedzieć o tym ojcu. Upokarzająca rozmowa w banku sprawia, że wraz z Akselem musi znaleźć rozwiązanie ich problemów finansowych.

 

15

 

16. Prawdziwe oblicze

 

Ellen wraz z Henny i Iverem oraz Pilskovem gubią drogę w burzy śnieżnej i nie wracają do domu. Z wolna wyjaśnia się rodzinna tajemnica dzieci Rakel i ich powiązania z rodziną Abildholmów. Blanche dostaje od wdowy po Fehnmeyerze tajemniczy list-testament kasjera. Jego zaskakująca treść może stanowić zagrożenie dla życia Blanche...

 

16

 

17. Czarny anioł

 

Blanche zostawia Oskara przed bankiem i ucieka do domu. Teraz będzie musiała ponieść konsekwencje swojego czynu. Sprawę bierze w swoje ręce pułkownik Blickenfeldt. Abelone boi się, że pijaństwo ojca doprowadzi ich do ruiny i wszystko stracą. Karen zaś nie ukrywa przed Akselem, jakie ma wobec niego zamiary...

 

17

 

18. Powroty

 

Blanche zostawia Oskara przed bankiem i ucieka do domu. Teraz będzie musiała ponieść konsekwencje swojego czynu. Sprawę w swoje ręce bierze pułkownik Blickenfeldt. Abelone boi się, że pijaństwo ojca doprowadzi ich do ruiny i wszystko stracą. Karen zaś nie ukrywa przed Akselem, jakie ma wobec niego zamiary...

 

18

 

19. Zdrada

 

Abelone nie może zrozumieć postępowania Erika. Czuje się zdradzona, tym bardziej, że Erik zdaje się zauważać tylko Cornelię. Na Abelone nie zwraca uwagi. Czyżby jej miłość miała obrócić się w niwecz? Marząc o swoim prawdziwym, własnym domu Blanche udaje się znaleźć odpowiadające jej miejsce. Co jednak powie na to jej ojciec surowy pułkownik Blickenfeldt?

 

19

 

20. Wesele

 

Nadchodzi Dzień Świętego Jana i wesele Karen. Wszyscy w Gimle zajęci są przygotowaniami do tej uroczystości. Wśród zaproszonych gości ma być również rodzina Abildholmów. Ellen już sama nie wie, co ma myśleć o Poulu. Doktor Greni, wezwany do chorego Jorgena, ujawnia Abelone szokującą prawdę...

 

20

 

21. Ucieczka

 

Strach i przerażenie ogarnęły Gimle. Płonie stodoła, zagrożone są inne budynki gospodarskie i zwierzęta. Nikt nie jest w stanie ścigać Karen, która uciekła potajemnie w nocy, zabierając ze sobą maleńkiego Isaka. Trzeba ratować dobytek. Pomagają wszyscy, nawet Erik. Marie, która wreszcie odzyskała mowę, zwierza się siostrze... Jej opowieść wstrząsa Ellen.

 

21

 

22. Wolna jak ptak

 

Abelone odnajduje wreszcie pamiętnik Karen i skradzione pieniądze. Teraz już nikt nie wątpi w prawdziwość opowiadania Marie. Tropy Karen wiodą do Szwecji, Aksel wyrusza jej śladem. Blanche zastanawia się, co zrobić z odziedziczoną po ojcu willą. Niespodziewanie los obdarza ją niezwykłym podarunkiem...

 

22

 

~ Dziedzictwo II ~

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

# Joanna 2012-05-06 20:44
Polecam z całego serca, wartka akcja, niespodziewane zwroty akcji.
Pięknie opisana Norwegia i Dania.
Dużo tajemnic, które stopniowo się rozwiązują.
To historia trzech kobiet- Abelone. Blanche,Ellen.H istoria ich miłości,pewnego nieszczęśliwego małżeństwa w imię poprawności wobec lokalnej arystokracji.Zn ajdziemy dużo intryg,rozczaro wań,śmierci,kła mstw najbliższych, w tle waśń rodowa. Trochę przypomina Cienie z przeszłości, a Abelone to taka Inga z tamtej książki, ale autorka rozwinęła się pisząc tę sagę, jest ciekawsza.Czyta się świetnie, w kolejnej serii Dziedzictwo II opisane są losy bohaterów z Dziedzictwa I.Trzeba sięgnąć po drugą serię, jest jeszcze ciekawsza.WAŻNE : DLA SŁABO WIDZĄCYCH "KRECIKÓW"-- JAK JA: DUUUUŻŻŻŻA CZCIONKA, WIĘKSZA NIŻ ZAZWYCZAJ!!!!
Odpowiedz
# Tova 2014-03-03 22:12
Nie ma ktoś e-booków?
Odpowiedz
# taly 2014-10-22 18:41
jeśli chciałby ktoś sprzedać tą sagę to ja bym kupiła..
Odpowiedz
# Grażyna 2014-11-03 08:25
Cytuję taly:
jeśli chciałby ktoś sprzedać tą sagę to ja bym kupiła..

Cytuję taly:
jeśli chciałby ktoś sprzedać tą sagę to ja bym kupiła..

Cytuję taly:
jeśli chciałby ktoś sprzedać tą sagę to ja bym kupiła..

Witam. Mam do sprzedania tą sagę. Mam pierwszą i drugą część. Proszę o kontakt pod numeren 668428050.
Odpowiedz
# rozalia 2015-01-11 06:34
Kupię najchetniej e-Booki dziedzictwo 2 ,ewentualnie w wersji papierowej kontakt ,rossesita3@gmail.com
Odpowiedz
# basia 2015-08-05 07:38
Mam do sprzedania całą sagę dziedzictwo. Komplet 210 zł jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy basia_g61@wp.pl
Odpowiedz
# basia 2016-02-24 09:51
mam do sprzedania całą sagę dziedzictwo 1 jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na stronę http://olx.pl/oferta/saga-dziedzictwo-komplet-CID751-IDe5BCp.html
Odpowiedz

Czat

Earnings from $198000 in - 24/10/2021 - 02:57

Earnings before $176000 in Week >>>>>>>>>>>>>> http://calif.sn/brbqpdm

Your friends are already - 24/10/2021 - 02:56

Start earning from $191000 in Week >>>>>>>>>>>>>> http://slnk.info/hnble

Earnings from $147000 per - 24/10/2021 - 02:55

Earnings before $162000 in Week >>>>>>>>>>>>>> https://1borsa.com/6bc9q

Your neighbors are alread - 24/10/2021 - 02:53

This is your chance to earn before $146000 in Week >>>>>>>>>>>>>> https://vae.me/L6s5

Your friends are already - 24/10/2021 - 02:52

Stable income before $118000 per day >>>>>>>>>>>>>> https://ic9.in/1843354

  • :D
  • :S
  • :(
  • :)
  • :O
  • ;)
  • lol
  • :@
  • :P
Anuluj

Licznik odwiedzin

062230
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystko
159
1178
4809
55837
9337
8585
62230

24-10-21 08:39


Copyright © 2021 Sagi Skandynawskie Rights Reserved.